Návrat do Silent Hill 3D

• Francie Silent Hill : Révélation 3D (více)

Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala. Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill. (oficiální text distributora)

Al44...

Z herního prostředí je zde opravdu hodně okopírováno a převzato, což může potěšit fanoušky herní předlohy - celý film i tak působí docela sterilně a opravdu drsných až úchylných scén se zde nedočkáme - hlavní postava je podobná originální herní postavě, ostatní vedlejší postavy jsou velmi (herecky) slabé - hodně děravý příběh a slabý scénář. ()

Dr.Cilka odpad!

Zboznujem Silent Hill, presiel som si vsetky serie a na druhy film som sa tesil niekolko rokov - no i tak z principu musim dat Odpad! Takto znasilnit tematiku Silent Hill-u, do takto stupidneho filmu snad ani nie je mozne. Film pritom disponuje potencialom skvelych hercov (Bean, McDowell,..), originalnym japonskym sountrackom - a napriek tomu to nie je nic ine ako brak. Vsak co sa da aj cakat, ak sa niekto rozhodne vysvetlit cely mimoriadne komplikovany "lore" Silent Hill-u v 90tich minutach 3D zlataniny . Niektore povodne postavy su do scenara umiestnene vylozene nasilu, a ich dolezitost v dejovej linii je uplne zanedbatelna - vid. Douglas Carland, Dahlia ci Claudia. Ak by som sa nikdy nestretol s povodnymi hrami, nemal by som zrejme tusenie, na co tam vlastne su, a o com to sakra melu. Kazdy moment, ktory sa v priebehu deja javil slubne, skoncil trapne klise.. a vsetko to zavrsil idiotsky zaver, bez stipky logiky. Velmi velke sklamanie. ()

Johny M.

Po skvělym prvním dílu jsem se fakt těšil, když jsem zjistil, že bude pokračování. Po traileru ještě víc. Zdejší kritika mě zklamala, ale řekl jsem si: no co, to je tak, když nechaj natočit takovejhle horor nějakýho psa a ještě k tomu baseta. Kino jsem vynechal, ale o to víc se pak bavil doma. Není to žádná kvalitní filmařina a atmosféra už je taky ta tam; objektivně tak 3,5*. Druhá projekce: nemůžu přijít na to, že ač se mi Revelation jako film líbí, jako horor nějak nefunguje. Proč? ()

ptsd

SilentHillovskou atmosféru to má inspirace v herním Silent Hill 3 je jasná jen kdyby se trochu víc drželi předlohy mohlo to být daleko zajímavější. Alespoň hlavní hrdinka byla věrná předloze. Hudba skvělá.. Jakožto fanoušek herní serie za 4*. Závěr naznačil pokračování (policejní transport -> Silent Hill: Downpour) třeba do třetice (pokud nějaké bude) to klapne. ()

LyBerion

A pokračování celkem solidního béčka opět upadá a snaží se dotáhnout atmosferickou jedničku v tom, že nám naservíruje konstantní akci. ()

ortoncz

Vyloženě průser to není , ale oproti je slabší ve všech ohledech. Jenom Sean Bean je pořád stejnej :). Příběh mi příjde vyloženě slabší. A finální scény jsou celkem dost divné a vyvrcholení je zoufalé . Některá monstra jsou sice fajn , ale to je asi tak vše + hudba je ještě dobrá. Jinak se spíše opakuje koncept z jedničky s horším provedením. 40%. ()

Kingjiri

Důkaz, že filmový adaptace příběhů z PC/konzolovejch her jsou prokletym žánrem a první díl byla výjimka potvrzující pravidlo. Je pravda, že jsem čekal ještě větší průser, ale to nic nezmění na tom, že si dvojka nedokázala uchovat ani špetku skvělý atmosféry nebo koukatelnýho příběhu, což byly hlavní (a jediný) devizi povedený jedničky. Monstra byly většinou spíš směšný (pavouk - WTF?) než strašidelný a kvalita scénáře atakovala nanejvýš hranice ochotnickýho divadla. V rámci kinoprodukce jednoznačnej fail, v případě video-filmu bych byl v hodnocení možná shovívavější, dvě slabší hvězdy. SPOILER: Fanoušky Seana Beana ale jistě potěší, že nakonec vlastně svym způsobem přežije :D ()

darkreider

S tichou horou dva mám rovnaký problém ako s jej prvou sestrou. Príbeh mi zase pripadal echt nablblý a bez sebe-menšieho zmyslu. Veci sa tam proste dejú lebo, postavy vždy prídu na to pravé miesto lebo. Forma prevažuje dej, zase. Mossová vyzerá fakt strašne, ani neviem ako som ju v čase Matrixu mohol vnímať ako kočku. Sean je na place dlhšie ako obvyklých 5 minút a budme radi za to, lebo mlaďoši nič extra neukážu. Hlavne tragický Harington. Slabé tri z dobrej vôle. ()

luccash

Po výborné jedničce jsem nečekal takovou přihlouplou, počitačovýma efektama přeplácanou kravinu s tím nejhloupějším příběhem, jaký jsem za poslední dobu viděl. Vážně ne. :/ ()

