Milý Johne

• Austrálie

Dear John

Válečný / Romantický / Drama

USA, 2010, 108 min

Solidní oddychovka. Pryč jsou stupidní romantické slaďárny. Tvůrci pochopili, že když už mají natočit romantickou zápletku s absentujícím komediálním podtextem a chtějí, aby se na to dalo dívat, je potřeba se nad celým dělej trochu zamyslet. U obsazení hlavních rolí je to velmi podobné. Zde se to celkem povedlo a to především v případě Channing Tatuma. Lepší se každým dnem. Občas je snímek lehce předvídatelný, ale dá se to vydržet. Inteligence díkybohu nechybí, i když nic převratného nečekejme. Pořád je to Hallstrom, který prioritně umí brnkat na city velmi klasickým způsobem, který se sice lehce okoukává, ale působí stále.(26.6.2010)

Milý Johne, jsi tak sladký, že bych tě hýčkala, pečovala o tebe s láskooou a oddaností o rozměru oceánu a síle zelených baretů. I kdybys jen hýbal brvou a napínal svaly na krku, jak ti to krásně šlo ve vypjatých situacích, pokaždé bych ti nasekala minimálně 4*, aniž bych hla brvou a svaly by mi ztuhly jak nedělní tatínkovy lasagne. Takhle nějak si představuji prodlouženou zastávku přírody na cestě štědrosti. Klidně bych byla jen vlnkou, na které tak elegantně surfuješ nebo ji brázdíš svým dokonalým hříšným tělem a klidně budu jen tím pitomým prknem.(15.12.2012)

Kráva, dylina, idiot, pipka, blbec, úchyl – ano, tak to jsem všechno já! Můžete mi, prosím, někdo konečně vlepit facku (zájemci nechť mi píšou do pošty), abych se probrala z toho hrozného světa, ve kterém stále jenom brečím? Dear John je prostá romantika, která nejen příběhem, ale i prostředím připomíná Zápisník jedné lásky (můj oblíbený). Tak proč mi vůbec nevadilo, že už jsem to jednou (obrazně řečeno) viděla? Odpověď je jednoduchá. Vždyť jsem přes ty slzy téměř nic neviděla :o) Ale přejdeme k tomu hlavnímu, John - Tatum je krásný mladík, který jako herec začíná rozkvétat, Savannah - Seyfried je nádherná dívka, která již jako herečka rozkvetla. Tito dva se do sebe zamilují a rozehrají příběh s poštou, který citlivky (bohužel mě) rozpláče a zbytek publika…ehm… co je mi do nich?... no nejspíše neurazí. Další z řady romanťáren, u které si obyčejný divák odpočine :o)(27.7.2010)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $80,014,842Tržby Celosvetovo $114,977,104Tržby za predaj DVD v USA $27,698,544 //počet predaných kusov 1,755,461║ Sentimentálna báchorka, ktorú zachraňuje pôvab Amandy Seyfried, na ňu sa dá pozerať za každých okolností, nafúknutý Channing Tatum sa mi tam absolútne nehodil. /40%/(15.1.2011)

Nedokážu si představit větší slaďárnu než je tohle..John je pohledný voják z povolání, který dostal opušťák a na nějákou chvíli odjel domů za svým osamoceným otcem. Potkal tam ale slečnu Savannah a už to šlo ráz na ráz. Typický sled událostí, který by čekal snad každý romantik a pak to nejhorší co může být - odloučení..Po neskutečné době dopisování , kdy pro Johna tyto dopisy znamenaly duševní pohodu v neskutečné vřavě zbraní apod...ale Savannah nemohla zůstat sama a tak když se za ní vrátí zjistí, že je už s někým jiným...Bylo mi ho strašně líto a ještě když mu umřel táta.Krásný příběh ze života(amíků).(29.4.2012)

• - Prakticky celý film se natáčel v okolí historického města Charleston v Jižní Karolíně. (Rosaviva)

• - Film je adaptací stejnojmenného románu Nicolase Sparkse, který vyšel ve Spojených státech v roce 2006. (Olík)

• - John Tyree (Channing Tatum) slúži v jednotkách U.S. Rangers, konkrétne u výsadkárov. (Odpocivadlo)