Černé moře

• Rusko

Чёрное море

Dobrodružný / Thriller

Velká Británie / USA / Rusko, 2014, 114 min

Americko ruská ponorková nemoc uvnitř zkorodovaný plechovky, o velikosti plejtváka obrovskýho. Docela slušný thriller o přežití a o zlato, ve kterém děj ubíhá celkem svižně protože se pořád něco děje. Největším lákadlem nemůže být nikdo jiný než Jude Law. Který se tu snaží především o to, aby se mu na palubě američtí a rušští moloděci navzájem nepozabíjeli.(31.8.2015)

Black Sea je pro mě zatím v roce 2015 jeden z nejpodařenějších snímku i když má rok vydání 2014.Film nás zavede do života kapitána Robinsona,který je po mnoho letech vyhozen ze služeb námořní společnosti kde měl na starosti ponorky a jelikož se už údajně ponorky nevyužívají tak jak by si přál nejspíš i sám Robinson tak musí od válu.Jeho život ponorky ovlivnily natolik,že kvůli neustálému pobytu na moři přišel o ženu a dnes již 12 letého syna.Proto rád přijme nabídku bývalého kolegy ,aby dal dohromady tým a vyzvedl ze dna černého moře nacistickou ponorku,která měla převážet zlato jako půjčku od SSSR.Je si jist,že takovým bohatstvím získá rodinu zpět.Vyzvednutí zlata,ale není tak snadné jak se zdá a když k tomu připočtete ,že posádku tvoří Rusové,Angličané a 18 letý kluk ,který ani neví,že ponorka nemá okna tak máte o zábavu postaráno.Ano filmů z tohoto prostředí je natočených už dost,ale zde mě dostala opravdu věrohodná atmosféra,která je místy tak hustá,že se dá krájet,dále jsem měl pocit,že pořád nemám tušení jak to celé dopadne a tím mě film držel v napětí téměř dokonce.Takže pokud máte rádi filmy z tohoto prostředí a nebo jen máte rádi výborné výkony Juda Lawa tak budete jistě spokojeni tak jako já.Za mě celkově 85 % a pět hvězd.(17.3.2015)

• Milan25

Atmosféra v pohodě, výkres postav nula, a netuším, kolik Judovi slíbili, že do toho šel. Podle profilu scénáristy vidím, že je to jeho první film, a podle toho to taky vypadalo. Úvod do děje stručný, ale aspoň to jde přímo za cílem, a na nic si to nehraje. Slabina jsou hlavně postavy, protože ani ke konci filmu jsem netušil, kdo se jak jmenuje a proč tam je. Lepší 2*(11.1.2016)

Solidní direct-2-dvd žánrovka, která nikoho nemůže urazit. Na to bych vsadil svůj námořnický klobouk. Ambice film zanechal v přístavu a i od úplného počátku se úmyslně potápí do béčkových vod. Jude Law a jeho přízvuk je vtipný, tempo slušné, takže pokud vás synopse zaujme, tak není vůbec co ztratit. 65 %(1.4.2015)

Scénář přesně dle Screenwriting 101 těžko naláká davy fanoušků. "Poctivý thriller" však sedne málo filmům takhle přesně. Black Sea si na nic nehraje, ví o tom a umí z toho těžit. Jasný příběh, jasné charaktery a skvělý Jude Law pod zkušenou režií. Přesně dávkované dobrodružství a napětí. Black Sea se za své šablony nestydí a díky tomu, že se z nich nesnaží za každou cenu odpoutat nikdy nepůsobí jako klišé a v závěru je až překvapivě působivým. Dozajista existují působivější ponorková dramata, ale Black Sea sází na funkční jistotu. 70+%(15.3.2015)

• - Spoiler: Poté, co potápeči vstoupí do německé ponorky, najdou v ní stopy kanibalismu. Námořníky by zabila stoupající hladina oxidu uhličitého dříve, než by dokázali spotřebovat zásoby jídla. (Kriklan49)

• - Světlice, kterou má Robinson (Jude Law), je SPSh (Signalny Pistolet Shpagina). (Maulincio)

• - Natáčelo se pomocí filmové kamery Canon EOS C500. (Maulincio)