Černé moře

Чёрное море

Dobrodružný / Thriller

Velká Británie / USA / Rusko, 2014, 114 min

• RedAK

Mňo, známe to asi všichni. Jedenáct let se dřeme pro jednu společnost, obětujeme jí veškeré svoje úsilí, vypotíme si na ní masivní bicáky, pošleme ji až na samý vrchol a nakonec nám nějaký dvacetiletý cucák na pozici manažera, jehož životní protřelost začíná a končí u objevení nového vlasového gelu se zvýšeným obsahem přidaného ejakulátu, nevyplatí ani pořádné odstupné, protože taťka říkal řiď to tady jak totální pičus, takže sesbíráme poslední zbytky sebeúcty, naverbujeme posádku složenou výhradně z nechutných nemytých polodementních houmlesů s dechem co by porazil i světaznalou hajzlbábu a jdeme ponorkou brázdit hlubiny temného oceánu a hledat ztracený poklad! No dobře, všichni to asi neznáme, obzvláště ta pasáž s ponorkou se asi nestává každý den, uznávám, nicméně nejspíš tušíte, co se tím snažím říct. Nějak si ty prachy zkrátka získat musíme. Teda jak kdo, pokud jste neschopná štětka co odmakala za život sotva dvě směny u mekáče a tak si každý večer vozíte roztahanou kundu na vrásčitém párku, abyste dostaly onen vytoužený kožíšek od vitóna, tak si vás ty prachy najdou tak nějak samy, ale tady Žid Láv je zkrátka muž činu, takže jde a koná! A koná to docela nudně, nezáživně a úplně na hovno. Jistě, já jakožto mladý cucák s ejakulátem ve vlasech asi nedokážu ocenit onu neopakovatelnou atmosféru oldschoolového thrilleru, jak tu tvrdí všichni ti mazáci, ovšem to mi nezabrání, abych si na tom vyléčil ty svoje slavné komplexy z malého péra a poslal to do hajzlu s jednou hvězdou. Já vám nevím. Příště bych raději sledoval, jak sedmdesátiletý Eskymák dvě hodiny ve smyčce recituje návod na instantní nudle od Vitany, což by bylo nepochybně zábavnější.(17.3.2015)

• kaylin

Jako drama je to dobré. Jsou tu výborné vyhrocené momenty, které jsou skvěle herecky zvládnuty. Jenže to je tak všechno, co ve mně něco zanechalo. Příběh je takový nijaký, v podstatě mi přijde, že šlo jen o to, aby se chlapi ocitli na nějakém místě, kde to je za pár dní na palici. Tohle se skutečně podařilo, ale chybí v tom city, něco víc. Tohle je prostě jen další film v ponorce.(17.4.2015)

• Xmilden

aneb za pokladem ponorkou snadno a rychle. Účast Jude Lawa slibovala mnohé, přecejen oproti zbytku hereckého osazenstva ční, jenže ve filmu to není poznat. Taková Ponorka nebo Ponorka U-571, případně K-19 společně s Krvavým přílivem mají jednu obrovskou výhodu oproti Black Sea. Kapitán je neohrožený borec, který si dokáže hlavně v počátečních fázích zjednat v mančaftu pořádek děj se co děj. Nedokáži si moc vysvětlit co mělo znamenat zkratkovité chování jednoho z členů, který se prostě rozhodl že zapíchne kolegu. Příběh mohl být mnohem mnohem záživnější a hlavně dobrodružnější. Takto se divák plaví vlastně od ničeho k ničemu a přemýšlí, proč vlastně tahle zbytečnost vznikala. Závěrečná lekce že zlato umístění v záchraném obleku v pohodě vyplave na hladinu mě bije do očí ještě teďka. 45%(4.5.2015)

Equal share for everybody. Rada na úvod: Povědomí o fyzice odložte v přetlakové komoře. Black Sea je dobrodružný film (jako) od Kena Leuche, Postradatelní na moři. Cílem nebylo zkoušet vědomosti nerdů do vojenské techniky, ale nechat bandu chlapů odrazit se ode dna nejen mořského, vystavit je tlaku neměřitelného v atmosférách a předestřít možnost fandit odepsaným týpkům, kteří si zasloužili víc. Já nám fandil. Totiž - jim :-). Macdonald obětoval věrohodnost a co chtěl, to získal, nejvřelejší buddy-movie posledních let. Fuck das Boot.(30.4.2017)

Black Sea je pro mě zatím v roce 2015 jeden z nejpodařenějších snímku i když má rok vydání 2014.Film nás zavede do života kapitána Robinsona,který je po mnoho letech vyhozen ze služeb námořní společnosti kde měl na starosti ponorky a jelikož se už údajně ponorky nevyužívají tak jak by si přál nejspíš i sám Robinson tak musí od válu.Jeho život ponorky ovlivnily natolik,že kvůli neustálému pobytu na moři přišel o ženu a dnes již 12 letého syna.Proto rád přijme nabídku bývalého kolegy ,aby dal dohromady tým a vyzvedl ze dna černého moře nacistickou ponorku,která měla převážet zlato jako půjčku od SSSR.Je si jist,že takovým bohatstvím získá rodinu zpět.Vyzvednutí zlata,ale není tak snadné jak se zdá a když k tomu připočtete ,že posádku tvoří Rusové,Angličané a 18 letý kluk ,který ani neví,že ponorka nemá okna tak máte o zábavu postaráno.Ano filmů z tohoto prostředí je natočených už dost,ale zde mě dostala opravdu věrohodná atmosféra,která je místy tak hustá,že se dá krájet,dále jsem měl pocit,že pořád nemám tušení jak to celé dopadne a tím mě film držel v napětí téměř dokonce.Takže pokud máte rádi filmy z tohoto prostředí a nebo jen máte rádi výborné výkony Juda Lawa tak budete jistě spokojeni tak jako já.Za mě celkově 85 % a pět hvězd.(17.3.2015)

• - Jakmile se potápěči dostanou do německé ponorky, tak už nejsou připojení na hadice se vzduchem. (Maulincio)

• - Ponorka požitá ve filmu je vyřazená sovětská ponorka B-39 (Projekt 641). Během střídání majitelů získala jména jako "Black widow" a "Cobra", ale ani jeden z nich nepoužívala během své služby u sovětského námořnictva. Dnes B-39 najdete v Námořním muzeu v San Diegu v Kalifornii v USA. (Maulincio)

• - Záchranné obleky se dají použít pouze do hloubky 183 metrů (600 stop), ale ve filmu je použijí ve hloubce kolem 350 metrů (1150 stop). (Maulincio)