Návrat do Silent Hill 3D

• Francie Silent Hill : Révélation 3D (více)

Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala. Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill. (oficiální text distributora)

goodnic

Ale jo, nakonec se mi to docela líbilo. Sice to nemá tu atmosféru jedničky (možná sem tam v náznacích), ale pořád se dá kochat vizuálem. ()

Kozy9

Oproti jednotke, ktorá pôsobila ako moderný horor s kvalitným vizuálnym spracovaním sa dvojka diferencuje hlavne faktom že sa viac orientovala na akciu a podanie odrazu atmosféry hry ( ktorú drtivá väčšina nikdy nehrala, čo vidieť aj na hodnoteniach). Zatiaľ čo jednotka pôsobila emotívne, dvojka všetky city necháva chladné a hrá sa iba s rýchlym spádom miestami nelogického deja, svižnou akciou a plynulými prechodmi scén. To čo v jednotke vyvolalo hlbšiu pointu je v dvojke nepríjemne udupané a preto tento sequel pôsobí amaterskejšie, no pre fanúšika univerza silent hillu je hotový skvost lebo sa nezaoberá posolstvom ale vizuálnymi orgiami (design scén, monstier a 3D). Ja som sa napriek nádychu povrchnosti bavil, dostal som to, čo som čakal a čo je hlavné užil som si nádherné efekty. Ak nemáte chuť na intelektuálny horor sh 2 je pre vás ako stvorený, no pre ostantých je veľkým sklamaním. Pre verných fanúšikov dokonalosť. Pre mňa 75%. ()

BrianStorker odpad!

Už jsem viděl žábu pěstí do skály bušit, koně močit, hada skočit... ale takovouhle pitomost jsem ještě opravdu neviděl. Pokud chcete absolvovat přehlídku těch nejbizarnějších představ totálně sjetého uživatele LSD, jděte do toho. Nicméně něco podobného by mne nenapadlo ani v těch nejsjetějších představách. Veškeré zákonitosti horroru, ale i představ dosud ještě zdravého rozumu jdou stranou. Tohle opravdu ne, děkuji. ()

lord-artoo odpad!

Nepovažuji se za velkého odborníka filmařského umění, ba právě naopak. Možná právě proto, když jsem si uprostřed filmu řekl: "Tohle bych dokázal natočit líp.", mi došlo, jak moc špatný film to je. Přestože jsem ve dvou scénách zachytil záblesk toho, co zářilo skrze celou jedničku, je třeba říct, že nejen dialogy, ale celý scénář je blbý jak bedna bahna, nemluvě o efektech, prostředí a prvoplánových hnusárnách. Jedním slovem: špatenka. ()

Lilien odpad!

a poriadne horšie než predošlí diel, ktorý bez tak o sebe nebol nejakým dielom na ktoré sa nezabúda. Návrat mi prišiel akosi vytrhnutý s kontextu a od veci. ()

Miagy

Oproti predchádzajúcemu filmu Silent Hills, sa mi tento páčil o čosi menej a to hneď z viacerých dôvodov. Filmu chýba strach z vopred neznámeho, chýba hlbší zmysel. Film je prvoplánový, ľahko predvídateľný a typicky americký klišoidný - aspoň čo sa týka hercov a ich výkonov a správania postáv, smutne trápneho víťazstva dobra nad zlom... Film ma však bavil, napriek týmto slabým stánkam som si našiel to svoje. PLUS: bizarné postavy a masky !!! asi najzaujímavejšie creepy tohto roka, ľahký dej možno brať i ako pozitívum. MINUS: slabý a nudný/predvídateľný dej, slabé herecké výkony. Pekné 3*. ()

TommyDiamond

Na pokračování Silent Hillu bylo vidět, že rozpočet od prvního dílu značně ochudl. Což bylo jedním z hlavních kamenů úrazu. Navíc je to ukázka toho, jak už se dnešní horor nedělá. Připadal jsem si jak někde v 90. letech ve špatném snu Freedyho Kruggera. Takto nesmyslný příběh, plný bizarních postav a laciných počítačových triků jsem už dlouho neviděl... ()

JohnZ87

Slabší a méně pestré pokračování prvního dílu, které si nechává otevřená vrátka pro případný třetí díl. 55% ()

vozralec

Akční psychoguláš. Předchozí film jsem neviděl, ale i tak mě tohle nebaví. Proto poměrně přísné hodnocení v podobě dvou hvězd. ()

