Jejich romanci poznamenala válka. Jedinou naději na společnou budoucnost představují milostné dopisy... Americký spisovatel Nicholas Charles Sparks patří mezi nejúspěšnější autory současnosti, na svém kontě má celou řadu mezinárodně úspěšných bestsellerů. Sparks bývá označován za krále romantiky, podle jeho románových předloh už bylo natočeno jedenáct celovečerních filmů. Mezi ty nejoblíbenější patří Vzkaz v láhvi (1999), Zápisník jedné lásky (2004) nebo Milý Johne (2010). Jak název posledního uvedeného titulu napovídá, ústřední motiv představuje milostná korespondence. Ta se stává jedinou formou komunikace mezi členem speciální jednotky americké armády Johnem Tyreem a jeho dívkou Savannah. Společensky nesourodá dvojice se do sebe bláznivě zamiluje během letních prázdnin v Jižní Karolíně. Po ročním odloučení vyplněném vytrvalým dopisováním ale jejich naději na společnou budoucnost naruší teroristické útoky z 11. září 2001. Loajální John se přesouvá na válečnou misi na druhý konec světa, kvůli nejistému vývoji navíc vnímá jako svou povinnost službu znovu prodloužit. Dobrosrdečné Savannah ale život bez jeho blízkosti nedává smysl, proto se jednoho dne rozhodne udělat nejtěžší krok ve svém životě a odesílá poslední dopis, který má představovat definitivní tečku za jejich osudovou láskou. Ústřední milostný pár ztvárnili hvězdní herci Channing Tatum a Amanda Seyfriedová. (Česká televize)

Crawler-D

Překvapivě snesitelné a hlavně přirozené výkony dvou hlavních protagonistů (až na jednu zcela mimózní grimasu překvapení, za kterou by Seyfriedovou vyhodili z herecké školy). V čem ale tkví hlavní problém, že je to tematicky hrozná limoška - dobrosrdečná dívka, statečný vojáček, do toho nějaký ten autismus, otec na smrtelné posteli, rakovina apod...prostě všechny myslitelné pohromy světa - už chyběla jenom nějaká živelná pohroma. A co je nejdůležitější, film nemá jakýkoliv dramatický náboj - všechno se děje a plyne, ale nenastává žádná kolize, krize, peripetie nebo katastrofa, ale hlavně že musí příjit zcela neodůvoděný a zbytečný happy end. ()

Džef!

O některém romatickém filmu si řekneme "ano hezky jsme se odreagovali".... bohužel u tohoto filmu si řekneme "ano hezky jsme se vnitřně pobavili"... což by u romantického filmu být nemělo, nebo ano? Už takhle tento film měl 105 minut a já jsem si říkal: "Jen kdy to skončí". Celý děj se odehrává během deseti let. Což by neměl být problém, ovšem jen za předpokladu, že herci budou aspoň trochu rozdílní... Jenže na začátku vídíte Channing Tatuma jako mladého "cápka", který si asi s prominutím nasral do kalhot. A na konci filmu (10 let rozdíl) ho vidíte jako nagelovaného mladého "cápka", který si opět nasral do kalhot akorát odhodil surf... osedlal kolo a hodil na sebe lehkou látkovou košilku... Jsem opravdu rád, že se tento film měl "jenom" 105 minut, protože pozorovat dva lidi jak si ještě déle posílají dopisy, tak by mi asi jeblo... ()

JohnRambo

Ajajáj...no bolo to celkom milé aj keď trochu umelé ale naviac ma nasralo keď sa to skončilo najprimitívnejšie ako sa len mohlo. ()

C0r0ner

Obvyklá průměrná ničím nezajímavá romance, která má na prvním místě popisku napsáno 'Válečný', nicméně s válečným filmem má společného tolik co já s kolonizací Marsu. Celkově tedy nic pro člověka mého ražení, tenhle žánr jde mimo mě. 30% ()

campix

Objeví se dva mladí a krásní lidé a máme zaděláno na romanci. Je to ovšem takové strojové a neuvěřitelné. Neměl jsem pocit, že by mě to dostalo do kolen a ani slzu jsem nevyloudil. Přesto se na to krásně kouká a vaše partnerka z řádu něžného pohlaví bude nadšená. ()

