Návrat do Silent Hill 3D

• Francie Silent Hill : Révélation 3D (více)

Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala. Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill. (oficiální text distributora)

Mr.nachos

Ale no tak, není to sice horor století, ale rozhodně si to zaslouží víc než současných 48%. Líbí se mi, že se v pokračování zachovala původní myšlenka Silent Hillu. Pár věcí bylo zbytečných, jako např. parta studentíků ("jak jste se sem dostali?" "špatně jsme v mlze odbočili"), ale jinak v pohodě průměr. Možná slabší, ale i tak ne úplně špatný. ()

Pitryx

Malililinko to ubralo na atmosféře, ale nevadí. Zrůdy nápadité, to bylo něco pro mne. Děj se sem tam malinkou kousne a zadrhne, ale jsou to víceméně chvilky. Herci na úrovni, maskéři se předháněli v nápadech, takže u mne panuje skoro sto procentní spokojenost. Těch pár slabších chvilek nemůže mé hodnocení snížit a myslím, že ani po druhém podívání, které zcela určitě bude. A asi ne jen druhé. ()

Blazkowicz

Mně to připadlo jak levný TV film. Napětí nebo nějaký strach nikde. Od poloviny už jsem se pěkně nudil. Nezapamatovatelné a prkenné postavy, příběh asi částečně odešel na pauzu. Přítomen sice byl, ale radši nepochopitelnost jedničky než tento zmatek a vaření z vody. Efekty a vizuál naštěstí laciné nebyly, to teda klobouk dolů. Ještě s krátkou stopáží jediné dva plusy. 2+* ()

Mamlas odpad!

Ženská chodí, má při tom obvykle otevřená ústa a taky má skoro pořád vidiny. Vydržel jsem 16 minut, pak vypnuto. (4%) ()

Vämpiriüs

Druhý díl není vyloženě špatný, ale na úroveň prvního dílu se bohužel nevytáhne. Tedy mírně nadprůměrný horor, který neurazí ale ani neoslní. ()

Lucretat

Právě jsem se vrátil z promítání, tak se můžu podělit o čerstvé dojmy. Na začátek - filmy ze SH univerza (co se hvězdiček týče) nehodnotím objektivně, jelikož jsem na SH vyrůstal a do dneška ho miluju jako celek, ačkoliv to už samozřejmě není, co bývalo. Tak nejdřív plusy - povedl se casting, jmenovitě Heather, Claudia, Leonard. Kdyby herci v globálu dostali trochu víc prostoru (a lepší dialogy), mohlo to ale dopadnout ještě o HODNĚ lépe. O hudbě se nedalo pochybovat co se potvrdil Yamaoka (a dopadla na dle očekávání na výbornou). Největší plus podle mě zaslouží výtvarné ztvárnění. Na tom si tvůrci dali záležet opravdu hodně a je to vidět. Bizarních a povedených monster je tu celá řada, některá z nich jsou nově vymyšlená přímo pro film, což je bod navíc. Bohužel se tvůrci formě věnovali o dost víc než obsahu... Čímž se dostáváme k záporům. Vlastně záporu. Jde totiž o jedno velké zklamání, a tím je scénář. Michael J. Bassett je dle svých slov velkým fanouškem her, což ale v příběhu a postavách absolutně nedokázal využít. První třetina byla ještě docela nadějná (čti "ne tak podprůměrná"), ale pak to šlo z kopce a na malou nenápadnou kuličku se začal nabalovat silenthillský popel nehorázné béčkovosti. Velká škoda, že si režisér scénář nakonec vydupal... Shrnutí: Kdyby jediným kritériem dobrého filmu byl vizuál, mohl by SH 2 směle pokukovat po Oskarech za nejlepší film. A nebo měl film zůstat němý. Přesto hodnotím *** (jedna hvězda navíc za mou hráčskou historii SH, což znamená, že se na film s nějakou zvrácenou chutí podívám ještě několikrát). Ještě malý plus za SPOILER souboje s "bossy" a velký plus za souboj PyramidHead vs. Dark Claudia.!! Ten byl opravdu působivý.SPOILER ()

iamx_

nuda, nuda, nuda... hrozně natočené, hrozní herci a naprosto dementní scénář. po dlouhé době jsem litoval peněz za lístek. ()

