Černé moře

• Nizozemsko

Black Sea

Dobrodružný / Thriller

Velká Británie / USA / Rusko, 2014, 114 min

Nízký hodnocení tohodle filmu ani moc nechápu,vlastně já bych v klidu dal pět,ale tomu brání ten nesmysl se zabitím,který ostatní,a hlavně Jude law jen tak přejde,myslim,že jak to udělal podruhý,tak vostatní by toho zmrda zašlapali do dna ponorky.Jinak ale slušná,solidně zahraná,a vlastně i napínavá podívaná,kterejch z těhle prostor zase tolik neni.80%.(17.6.2015)

Keby sa zozbieralo všetko zlato, ktoré údajne má patriť nacistom, svetový dlh by razom zmizol. Na niečom to ale postaviť museli. Britsko-ruská posádka ide hľadať do Čierneho mora nemeckú vojnovú ponorku, ktorá má na palube zlato. Ako by sme tento film mohli brať? Ako štúdiu ľudskej hamižnosti? Ako príklad toho, že miešať posádky nieje najlepší nápad? Ako vzor obetavosti? Neviem. Rozhodne to má kúsok zo všetkého, je to pozeratelné a nie veľmi dlhé. 3 z 5(7.10.2018)

Univerzálny JUDE LAW v dobrodružnej výprave za zlatom v hlbokých vodách Čierneho mora.Za mňa osobne a možno zaujato tu Jude Law dokazuje svoje kvality aj ako herec a v samotnom snímku i ako vodca skupiny novodobých/moderných podmorských pirátov rôznych národností.Zatvorení v obmedzenom priestore bez možnosti úniku s ľudmi ,,hladnými" po zlate je riziko samo o sebe.Skúste si len tipnúť ako táto prekérna situácia môže skončiť.Musím sa priznať,že viac ako trocha ma otravovali všetky tie odborné výrazy zo sveta fungovania ponoriek atd.(a bolo ich nie málo) predsa len nie som odborníčkou na ponorky.Zo snímku sála strašne veľa testosteronu a ku koncu som bola i celkom rada,že to skončilo.Tento snímok by som možno mohla označiť typickou mužskou záležitosťou.(18.3.2015)

Ty vole ale tohle se vůbec nezdá. Člověk by řekl, že se bude pachtit s úplně amaterskou sračkou, která nezaslouží ani hvězdu za dobrou hlavní roli. Nicméně musím říct, že jsem mile překvapen. Čím níže posádka putuje, tím víc jsou ve sračkách. Atmosféra graduje, bordel se hromadí a kuchařova šlichta vypadá jak týden staré kozí lejno. Já říkal, že brát panice na palubu, nosí smůlu. Co bych měl dál pitvat. Ono není zase moc co. Trailer ukáže, že půjde o atmosférickou a stísněnou podívanou, u které si člověk nebude moct být jistý, co se vlastně bude dít. Tohle nám ukáže trailer a film ani na vteřinu nevybočí. Not bad podívaná a proto dávám tři hvězdy.(28.4.2015)

Jakmile jde ve filmu o nějaký nacistický poklad, tak je mě jedno jestli je to ve vzduchu, na zemi nebo hluboko pod vodou. Ale když se sejde nesympatická posádka, kdy jeden vypadá, že bodne toho druhého dřív než vyplujou, tak to začne teprve vypadat zajímavě. Pokud ale nemáte rádi staré sovětské ponorky, které vypadají nebezpečně ještě v přístavu, tak se rozhodně téhle plavby nezúčastňujte! 75%(2.2.2018)

• - Záchranné obleky se dají použít pouze do hloubky 183 metrů (600 stop), ale ve filmu je použijí ve hloubce kolem 350 metrů (1150 stop). (Maulincio)

• - Jakmile se potápěči dostanou do německé ponorky, tak už nejsou připojení na hadice se vzduchem. (Maulincio)

• - Černomořská flotila, před kterou se schovávají pod vodou, je velký operativně-strategický útvar ruského (a dříve sovětského) námořnictva působící od konce 18. století v Černém a Středozemním moři. Plavidla černomořského loďstva kotví v několika přístavech na pobřeží Černého a Azovského moře, zatímco jeho letectvo a infrastruktura jsou dislokovány na různých místech na Krymu a v Krasnodarském kraji v Rusku. Flotila zahrnuje dva raketové křižníky Projekt 1164 Atlant (Moskva) a Projekt 1134B (Kerč), raketový torpédoborec třídy Projekt 61 (Smetlivyj), dvě raketové fregaty třídy Projekt 1135 Burevestnik (Ladnyj a Pytlivyj), tři tankové výsadkové lodě třídy Projekt 1171 (Saratov, Orsk a Nikolaj Filčenkov) a čtyři tankové výsadkové lodě třídy Projekt 775 (Cezar Kulikov, Novočerkassk, Jamal a Azov), ponorky třídy Projekt 641B (B-380 Svjatoj kňaz Georgij) a Projekt 877 (B-871 Alrosa) a Projekt 636 (B-261 Novorossijsk), tři protiponorkové fregaty třídy Projekt 1124 (Alexandrovec, Suzdalec a Muromec), torpédový člun třídy Projekt 1145.1 (Vladimirec), čtyři minolovky třídy Projekt 266 (Kovrovec, Turbinist, Ivan Golubec a Vice-admiral Žukov), dvě raketové korvety třídy Projekt 1239 (Bora a Samum) a dvě raketové korvety třídy Projekt 1234 (Štil a Miraž), pět raketových člunů třídy Projekt 1241 (R-60, R-71, R-109, R-239 a R-334), pět člunů zajištění KM-593, KM-731, KVM-332, KVM-702, BUK-645, a poté několik desítek plavidel různého typu jako jsou malé protiponorkové plavidla, minolovky, průzkumná plavidla a další. Tyto informace jsou k roku 2014.
    (Maulincio)