Flynn

Naivní, že to svět neviděl. Už to vidím jak jako "pohledný" voják po 2 týdnech známosti s nějakou holkou nedělám nic jiného, než že jí píšu dopisy jak na běžícím pásu a čekám na další dopis jako na dávku heroinu. Já jako "pohledná" holka někde na vysoké, či kterého paroma, nedělám nic jiného, než že píšu každý den dopis na opačný konec světa a čekám na odpověď. Jestli to takhle v dnešním světě funguje tak leda tak v kocourkově, kde se na psychině léčí autor tohoto románu. Jediné pravdivé tak možná bylo to, že ho poslala k vodě kvůli jinému a zazdila to argumenty na úrovni 16ti leté holky.... blbost jak mraky, nedívat se na to ve větší skupině lidí tak to přepnu na Rady Ptáka Loskutáka. Závěr přeslazený jak cycek Dolly Buster z marcipánu. Jestli se tohle ženám líbí a aspon trochu v takové věci věří, tak to nás Bůh ochraňuj. Hlavní hrdinové mi byli symptatičtí ještě méně než ti Gondíkovic z toho loskutáka. Jestli někdo příjde se super DVD s touhle romantikou, tak to raději hoďte do krbu a jděte na pivo. ()

J0hny5

Nakonec to bylo celkem dobrý. První polovina přeslazená a vyloženě čitelná, později a ke konci už to bylo lepší. O něco málo lepší než jsem čekal, i když jsem se chvílema nudil. Lepší 3 hvězdičky, ke 4 něco málo chybělo. 65% ()

pufina

Takový výsledek jsem nečekala, ale film mě skutečně dostal, Channing Tatum velmi mile překvapil - hodně jsem ho podcenila, nečekala jsem, že by tuhle roli zvládl. Amanda Seyfried po jeho boku taktéž dobrá. Přiznám se, ukáplo pár slz.. ()

pakobylka

Těžká romantika ... ta nejtěžší, vybalancovaná přesně odměřenými, éterickými ingrediencemi jemných odstínů a vůní, které ji činí nejen snesitelnou, ale i vkusnou - a jedinečnou. Neřeší válku a nesoudí její dopady, neboť je pro ni jen příčinou dlouhého odloučení - poté, co trosky dvou mrakodrapů zasáhnou i ty, kdo jsou od jejich pádu vzdáleni tisíce kilometrů ... a navždycky změní jejich osudy. ()

c.tucker

Pěkný milostný příběh, na který se hezky dívá a plyne velmi dobře. Vše je proloženo senzační hudbou a náramně vše pasuje, je to sice klasika, ale natočeno velmi líbivě a bez zbytečného vydírání, až na jednu totálně zbytečnou a dost urputnou scénu s otcem. S Tatumem je to většinou mizerie, ale celkem pasoval. Velice se mi líbila decentně nasnímaná erotická scéna. ()

angel74

Láska, která mezi těmi dvěma náhle vzplála, jim dokonale zamotala hlavu a natrvalo ovlivnila jejich životy... Už dlouho jsem nebyla pohlcena romantickým příběhem a jeho hlavními aktéry tak jako při sledování tohoto filmu. Režisér Lasse Hallström umí strhnout do víru lidských osudů nejen diváky, ale zjevně i herce. Channing Tatum a Amanda Seyfried ztvárnili zamilovaný pár natolik přesvědčivě a intenzivně, že jsem jim to zbaštila i s navijákem. A k tomu ten krásný soundtrack... (85%) ()

Radiq

Romantickej film o tom, jak na hovno je vztah na dálku. A kolem toho různej balast, třeba autistickej otec, opuštěnej otec s autistickým synem a s rakovinou a láska, která se koná/nekoná/asi koná. Amanda Seyfried vykulená jako vždy a Channing Tatum urostlej sen pro geje. Nic zajimavyho, ale nemůžu říct, že by to byla úplná odrhovačka kýčů. ()

chelseaman22

Na romantiku nejsem. Avšak přehlédnout zajímavou zápletku věru nešlo. Ve filmu se protíná hned několik rovin. Johnův otec, John, Savannah, válka. To jde dohromady. It's possible that this film is only about true love. A proto se mi líbí. 80% ()

wafc

Absolutorium zaslouží především Richard Jenkins, který je bezchybný. A i když je film plný absurdit, předvídatelných věcí a klišoidních scén, tak jsem se přichytal, že se usmívam, že jim ve skrytu duše fandim a celkově prožívam ten děj. Hvězda dolů za trapnou poslední scénu. ()

andrii

Krasopisné doteky, hrdliččina slova nesou listy léta, až  najednou dojde náplň na další řádek, ale neodepisuj ten cit, i když si našel jiného adresáta. Stále stojí za to, ho číst. Do konce. P. S. Po sychravé próze let, rozepíšou se samy (s)loky básně, větvící se v za(s)lepené medové obálce. ()