Černé moře

• Velká Británie Black Sea (více)
Trailer

Jednoho dne dostane kapitán Robinson (Jude Law) nečekanou nabídku. Má sehnat ponorku a posádku a plavit se na Černé moře vyzvednout z potopené nacistické ponorky zlaté cihly. Avšak pod hladinou moře ve stísněném prostředí ponorky začíná mezi posádkou obcházet nedůvěra, pochyby a smrt. Dostane se kapitán Robinson k vytouženému pokladu, nebo bude muset obětovat úplně vše? (Bontonfilm)

Trailer

Jara.Cimrman.jr

"Kluci říkali, že mám umýt okna, než vyrazíme." A taky vyčistit komín, to je na ponorkách to nejdůležitější. Mně se tedy mořský vlk Robinson moc nepozdával a jeho výběr posádky se mi jevil značně problematický. Nicméně buranští Rusové mi byli o něco sympatičtější, ale jejich totální neznalost angličtiny, se kterou se všichni setkávali již na základce, byla poněkud zarážející. Původně to tedy vypadalo alespoň na chlapskou zábavu, ale i ta časem zmizela v přetlakové komoře a já jsem s překvapením zjistil, že se umím nudit i uprostřed permanentní akce. ()

Hapretor

Spíš nuda. Nic záživného. "Propast" od Camerona je jen jedna. I když jde o jiný žánr. Black sea mě v druhé půli začlo silně nudit. Jude Law se fakt snažil a jeho ruský akcent byl "sexy", ale bylo to k ničemu. Celá zápletka stojí na jednom kokotovi, co mu hrábne a jedním útokem na člena posádky pošle vše do kopru. Přišlo mi k smíchu, jak tak zkušený kapitán si přizve tak nestabilní charaktery a heterogenní posádku, která si jde hodně brzo po krku. Takže místy i komické. Však málo. ()

JASON_X

Tak tomu říkám silnej chlapáckej příběh, "plnej zrady, krve, pěstí, závisti a nenávisti"... a spousty nazistickýho zlata! Přesně ten film, kterej potěší srdce každýho správnýho chlapa. Vrací se unavenej a sedřenej z fachy, zaparkuje svou starou feldu před barákem, ztěžka vyleze po schodech, zalehne k telce s šiškou lovečáku a tuctem rohlíků ve svých mozolnatých prackách, pustí si Black Sea... A v mžiku je někdo úplně jinej, někdo, kdo se plaví ve starý zrezivělý ponorce pro hromadu zlatejch cihel, nad hlavou mu rejdí ruská černomořská flotila, má málo kyslíku a musí si dávat bacha na nože a sekery svejch pochybnejch kumpánů, ale on statečně zvládne všechny nástrahy přírody, osudu, i těch kancelářskejch šmejdů nahoře, který s ním celej život furt jenom vyjebávaj, ale tentokrát ne, tentokrát on vyjebe s nima a už si představuje, za co by utratil ty milióny a milióny doláčů... Ale tvůrci pořádně zatlačili na pilu, takže nečekejte žádnej pitomej nasládlej hepáč, takhle to v životě nechodí holenkové... Příjemným překvapením je pro mě Jude Law, který je skoro stejně skvělý kapitán, jako byl třeba Ed Harris v Abyss. A protože tu nevěřícně vidím tenhle parádní oldschoolovej dobrodružák v modrých číslech, hážu s pohrdáním i pátou hvězdu. ()

Shakers

Najväčší problém celého filmu sú jednoznačne tupé a nesympatické postavy. Ano, ani Jude Law nieje extra výrazný. Tak potom komu tu máme fandiť ? Nuž nikomu, pretože postavy, ktoré prežijú sa až neskor dostanú do popredia. Škoda inak zaujímavého námetu o zlate na dne oceánu. Ponorkové filmy mám rád, ale zrovna tento som mal chuť vyhodiť do vzduchu aj s ponorkou. Zlato by som si ale samozrejme zobral. 65% - 3* ()

Malarkey

Ono to bude znít hrozně trapně, ale mně je fakt hrozně líto, že tenhle film necejtím na víc, než na tři hvězdy. Kevin Macdonald je totiž jako režisér super a často se mi stává, že tady jsou jeho filmy, k mému nepochopení, dost podhodnocené. I proto jsem se na Černé moře vysloveně těšil. A po technické stránce film nemá sebemenší chybu. Chyba je ale v příběhu. A ani ne v příběhu, jako spíš v samotném průběhu toho příběhu. Postava Jude Lawa evidentně na vodě a pod vodou nikdy nebyla žádným amatérem, ale pro tuhle akci si sežene posádku, se kterou byste nešli ani na rybník pouštět kačenky. A ta ponorka? Ta byla vysloveně k smíchu. Vše nakonec zachraňuje závěr, který má hodně slušný grády, ale poslední tři vteřiny to hodně rychle utnou. Opravdu těžký takový film hodnotit. Nicméně nutno dodat, že celé ty skoro dvě hodiny jsem se ani chvíli nenudil. Ta naprosto dementní posádka mě totiž nenechala v klidu. ()

• Jude Law strávil tři dny na britské ponorce, aby se připravil na svou roli. (Maulincio)
  • Nakrúcanie snímky prebiehalo v Anglicku. (Hudakfilms)
  • Záchranné obleky se dají použít pouze do hloubky 183 metrů (600 stop), ale ve filmu je použijí ve hloubce kolem 350 metrů (1150 stop). (Maulincio)