Jejich romanci poznamenala válka. Jedinou naději na společnou budoucnost představují milostné dopisy... Americký spisovatel Nicholas Charles Sparks patří mezi nejúspěšnější autory současnosti, na svém kontě má celou řadu mezinárodně úspěšných bestsellerů. Sparks bývá označován za krále romantiky, podle jeho románových předloh už bylo natočeno jedenáct celovečerních filmů. Mezi ty nejoblíbenější patří Vzkaz v láhvi (1999), Zápisník jedné lásky (2004) nebo Milý Johne (2010). Jak název posledního uvedeného titulu napovídá, ústřední motiv představuje milostná korespondence. Ta se stává jedinou formou komunikace mezi členem speciální jednotky americké armády Johnem Tyreem a jeho dívkou Savannah. Společensky nesourodá dvojice se do sebe bláznivě zamiluje během letních prázdnin v Jižní Karolíně. Po ročním odloučení vyplněném vytrvalým dopisováním ale jejich naději na společnou budoucnost naruší teroristické útoky z 11. září 2001. Loajální John se přesouvá na válečnou misi na druhý konec světa, kvůli nejistému vývoji navíc vnímá jako svou povinnost službu znovu prodloužit. Dobrosrdečné Savannah ale život bez jeho blízkosti nedává smysl, proto se jednoho dne rozhodne udělat nejtěžší krok ve svém životě a odesílá poslední dopis, který má představovat definitivní tečku za jejich osudovou láskou. Ústřední milostný pár ztvárnili hvězdní herci Channing Tatum a Amanda Seyfriedová. (Česká televize)

AdiegoA

Po Ostrovních zprávách mi Hallström přestal dělat radost. Doby Gilbertů Grapeů a Homerů Wellsů jsou pravděpodobně nenávratně pryč, ale že se přes Skandál a Hachiko dostanu až takhle sterilní krávovině, to jsem nečekal. Kdyby nebylo toho konce před obchodem, asi bych dal zaokrouhlené tři hvězdy, takhle jsem měl sto chutí sebrat i tu druhou. ()

Sandler

Oddechovka, u které hrozně záleží na rozpoložení diváka. Aspoň tak to vidím já. Když si k tomu dáte popcorn, pohodlně se usadíte, uzavřete přísun krve do mozku a otevřete jej do srdce, bude se vám to líbit.:) Nic, co by vystupovalo z řady slaďáren, ale proč ne... ()

Lilien

príjemný, dojímavý romantický film o tom že i tá najsilnejšia láska sa nedá udržiavať na diaľku. Atmosféra veľmi dobrá, herecké duo je sympatické. ()

Bobbles

Pro někoho naprostá slaďárna, pro mě absolutně dokonalý romantický film ♥...a ačkoli se film od knižní předlohy značně liší, knížka mi v tomto případě nikdy nepřinesla takový požitek, jaký jsem měla při sledování filmu. Jediné, co mi na filmu vadilo, byla podle mě až přehnaně hříchem netknutá a přeslazená Amanda, která se mi nelíbí snad odjakživa...a Channing? není co dodat...já toho chlapa prostě miluju! ()

BrianStorker

Nenápadná propaganda národního cítění amíků, náborářský snímek do US ARMY na pozadí romantického příběhu. Když romantika, tak ve stylu Titanicu, ale míchat do toho 11.9., US ARMY, boj proti "terorismu." Ne, děkuji. Tyto a podomné snímky mi jednu propagandu silně připomínají... ()

Ashnobe

No, jak to říct... tady se sešlo asi úplně všechno, kvůli čemu mám občas nutkání si u sledování filmů vytrhat úplně všechny vlasy. Film působí strojeně, trochu (místy i víc) přiblble a každou chvíli je to "na facepalm", ať už se jedná o dějové veletoče a nebo jejich provedení na plátně. Chápu, že kvalitu filmu do značný míry předurčuje knižní předloha, ale přesto si myslím, že to nemuselo dopadnout takhle hrozně. Umím si představit, že v rámci snahy sbalit nějakou "romantičku" s tím, že v rádoby srdceryvných momentech by se člověk pokusil zaskórovat, by se po "Dear John" dalo sáhnout, to nemění ale nic na tom, že film jako takový stojí za starou bačkoru. ()

myse

Přeslazené, jednoduché, prvoplánové, předvídatelné, ne-zrovna-moc-reálné. Viz KevSpa. Nějak tomu chybí ta správná srdceryvnost (ani válečné drama, ani pořádný romantický doják), ke mně to vůbec neprošlo. Přidávám hvězdu navíc za úžasnou hereckou dvojici v titulních rolích, ale jinak prostě nic moc. ()

dj_kure

Občas mam prostě náladu najít si film, kterej by ve mě mohl probudit takový to lidství, že bych třeba i slzu zamáčkl. Naivně jsem myslel, že by mě tady John mohl zblbnout.... Nojo, bylo to jako i celkem hezký, takový milý, ale jako romantický drama slabý. Holt se vrátim ke krájení cibule, u tý je emotivní odezva očních kanálků téměř stoprocentní. 60% ()

