Hřmění divadla Sklep

(divadelní záznam)

Jedná se o část záznamu legendárního představení kultovního souboru Divadla Sklep. Autoři se rozhodli udělat parodii na televizní pořad „Katovna", ve které se věnují kritické analýze Bible. V představení nebudou chybět ale ani písničky, skeče a především typický humor. (Česká televize)

kinderman

Viděl jsem naživo v rámci sklepácké Besídky a měli to ještě vypilovanější. Válel jsem se na sedačce smíchy a slzami kropil okolí. Svatej Ferda! ()

Huntelaar

Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným recenzetům (kteří zato následně zaplatili životem), že mě upozornili na Novinku na našich knihkupeckých pultech. A tak i já jsem mohl jít obratem koupit tuto žhavou věc. Po dočtení stále přemýšlím, zda-li i Sekora bude stát zato. R.I.P. ()

easaque

tímto sklepáckým vystoupením zdařile zakončili svou kariéru a z těch kratších TV pořadů je tento pro mě nejlepší.Má to skvělé nápady i provedení. A je škoda, že v tomto duchu nepokračovali - nebo jim nejspíš další působení bylo zakázáno, protože tak ostrou debatu nad Biblí asi většinový konzervativní koncesionářský divák nezkousne ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

ad

Maloktery divadelni text umim cely zpameti...a ackoli je tato kniha literarne nevyvazena a neni tam Ferda s Pytlikem, ani Ferda bez Pytlika, min nez plny pocet si proste nezaslouzi !!!! Jen skoda, ze tak brzy zacnou pretekat do basketbalu... ()

Stegman

Výborná není jen Katovna! Hřmění obsahuje i píseň o truckerovi Jacku Juckovi (či jak se to píše :)) v podání J. Macháčka a taneční vystoupení (ve stylu Laterny Magiky?) Davida Vávry !!! ()

Helmutek

Hřmění za mě prakticky neni co vytknout, to pásmo snad nemá slabší místa. Pro mě jeden z jasnejch sklepáckejch vrcholů. Taneček na "Cantina Band" je jedna z nejvíc WTF věcí, co znám (v tom nejlepšim slova smyslu) a Macháček jako westernovej kamioňák je parádní, i tak si ale poslední skeč stavim ještě o stupínek vejš než zbytek (čímž chci vyzvednout Katovnu, ne shazovat nic z toho před ní): Takovou koncentraci odkazů, hlášek, nápadů, absurdit a skvělejch písniček, to se fakt jen tak nevidí - a mezi českejma věcma už vůbec ne. ()

Zdeňka

Geniální recenze knihy, na jejímž vydání se podle těchto pánů zasloužil jakýsi pán s vidinou obrovského zisku, který došel za nějakým pisálkem neznámým xy a bouchl mu do stolu se slovy:"Vybli Bibli!" Dozvěděli jsme se, že kniha není ani učebnice fyziky, ani kniha židovských anekdot možná může sloužit jako slepá mapka pro skautíky:-) Ještě jednou je to geniální! ()

Endyis

To nemá chybu; řekl bych, že se jedná o nejlepší "pánům velkejm intelektuálům" z katovny. Obsahuje to velkej počet brutálních seků. Do teď nemohu zapomenout, jak jsem se smál, když jsem to viděl poprvé. 95% poctivých ()

uhlajz

Tak tohle je totální pecka :-D, v takový křeči jsem dlouho nebyl. Zejména první půlka Bible je naprosto legendární... ()

pytlik...

A pak že něco nemůže dosáhnout kvalit originální Katovny, pánové Hanák, Macháček, Vávra a Burda dokázali, že to jde i bez vousů. ()

Compadre

Scénka s recenzí bible je geniální. Miliony hlášek, fantastický humor.... "ta kniha je především dlouhá.Kdyby byla o polovinu kratší tak je stejně moc dlouhá!!!" ()