Jejich romanci poznamenala válka. Jedinou naději na společnou budoucnost představují milostné dopisy... Americký spisovatel Nicholas Charles Sparks patří mezi nejúspěšnější autory současnosti, na svém kontě má celou řadu mezinárodně úspěšných bestsellerů. Sparks bývá označován za krále romantiky, podle jeho románových předloh už bylo natočeno jedenáct celovečerních filmů. Mezi ty nejoblíbenější patří Vzkaz v láhvi (1999), Zápisník jedné lásky (2004) nebo Milý Johne (2010). Jak název posledního uvedeného titulu napovídá, ústřední motiv představuje milostná korespondence. Ta se stává jedinou formou komunikace mezi členem speciální jednotky americké armády Johnem Tyreem a jeho dívkou Savannah. Společensky nesourodá dvojice se do sebe bláznivě zamiluje během letních prázdnin v Jižní Karolíně. Po ročním odloučení vyplněném vytrvalým dopisováním ale jejich naději na společnou budoucnost naruší teroristické útoky z 11. září 2001. Loajální John se přesouvá na válečnou misi na druhý konec světa, kvůli nejistému vývoji navíc vnímá jako svou povinnost službu znovu prodloužit. Dobrosrdečné Savannah ale život bez jeho blízkosti nedává smysl, proto se jednoho dne rozhodne udělat nejtěžší krok ve svém životě a odesílá poslední dopis, který má představovat definitivní tečku za jejich osudovou láskou. Ústřední milostný pár ztvárnili hvězdní herci Channing Tatum a Amanda Seyfriedová. (Česká televize)

rigby

Klasický romantický slaďáček, který se pokouší zviditelnit skrze tragické pozářijové události. K podtržení všeho se neváhá obout ani do autismu, rakoviny. Prvoplánový příběh ale nechá diváka chladným. Není to vyloženě špatný film, ale ani ničím nevybočuje z šedého průměru. Když ho neuvidíte, o nic nepřijdete. ()

FEAR99

A vlastně proč ne. Jednou za čas ani romantický film neuškodí. A kupodivu, nedopadl vůbec špatně. Román Nicholase Sparkse neznám, avšak vím, že tenhle pán měl co dočinění se Zápisníkem jedné lásky. A jde to vidět. Právě tomuto dílu se nejnovější počin Milý Johne podobá ze všeho nejvíc. Jen období 2. světové války vystřídala moderní doba a boje v Iráku. Tam a ještě do severní Ameriky je zasezen příběh Johna, vojáka z povolání, který se v místě svého domova seznámí se Savannah, zamilují se do sebe, ale poté se od sebe musí odcizit díky již zméněné válce. Je vám to povědomé? Nedivím se že ano, protože filmů s takovou tématikou je jako máku. Sparks nejen že staví na stejném problému, on dokonce staví hlavní postavy do uplně stejných situací jako právě Zápisník jedné lásky. A zas a znovu se snaží o emocionální rozsah do všech stran (u dějové linky John+jeho otec to víceméně velmi dobře funguje). K tomu přidám sympatické hlavní duo, kde se mě líbila speciálně Amanda Seyfried (která nejen, že má vykulené oči, ale i docela dost hereckého talentu). Režie Lasse Hallströma je příjemná a dojem dotváří pěkná kamera a líbivá hudba. Na to, že se jedná o romantický film u mě zavládla spokojenost. Zápisník jedné lásky mě však přišel o malý fous lepší. ()

HollyMolly

Na film jsem se chtěla kouknout, ikdyž bylo předem jasné, že se nebude jednat o nic jiného než trapnou, přeslazenou romanťárnu. Ale šla jsem do toho. Neměla jsem to dělat.... Všechno je tak umělé a dokonalé, že když se to pokouší působit dramaticky, je to spíš k zasmátí. Teroristický útok 11. září bude asi brzy možno přirovnat k Titaniku - pomalu se začíná vyskytovat v různých (spíše špatných, než dobrých) filmech s očekáváním, že taková událost ve filmu vás prostě posadí na zadek. Bohužel je to zde opět jenom trapné, jako všechno ostatní. Milý John si ale jednu hvězdičku určitě zaslouží, všimla jsem si, že Channing Tatum není tak hrozný jako se mi zdál např. po filmu G. I. Joe, vlastně je to docela fešák. ()

