Užívej si, co to jde

• USA Whatever Works (více)

Výstřední Newyorčan Boris Yellnikoff (Larry David) odkládá život vyšší společenské třídy k ledu, aby se mohl oddávat svobodnějšímu životu. Nejraději však svou nekompromisní kritikou čehokoli a kohokoli krmí své kavárenské přátele, studenty šachu, obyčejné kolemjdoucí i samotné diváky. Odmítá se řídit jakýmikoli konvencemi a jeho životním krédem je: užívej si, co to jde. A tak, když se shodou náhod potká s mladou dívkou Melody (Evan Rachel Wood), obrátí znovu celý svůj život naruby. A nejen sobě… Stárnoucí Boris, naivní Melody, její sexy matka a upjatý otec procházejí postupně očistnou katarzí, v nichž se zbavují všech předsudků o „šťastném životě“. (oficiální text distributora)

Eywa11

No kto by to povedal, že v Heisenbergovi je toľko sexu. :D Skvelá konverzačka. Asi najúsmevnejší Woody. Super, super super. :) ()

solisoli

Letmá komédia o čaptavom géniovi a jeho družine. Scenár tu otočil temer všetky vzťahy zblížencov, chýbali, len ona a ona. Dej sprevádzaný vydarenými humornými dialógmi a samozrejme monológom Larry Davida, ktorý exceloval. Vcelku nenútené i zábavné, až na buzerantskú vložku. Nuž čo, treba si zvykať na novú spoločenskú morálku, ktorá sa priraďuje viac a viac do normalizovanej spoločnosti, čo asi zrejme spasí budúce generácie ľudstva. Možno dôjde aj k z rušeniu rímskokatolíckeho celibátu, „ale“, len keď sa bude jednať o sobáš, jeho a jeho. ()

mouzi

Nejsem ortodoxni priznivce Woodyho Allena a jeho filmu, takze je nehodnotim jako "jeho" filmy. Film se mi libil. 3* ()

pierre9

Keď si spomeniem na filmy, ktoré vsádzali na konverzačný humor, toto im jednoznačne kraľuje. Tým nevravím, že prehnaná kritika všetkého možného je mojou šálkou kávy, no hluchých pasáží bolo minimum a pri výbornom Larrym Davidovi sa (nielen) zviezli aj všetci herci vo vedľajších rolách, ktorí boli výborní. Naozaj vynikajúci film. (Artfilm Fest 2010) ()

david666

Woody Allen ve skvělé formě. Larry David je snad ještě lepší než kdyby tu postavu hrál sám režisér. Plno inteligentních vtipů - tak to má být. ()

Ellush

Výborný snímek navozující bezstarostnou náladu a lehkou hlavu, film, u kterého si skvěle odpočinete a zároveň se dobře pobavíte, aniž byste museli být v neustálem střehu čekajíce na intelektuální vtipy, v horší variantě konzumovat vtipy přiblblé. Tento snímek má milou pointu, úsměvný děj a své vlastní kouzlo. A také charismatického Larryho Davida. ()

MUNRO

Tentokrát ne vynikající,ale "jen"výborná komedie Woodyho Allena.Larry David filmu jasně dominuje,rolí sarkastického pesimisty doslova žije,navíc neskutečně hlásí.Evan Rachel Wood role naivní a přihlouplé dívky také celkem sluší.Film má jako vždy u Allenových filmů dokonale vybroušené dialogy a klasické záběry na město a scény točené v městských exteriérech jsou zkrátka jedinečné.Doufám,že Woody i přes pokročilejší věk bude dál točit takové filmy!! ()

kolodej1

je to typický Woody, i v tomto filmu řeší to samé, co řešil už ve svých prvních filmech: vztahy, smrt, náboženství, předsudky. Nelze nevidět, že prostřednictvím postav řeší i své vlastní problémy a šíří své názory, vlastně taková dost specifická autoterapie. Je v tom spousta kvalitního humoru,s chutí jsem se zasmál. Je ale pravda, že první polovina je výrazně vtipnější než druhá, humor přece jen postupně trochu vyhasíná. Přesto jako celek je to velmi kvalitní a zábavný snímek, který jsem si užil, co to jen šlo ()

tomino28

Další komedie, která je stejně jako mnoho jiných děl ze stáje Woodyho Allena vystavěna na dokonalé konverzaci. Rozhodně neurazí, ale ten, kdo viděl více Allenových filmů, se může poněkolikáté u stejného konceptu začít lehce nudit. ()

zigy

Ultrainteligentní (ne)romantická komedie pro intelektuály. Tolik vtipných jízlivých poznámek na současnou společnost a mezilidské vztahy v jednom filmu! "Potkala jsem někoho jiného." "Aha, takže chceš, abychom žili ve trojce, jako tvoje matka." ()

WHMMD

Bohužiaľ iba priemerný film od Woodyho Allena. Dokonca mi to pripadá ako keby najslávnejší neurotik na svete sfilmoval loutku Waltera (mám okno a nespomeniem si na slovenský výraz:-)) od Jeffa Dunhama. Walter aka Boris Yellnikoff. ()

gejzuško

Nepopierateľné sklamanie prameniace z niekoľkých dovodov. Allen je moja láska, avšak z obrovského nadšenia sa vyrojilo len nadšenie z hereckých výkonovo Evan Rachel Wood a hlavne skvelej Patricie Clarkson. Ako nostalgika a Allenovho milovníka ma extrémne neberie, že typicky neurotickú, zatrpknutú a frflajúcu postavu Woody-ovského rázu hrá úplne iný komik, Larry David, ktorý síce hrá a dudre dobre, avšak posobí na mňa rušivo. Allen tiež akosi poľavil v scenári, aj keď niekoľké dialógy sú skvelé. Návrat do New Yorku teda konečne po toľkých rokoch prišiel, avšak menej veľkolepý ako sa zdalo. Škoda. ()

Poland

No jo, Woody to je speaking machine. Někdy mi ty jeho filozofické pochody lezou krkem, ale tentokrát je tam správná porce vtipu. Super podívaná. ()