ShortyIC

Priemer. Momentálne som prišiel z kina a moja jednoznačná odpoveď bude spĺňať moje očakávania = priemer. Začiatok filmu mi pripadal celkom sľubne (hororová atmosféra, "lekačky") no potom to akoby stále upadalo a upadalo. Koniec mi vôbec nesedel, a už vôbec mi nepripadal strašidelne. Čo sa týka atmosféry som spokojný, je porovnateľná s jednotkou, možno o niečo viac krvy, no napätie SKORO také isté. Niektoré "strašidelné" scény sú celkom dobre doplnené celkom slušnou hudbou. Odporúčam film pozerať v 3D to je asi najsilnejšia stránka tohto filmu, skvelé 3D efekty. Moje hodnotenie je 6/10, aj tomuto hodnoteniu dopomohlo fakt len to, že som to pozeral v kine a v 3D, inak by ma to asi ani kúsok nenadchlo. ()

shedlo

Tak tohle bylo snad natočené jenom pro prachy. Oproti jedničce neskutečně trapná slátanina, nestydatě vykrádající svého lepšího předchůdce, ale srážející ho do bahna podprůměru. Špatní herci, příšerné dialogy (asi první scénář scénáristy), příběh je úplně o ničem a závěrečná bitka? To už byl výsměch. Celek logicky nedrží dohromady, jednotlivé události jsou nevysvětlené a nahodilé hovadiny. Velké zklamání, jednička byla pecka, proto dávám jen jednu hvězdu za celkem fajn vizuálno (nicméně vytvořené už dříve jinde samozřejmě). ()

DonBraso

Tak viděno a teďka ještě,kde jenom začít.Tak začnu u herců a to hlavně u hlavní protagonistky a tou je Adelaide Clemens,která je podobná herečkám Michelle Williams a Carey Mulligan,až mi to připadá,že kdyby bylo více peněz,vsadim spodky,že jedna z nich hraje hlavní roli.protože tahle Heather byla fakt špatně zahraná.Za druhé tohle byl Silent Hill a kdo řiká,že ne,tak hrál asi fakt jenom jeden díl,či dva,jinak nevim co si myslel na co kouká,protože Bassett asi hodně četl a plno nuancí tam bylo z hodně sérií a on si vybíral jenom aspekty z částí a nekopíroval celou hru,tohle by snad lidi mohli chápat ne.Kdo nezná sérii,ten kouká na typický horor,bohužel kvalitně hodně po zadu,proto i dávám stejné hodnocení jako jedničce,která atmosféru vystříkala kam mohla,ale vadila přílišná důkladnost na oklutismus a seznamování,až mě to unudilo k smrti leda.Dvojka na to jde jinak,zkouší pomalu až akční věc,bohužel ta se taky ztrácí a chvilkama to připadá na TVfilm,než film do kina.Čert vem ty náhody a pomalu love story Heather s Vincentem,který bolelo snad nejvíc k závěru,protože ten byl pro mě umučením všech svatých.Ano Harry překvapí a Heather total obrátí celý film za čím šla :) Efekty 2D šli,monstra takový průměr,jenom Pyramiďák nemusel se tahat do toho konce,to byl zas Bassettům majstrštyk,ano Silent Hill 3 měl úplně jiné zakončení,jenom si vypůjčil kolotoč a překrásný zábavný park,kde jsem tedy pro změnu zaplesal.Je to jak nebe a dudy,podle mě Silent Hill jako film,nevytluče bloky do závratných výšin,Travis Grady v závěru,to asi taky fans Origins si řekli,pozor.Přijde mi,že Bassett moc psal,moc charakterů a v závěru mu z toho vyšel guláš,tak udělaj plejádu a takových cut scén a slepil to horkou jehlou dohromady.Po druhý zase škoda. ()

