Černé moře

Black Sea

Dobrodružný / Thriller

Velká Británie / USA / Rusko, 2014, 114 min

• Milan25

Atmosféra v pohodě, výkres postav nula, a netuším, kolik Judovi slíbili, že do toho šel. Podle profilu scénáristy vidím, že je to jeho první film, a podle toho to taky vypadalo. Úvod do děje stručný, ale aspoň to jde přímo za cílem, a na nic si to nehraje. Slabina jsou hlavně postavy, protože ani ke konci filmu jsem netušil, kdo se jak jmenuje a proč tam je. Lepší 2*(11.1.2016)

Dobrodružstvo, na ktoré sa dobre pozerá, pretože sa vo filme stále niečo deje a herci boli typovo vybratí celkom vhodne. Vizuálna stránka tiež poteší. Snímok sa však neubránil niekoľkým drobným chybičkám a ku koncu už nabral aj veľa z pátosu a účelovej sentimentality. Aj napriek tomu som však spokojný, film nenudil, zabavil a to je to hlavné. 65/100(24.3.2015)

K dispozícii ponorka hodná do šrotu a v posádke jeden psychopat, a vlastne ani ostatní mi neprišli v poriadku. Celkom dobrý základ pre "vydarenú" akciu. Film sa pozerať dal, ale nič ohromujúce to nebolo, a všetko tu už raz bolo. Dokonca aj Jude bol taký nijaký. Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov(4.6.2015)

• divak84

kdo má rád armageddon tak si jistě dopřeje armageddon pod vodou ve spoelčnosti dementních postav, které se ženou za bohatstvím tak slepě, že najednou se raději povraždí navzajem, aby kapitán donutili si vynořit na vzduch. ultimátní twist snad jen dokresluje ultimatnější 18letý dement s liverpoolským nařečím a parchantem na cestě. celkem zklamání. neříkám, viděl jsem i horší, tohle má aspon mizernou (ano , tohle je kompliment) atmosféru, ale jinak nic co by si zasloužilo víc než 2 hvězdy... nechápu co takový dexter099 na tomhle filmu tolik miluje... jediná scena která stojí za to je odtah voziku se zlatem okolo propadliště.. jinak ten film vaří z vody(21.3.2015)

• Lacike

Zboznujem ponorkove filmy. Ta atmosfera krehkej ponorky, ktora by sa mohla kedykolvek rozpadnut vdaka utoku z vonku ma neskutocne fascinuje. Bohuzial v tomto filme sa o ziadnu hrozbu z vonku nejedna. Parta skrachovancov sa vydá hladat staru ponorku plnu zlata a scenarista sa zmohol jedine na to, ze sa postupne posadka rozhada kvôli podielom zo zlata. Nic viac sa v tom nedeje. Co je velke sklamanie. Typovo boli herci vybrani fantasticky. Kazdemu jednemu som veril, ze je ostrielanym clenom ponorky. Ale ich charaktery boli na facku. Postupne sa stali uplne neznesitelní a to vsetci, takze som nikomu nemohol fandit a vsetkym som prial smrt. Takze vysledok je ponorkovy film bez atmosfery s imbecilnou posadkou, cize strata casu. 4/10.(24.3.2015)

• - Spoiler: Poté, co potápeči vstoupí do německé ponorky, najdou v ní stopy kanibalismu. Námořníky by zabila stoupající hladina oxidu uhličitého dříve, než by dokázali spotřebovat zásoby jídla. (Kriklan49)

• - Ponorka požitá ve filmu je vyřazená sovětská ponorka B-39 (Projekt 641). Během střídání majitelů získala jména jako "Black widow" a "Cobra", ale ani jeden z nich nepoužívala během své služby u sovětského námořnictva. Dnes B-39 najdete v Námořním muzeu v San Diegu v Kalifornii v USA. (Maulincio)

• - Jakmile se potápěči dostanou do německé ponorky, tak už nejsou připojení na hadice se vzduchem. (Maulincio)