rezzzy

Okej, a třeba nejde o nejoriginálnější a nejnápaditější zpracování s těmi nejnadupanějšími výkony všech dob ever. No... ale no co? :-) Tenhle film je vlastně úplně prostý. Antipatetičnost a antiúžasnost na něm mám nejraději. Jsem nadmíru vděčná, že se režie nesnažila o opak. Přispívá tomu skvělá Amanda, ve filmu nenuceně přirozená. V hlavní mužské roli je třeba nejdříve si odpovědět na otázku, co můžete v životě čekat od vojáka. Jestli jste s nějakým měli tu čest, chápete, kam tím mířím. Channing pro svůj výkon nemusel udělat nic navíc než to, co od něj dostaneme. To znamená ono nebylo nutno se snažit "hrát více", dělat ze sebe amerického hrdinu z lidu, když teda bojuje za vlast, drsného týpka a tak dál. Těch pár slov a výrazů, které z něj ve filmu dá se příznačně říct 'vypadnou' a které by snad pro někoho mohly být známkou herecké tuposti, je pro jeho roli přesně akorát na to, aby se dalo uzavřít, že lépe vůbec zahrát nemohl (protože pak bychom se zase dostali na známé scestí patetismu amerického filmového průmyslu). Velmi příjemná jak filmovým ztvárněním, tak obsazením, je pasáž týkající se otce hlavního hrdiny, trpícího částečným autismem, což Jenkins víme, že umí (viz Kamarád taky rád). Knihy od Sparkse mají své zvláštní kouzlo. A i když tentokrát nejde o natolik všestranně výjimečné zpracování jako v případě Zápisníku jedné lásky, Dear John drží standard na slušné úrovni a snímek stále funguje, i když ho vidím po desáté. A když nad tím tak přemýšlím, vlastně mi to i vyhovuje, protože na rozdíl od vyčerpávajícího The Notebook, nejsem ani po tom zmíněném desátém shlédnutí tak vyšťavená a můžu si jej zakrátko pustit znovu. A to já s Dear Johnem ráda. A o to v podstatě i de, ne? :) ()

hekla

Krásný příběh ze sady romanťáren Nicholase Sparkse, nádherná letní atmosféra prvního setkání. Channing Tatum je okouzlující a sexy, zatím jeho nejlepší role a Amanda Sefried stále nádherná a působí velmi přirozně a příjemně. Těm dvěma to spolu moc sluší. A Richard Jenkins jako otec Johna také skvělý. Škoda jen změněného konce, v knížce byl nečekaný a nezapomenutelný, ve filmu je jedním z mnoha podobných konců. ()

Burrows

Otázka zní: Přehoupnu se přes nános nabízeného klišé a svezu se po citlivé linii příběhu nebo film ihned zatratím a budu odsuzovat? Odpovězte si sami. Koneckonců americká melodramata slouží k tomu, aby útočila na city a opakovala již zaběhnuté nástroje, které právě proto, že jsou relativně účinné, jsou aplikovány do příběhu. V neposlední řadě se ocitáme v pooskarové době a nelze očekávat, že producenti vpustí do éteru případného horkého budoucího kandidáta, který by si nárokoval nějaká ocenění. Ale jedno prvenství Dear John má. Jde o první film, který v tržbách překonal mnohatýdenního krále - film Avatar. ()

MarsVl

Pěkné romantické drama. Koukalo se mi dobře , čas utekl svižně a neměl jsme nutkání nějakou část přeskočit. Tatum je můj oblíbenec už déle, takže jsem na to koukal hlavně kvůli němu. Nejsem zklamán, vůbec ne a celkem mě udivuje nízké hodnocení . 4* celkem bez nějakého delšího rozmýšlení. ()

DoubleJo

Zo zaciatku som mal velke pochyby o tomto filme, zlom prisiel az poslednu polhodku. Napriek tomu, ze sa pribeh zda na prvy pohlad len ako loverstory medzi hlavnymi hrdinami, ma aj odbocky, ktore mna zaujali viac ako samotna lovestory. Konkretne vztah medzi Johnom a jeho otcom, ktory zavrsila scena v nemocnici. A asi by som dal o jednu hviezdu menej, kedze ja herca ktory stvarnil hlavnu ulohu nemusim vobec, no prijemna muzika ma presvedcila o 4*. ()

Creony

Tak to je hodně nepříjemné překvapení. Od Hallströma jsem teda čekala absolutně něco jiného, než romantickou slintu o ničem plnou těch nejhorších kliché jaký můžou být ("Nikdy se na mě nedívala tak jako na tebe"...). Tatum za celý film nezměnil výraz a všechny jeho emoce se odehrálaly s jediným, každou chvíli se rozbrečím, výrazem. O své slzy nás samozřejmě neochudil a slabší povahy tím počítám donutil k něčemu podobnému, ale mě to přišlo spíš k smíchu. No a závěr? Snad nikdo nemohl čekat, že to dopadne jinak. Prostě děs. A ještě to 11. září...No, úplně nekoukatelné to nebylo, tak dávám 50 %, ale jak už jsem napsala, velmi nepříjemné překvapení. ()

han.ci

Slabší 4*, čekala jsem teda víc. Tohle byla příjemná oddechovka, ale hlubší význam nebo poslání od toho nečekejte. ()