Facerr

Pro Silent Hill mám slabost už od první videohry. Nadšeně jsem proto uvítal filmové zpracování a ještě nadšenějš tohle pokračování. Bohužel to tentokráte nebylo takový maso, jako předchozí podívaná. Monstra se sice povedli, atmo docela funguje, ale všechno o něco míň, než u předchozího dílu. Celý mi to navíc přišlo příběhově ještě slabší, než první "silenťácký" videohry. V podstatě je příběhová linka tvořená vyprávěním a flashbacky, což mi vzhledem k povedeným trikům přišlo, jako velká škoda. Ať jsem se k tomu snažil sebevíc, ne a ne si při tom vsugerovat aspoň trochu strachu, mrazení a napětí. Snad mi chybělo kinofilní 3D, eventuálně možnost pustit si tohle pokračování o půlnoci v opuštěným blázinci, nebo uprostřed hustýho lesa:) ()

rasto87

Pre mňa osobne omnoho slabšie ako som čakal. Toto že má byť horor ktorého sa ľudia majú báť? Nič strašidelné v tom nie je, okrem pár useknutých rúk a pár trápnych sestričiek, ktoré masakrujú na zvuk je dosť úbohé. Och aký som len rád že som nešiel na tzv. 3D zážitok do kina, nakoľko atmosféra filmu a logika sú na dosť slabej úrovni. ()

natalie15

Silent Hill sa mi páčil, lenže dvojka je už len recyklovaným ničím vyplneným nechutnými krvavými scénami, bez nejakého nového nápadu či zápletky. Čo všetko z jednotky robilo dobrý mysteriózny horror zmiešaný so slasherom, to všetko tu žiaľ chýba. A nezachránia to ani efektné scény hrôzostrašného lunaparku, a ani príval nových a odpornejších monštier (príšera poskladaná z odlomených častí figurín, pričom figurína predtým bola normálny človek - to už chce asi dosť morbídnu predstavivosť). Koniec nepriamo napovedá o ďalšom možnom pokračovaní (no nevyužili by producenti skutočnosť, že Harry (Sean Bean) ostáva v Silent hill hľadať svoju milovanú ženu)? Uvidíme, teda, ja neuvidím - lebo už ďalšie pokračovanie neznesiem, nakoľko už toto bolo celkom slušné zabíjanie mozgových buniek. ()

j@hn

Prvních cca 20 minut mě to docela bavilo, pak to bohužel šlo do kopru. A vždycky když nějaká scénka začala vypadat nadějně, tak hned ta následující to celé opět zazdila. Dvakrát malé plus rovná se jedna hvězda za "zdravotní sestřičky" a pana vrchního popravčího a druhá hvězda za zvuk. Ten mě na mém Onkyo HTX-22HDX fakt bavil. Nejvíc z celého filmu :) ()

Todd_Hewitt

O hodně slabší než luxusní jednička, bez děje, bez atmosféry. A to jsem se na to docela těšil, ale žeto bude takovýhle kravina, to jsem nečekal. Přidávám hvězdičku za Seana Beana. /50%/ ()

CrazymanM

Možná malinko horší než předchozí film,ale přesto výborné.Nepovažuji se za nějakého skalního příznivce videohry(hrál jsem Silent Hill 2 a 3),,přesto pro mě má své kouzlo a rád na ni vzpomínám.Pro diváky absolutně neznalé předlohy je film asi trochu složitější,možná zmatený,ale já jsem tam viděl,co jsem už tak trochu zažil při hraní,byla tam ta správná atmosféra,nevím,proč tak rozporuplné hodnocení.Oproti např. posledním Resident Evilům tohle byl skvost!!!Hlavní hrdinka mi připadala přesně jako ta ze hry,ale třeba Jodelle Ferland z minulého snímku byla určitě charismatičtější! ()

Fitman

tak mě to nedalo a po velmi úspěšné jedničce jsem neodolal a musel se kouknout na současnou novinku - druhej díl (Návrat do Silent Hill) ! no, ehm, tvůrci se prostě rozhodli natočit po úspěchu jedničky, pokračování i za předpokladu, že scénář buď nebyl vůbec anebo ho sepsali v rychločistírně, když čekali na vyčištění hader ... celkem zklamání a dokonce ani masky a triky se podle mě vůbec, ale fakt vůbec nikam dál neposunuli ... jednička tak prozatím zůstává nepřekonaným originálem-prvopočátkem soriginálním příběhem, vyjímečnými maskami, nezapomenutelnými scénami a mrazivým napětím ! Je to jeden z mála filmů (pořád myslím jedničku), který neproletí jen tak hlavou aniž by nezanechal vzpomínky ... 3 hvězdy jsou tedy nadsazené a ta jedna bonusová je jen za snahu pokračovat a zanechání důležitých postav a herců v rolích ... ()

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)