Ondr@932

Po skvěle povedené jedničce je toto o hodně slabší, lacinější! Jednička měla především skvělou temnou atmosféru. Ale toto ... no coment ... :-( Triky jsou taky hodně slabé. Je vidět, že rozpočet je opravdu znatelně znát když je o hodně menší. 45% ()

palmrus

Docela fajnovej horor, po kterým se mi možná budou zdát i normální sny. Horory moc nesleduju, ale tenhle špatnej nebyl, žádná psychadelárna, spíš pár příšerek a tu a tam nějaká ta loužička krve. Skoro až se mi chce řict, že to byl takovej joztomiloučkej hojůjek, takže pro mě ideál. ()

Jakubik odpad!

S jedničkou to nemá absolutně nic společného. Teda kromě názvu. Bez nápadu, bez atmosféry a bez příběhu. Spíše trapná komedie s těmi trapnými figurkami z jedničky… ()

Ygnor

Pro adoranta herní série, zejména prvních dvou dílů, je tady ta spatlanice s důrazem na protagonisty částí postav třetího dílu, jen a jen kalkul s úmyslem vydělat "babky" na geniální předloze. Oproti prvnímu filmu, kde jsem jsem měl již pár výhrad, je tady excelentní sešup až téměř na kinematografické dno. ()

Razzor_82

"Mohla jsi žít, cítit a milovat." První díl byl parádně atmosferický. Tohle mi přišlo jen jako taková nadstavovaná kaše ve které je znát nízký rozpočet. Nesrovnalosti v ději a nulové čerpání ze skvělé herní série. Žádná vynalézavost a laciný konec.  4/10 ()

Skautka

Takhle by měl vypadat dobrej horor. Bála jsem se, že se s tím Bassett nepopere, ale zvládl to na jedničku. Akorát musím malinko podotknout ty krvavý až nechutný části filmu, které se ovšem dali unést a posunuli další díl Silent Hillu o stupeň víš. A malinko mi tam chyběla ta děsivá hudba jako v jedničce. Až se teď stydím, že jsem filmu Paranormal Activity 4 dala 4 hvězdičky, když si to ten film, v porovnání s tímhle, vůbec nezaslouží. Proto musím své hodnocení pozměnit. Výborný, výborný, výborný. Bála jsem se od začátku až do konce přesně jak to má bejt. Jestli se plánuje natočit další díl, o tom teda nevím, ale nebyl by to špatnej nápad. Konec je otevřenej a, ikdyž tam ten happyend byl, což u hororů není obvyklé, pořád to není nijak uzavřené. Ale to se u Silent Hillu jako městu nikdy nestane. ()

zuzanab

Jedna hviezdička len preto, že sa to začalo vyvýjať sľubne, škoda že príbeh nebol dotiahnutý do konca. Inak kopec klišé bez zmyslu. Skladačka nezapadla... Príliš fádne a nudné! ()

Homodej

K pokračování Silent Hillu jsem byl od začátku dost skeptický. Jednička mě bavila, měla správnou atmosféru (hudba, zvuk sirény a přicházející temnota, hasiči s maskami přes obličej, klátící se hlavní nestvůra, kterou jsme s kamarádem pracovně nazvali "Kužel" podle jeho velmi podivné masky). Mé očekávání se bohužel naplnilo. 3D velice tmavé, lekací scény dopředu jasné, divák jen čeká, kdy něco vybafne, aby se mohl v klidu dále věnovat ději. Oba hlavní hrdinové jsou opravdu jednoduše nudní. 18ti letá holka od začátku do konce zažívá věci, při kterých bych měnil trenky třikrát denně a je naprosto v pohodě. Pavoukovité monstrum je naprosto směšné, polovina kina se začala nespoutaně smát, když se objevilo na scéně. Palec nahoru dávám za 3D efekty, za scénu, kdy Kužel jde chodbou a seká ruce (ta hudba k tomu je geniální). Všechno ostatní nestojí za nic a závěrečný souboj Kužele s přeměněnou blondýnou je naprostá katastrofa. ()

LabySo69 odpad!

To si ze mě někdo dělá nejspíš prdel. Jak mohl někdo takovou totálně nelogickou sračku vypustit mezi lidi!? Jako takhle, abych pravdu řekl, byl jsem v očekávání, protože trailer se mi fakt celkem dost líbil a vlastně bodejť by ne, když i ten trailer působí mnohem víc jako celek, než samotnej film, kterej je naflákanej absolutně kdečim, nesouvisle na sobě, bez jedinýho náznaku napětí. Jen by mě zajímalo, kdy už konečně někdo přijde na to, že nemá cenu točit filmy podle herní předlohy, protože pokuď sám rejža neni fanoušek oné předlohy a netočí to z lásky nebo úcty, ale pro prachy, vždycky to dopadne takhle. ()

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)