JimDeNiro

2* za pavouka z figurin a camea McDowella,Carrie-Anne Moss, Deborah Karu Unger a Radhu Mitchell. Ale to nestaci.. Atmosfera prvniho dilu nikde a je to takove cele prvolanove.. 30% ()

dannyd14

Prvý diel, ktorý nám vyrážal dych desivou hudbou, strašidelnými scénkami, podmanivým príbehom a skvelým vizuálom bubákov sa dočkal pokračovania až po 6 rokoch. Avšak pravidlo "čím dlhšia doba na vývoj, tým lepšie" tu neplatí. Zbytočné pokračovanie, ktoré kazí dobré meno jeho mladšiemu bračekovi. Začiatok začína sľubne, ale čo z toho keď trištvrte filmu sa odohráva mimo Silent Hill a dokonca v exteriéroch, ktoré nemajú ako postrašiť diváka. Režisér nevie pracovať vôbec s napätím a to že použije bubákov z jednotky, to celé nijako nezachraňuje, ba skôr poburuje. Desivý soundtrack, strašidelné scény a skvelé postavy, ktoré som si zamiloval zmizli, ostal len vizuál, takmer číra prázdnota. ()

Ravenus

Tolik promarněného potencionálu. Atmosféra hry Silent Hill je cítit, úhly kamery, náhodná setkaní, přitaženost za vlasy. Nicméně, prvnímu dílu se nemůže ani zdaleka rovnat, příběh je dost laciný a předvídatelný, spousta logických děr, lekačky žádné, málo samotného Silent Hillu jakožto města a hlavné špatný, zbytečně pozitivní konec. Škoda, rád bych viděl dospělejšího pokračování. ()

Scraffy

Uf, tak po jednotke je toto už len nejaká spŕška nepodarených blbostí. Tento film sa nesmie brať moc vážne a budete ku koncu radi, že ste sa vôbec zasmiali. Ale s hororom to má pramálo. ()

MasterD

Dobrá komedie! Ano, komedie. Při každé původně zamýšlené 'lekací scéně' jsem se jen smál reakcím Heather/Sharon a taky scénáristovi, jak to vše vymyslel a poskládal. Téměř vše se dalo očekávat, bylo to jako hodinky. Scéna na kolotoči naprosto epická! Parádní hudba. Ned Stark a John Snow k tomu. Dobrá tuctová zábava, tak to mám rád; pravý horor to pro mě skutečně není. 55%. ()

Knor

Hodně špatný, bez smyslu a je to příšerně natočený, žádný napětí ani strach. Oproti prvnímu dílu obrovskej propad. ()

wixet odpad!

Dlouho jsem se tomuhle "snímku" vyhýbal, protože jsem viděl to zdejší hodnocení. Říkal jsem si ale, že to přeci po výborné jedničce, která naprosto ctila předlohu, nemohou pohnojit až tak moc. OMYL! Můžou! A to dokonce mnohem více, než jak tu to hodnocení naznačuje. Postavami to čerpá z třetího dílu hry, jak moc dějem netuším, protože jsem ji hrál jen chvíli. Oproti prvním dvoum dílům byla víc akční, méně hororová a už ona byla trochu přitažená za vlasy, takže jsem ji po chvili přestal hrát. Dá se říci, že už i ona nectila tolik původní odkaz. Pokud toto chtěli filmaři dodržet, řekl bych, že se jim to podařilo o mnoho víc, než bylo třeba. Nevěřím však tomu, že hra byla tak blbá, jako tohle "veledílo". Naprosto nic v tomhle filmu nedává logiku. Postavy se tuhle chovají nesmyslně, tuhle je najednou osvítí duch svatý a najednou ví, co dělat, když ještě před vteřinou ani nevěděli svoje jméno (obrazně řečeno). Kde první film exceloval v napětí, tu je jen nesmyslný neopodstatněný gore, který se na kulisách a úspěchu Silent Hillu jen přiživuje. Atmosféra strachu nula, scénář nula, režie nula - naprostý odpad a zaprodání značky. ()

soviczka

Na to, aby bizarní monstra vykompenzovala úplnou absenci děje, by jich muselo být mnohem víc... :( Zmizelo zde téměř vše, co mě na prvním filmu zaujalo. Zbyl mi jen Pyramid Head, jehož potenciál ale také zůstal nevyužitý, a sestřičky. Tak snad příště... ()

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)