MarryW

Americká romantická věcička, která se povedla. K ději nemá cenu nic psát, je to tady v ostatních komentářích popsané až až. Jenom bych chtěla vyzdvihnout herecké výkony Channinga Tatuma, který čím víc točí tím je lepší a lepší, a Richarda Jenkinse, který mě v roli autistického otce opravdu nadchl. U Amandy Seyfried zatím nevím, snažila se, ale...Výsledný dojem je ale příjemný a potěšující. ()

djcremo

V mnohých veciach predvídateľný príbeh, v niektorých prekvapil. Síce sa tu romantika uberá iným smerom ako v iných filmoch, ale keďže ide aj o drámu a vojnový film, očakával som od toho niečo iné. Každý robí v živote rozhodnutia, či už dobré, alebo zlé, ale v tomto prípade mi to pripadalo ako rozprávka. Akokoľvek sa rozhodnem, nakoniec to skončí vždy dobre. Na mňa pôsobil tento film, troška mimo realitu, ale ináč pozerať sa na to dalo. ()

david666

Tak tohle by snad uspalo i vola - unylá romantika bez chuti a zápachu. Ústřední dvojice je podle mě dost chladná a nějak jim to nevěřím. Navíc téměř 2 hodiny - pořád jsem čekal na nějaké "probuzení" - nepřišlo. ()

Enormita

Tento film je ako plátno z toho najjemnejšieho vlákna. Neviem čím to presne je, ale v živote by ma nenapadlo, že práve teroristické udalosti z 11.09.2001 budú na mňa vo filmoch pôsobiť tak strašne emotívne. Možno som len mala šťastie na kvalitné snímky (napr. „Nezapoměn na mě“), ale spôsob ako tvorcovia filmu „Milý John“ použili teroristické útoky v príbehu, je viac ako skvostný. Samotná dejová línia je tak ľahučká a príjemná, že som skutočne mala miestami pocit, že mi dušu hladí sám anjel. Všetko je to umocnené hudbou a skladbami, ktoré vás doslova vtiahnu do príbehu. Mnohé skladby mi pripomínali skladby z filmov „Once“, alebo „Mesto anjelov“ a možno i preto ma v dobrom prepadávala nostalgická nálada. Ono vlastne celý film je taký striedavý, raz je smutný, raz je šťastný. Dôležité je povedať, že je však v dokonalej harmónii a všetko, všetko, v ňom funguje ako pedantne naladené hodinky. Mojim hodnotením je plných 100% (*****), lebo sa jedná o prvý film od Forresta Gumpa, ktorý je naplnený emóciami až nad okraj. Keď film skončil a začali záverečné titulky, tak som skutočne plakala a ďakovala Bohu za tento film. Rozhodne patrí medzi najlepšie filmy aké som kedy videla. S plnou vážnosťou mu patrí strieborná priečka, lebo na zlatej mám zatiaľ už spomenutého Forresta Gumpa. ()

Flamik

Láska a válka to je trochu kombinace. Ale nesmí se to přehánět. Bohužel po prvních 10 minutách znáte průběh toho zbytku. Jediný velký plus vidím v tom že na konci není happy end jak to normálně u takovýchto typů bývá. ()

Martiiiiinka

No, tak Lasse tady hraje na city mistrovsky, co si budeme povídat. Je ale pravda, že pominu-li tento fakt, musím uznat, že mě film vcelku bavil. Hlavně oba hlavní představitelé a pak taky Richard Jenkins a jeho mince. Ale to je tak asi všechno; podle mě nemá Milý Johne žádné zásadní nedostatky, na druhou stranu ale ani žádný dobrý zapamatovatelný moment. Takže tři a nic víc ani míň ()

ZeeZee

Možno je to tým, že romantické filmy ma neberú,ale tento ma obzvlášť neoslovil. Ako ďalšie mínus vnímam hlavného herca, ktorého osobne nemusím. Do polroka zabudnem či som tento film vôbec videla. 2* dávam za Amandu Seyfried a za to, že som videla aj horšie:) ()

KeiGe

Dát si dohromady hiphopového šoumena z Let’s dance a křehkou blonďatou dívenku jako je Amanda by mě v životě nenapadlo. Takže sem nečekala žádný zázrak… a ani to zas takový zázrak nebyl (ne žeby zklamali oni dva). Nebyl to zázrak, ale bylo to hezké – romantické, dojemné,… ale pro někoho možná trochu nudné. Zasloužilo by si to 3*, ale pro ten dobrý pocit dávám slabší 4* :) ()

lida93

Už před zhlednutím jsme slyšela skvělé ohlasy a zasněné obdivovatelky. A musím jen potvrdit - kvalitní film. Ze začátku děj ukazuje jen retrospektivu, která se v průběhu filmu ukazuje jako zajímavá "zápletka". Tak klidný a procítěný snímek…. ()

Bugiii

Ano jistě, na Zápisník jedné lásky to nemá. Ale mě se to líbilo, přišlo mi to dojemné, romantické a místy smutné. Na knihu to ovšem zdaleka nemá. Nicolas Sparks je prostě mistr těchto láskyplných, leč vážných románů a film mu z těchto knih dělá romantické slaďáky. Jeho knihy netočit, nedělá to dobrotu:-) ()

JackieBliz

Ne. Neviděla jsem chemii mezi nimi a dokonce jsem v půlce filmu nudou usnula. Díkybohu jsem konec neviděla a doufám, že se k tomu ani nedonutím. Ačkoliv mi oba herci imponují, dohromady netvoří pár - nýbrž sobě vzdálené světy, které se nemohou spojit. City se zdály nahrané a tak nějak navíc i problémy s autistickým otcem a příběh nezaujal - no a potom jsem usnula. Jedinou hvězdičku jsem dala, protože Channing Tatum je opravdu, opravdu nadějný herec a Amanda Seyfried je roztomilá blondýnka z Mamma Mia!:) ()

nolme

Dlouze se táhnoucí příběh, celou dobu čekáte a čekáte, kdy se stane něco zajímavého..ale pak je najednou konec ()

petronela86

Lasse teda umí líp, daleko líp. Sladkobolnej příběh, drsnej vojín, dívka na duši čistá až hrůza, prázdninová romance. Připomnělo mi to uplně Rosamunde Pilcher po americku. Aspoň "rainmanovskej" otec byl fajn. Channing Tatum měl radši zůstat u striptejzový tyče a ne se pouštět do herectví. Jajx. No, budu doufat, že se Lasse otřepe a nenatočí už nic podobnýho. Ještě, že jsem si spravila chuť na lososech v Jemenu! ()

RyxiraAmy

Není to úplně marné, ale zároveň ani žádný velký zázrak. Zápletka s otcem je zajímavá, oproti tomu vztah hlavních hrdinů je jedno velké klišé. Přiznávám, že mě film trochu zastudil na srdci, ale nic nezapomenutelného to rozhodně není. Prostě průměr. ()

stephen.seni

Začnem prvkami, ktoré sa mi na tomto film nepáčia. Taký typický americký film. Nepáči sa mi na ňom ten sled obyčajných, plytkých udalostí. Trebárs, keď sa John hodil pre kabelku, v ktorom mala Savannah „celý svoj život“, alebo také jednoduché zoznámenie sa, ten sled, taký rýchly. Začiatok ma nudil. Teraz prejdem na prvky, ktoré sa mi páčili. Zlom prišiel niekde v polovici filmu, kde John musel odísť do armády. Odlúčenie, dopisovanie, rozchod, návrat domov a potom zistenie Johna čo sa to vlastne stalo. Chválim aj pasáž Johna s otcom, taktiež celé to rozuzlenie pri večeri. Hlavná pointa, ktorá mi z tohto filmu vyšla bola tá, že človek sa vzdáva svojho šťastia preto aby urobil niekoho iného šťastným. Tento film by som hodnotil nasledovne: prvej tretine filmu dávam 3 hviezdičky, druhej tretine 3,5 až 4,5 a poslednej tretine 5*. 75-80%. ()