Jejich romanci poznamenala válka. Jedinou naději na společnou budoucnost představují milostné dopisy... Americký spisovatel Nicholas Charles Sparks patří mezi nejúspěšnější autory současnosti, na svém kontě má celou řadu mezinárodně úspěšných bestsellerů. Sparks bývá označován za krále romantiky, podle jeho románových předloh už bylo natočeno jedenáct celovečerních filmů. Mezi ty nejoblíbenější patří Vzkaz v láhvi (1999), Zápisník jedné lásky (2004) nebo Milý Johne (2010). Jak název posledního uvedeného titulu napovídá, ústřední motiv představuje milostná korespondence. Ta se stává jedinou formou komunikace mezi členem speciální jednotky americké armády Johnem Tyreem a jeho dívkou Savannah. Společensky nesourodá dvojice se do sebe bláznivě zamiluje během letních prázdnin v Jižní Karolíně. Po ročním odloučení vyplněném vytrvalým dopisováním ale jejich naději na společnou budoucnost naruší teroristické útoky z 11. září 2001. Loajální John se přesouvá na válečnou misi na druhý konec světa, kvůli nejistému vývoji navíc vnímá jako svou povinnost službu znovu prodloužit. Dobrosrdečné Savannah ale život bez jeho blízkosti nedává smysl, proto se jednoho dne rozhodne udělat nejtěžší krok ve svém životě a odesílá poslední dopis, který má představovat definitivní tečku za jejich osudovou láskou. Ústřední milostný pár ztvárnili hvězdní herci Channing Tatum a Amanda Seyfriedová. (Česká televize)

Vig

Průměrný romantický film o lásce na dálku. žádné klišé ani krkolomné dialogy. Vše naservírováno přímo pod nos a bez zbytečné omáčky. Velmi mne překvapila Amanda svou přirozeností, leč taková drobounká bytůstka mi moc nepasovala k trochu topornnému a bezvýraznému Channingovi. ()

kacmi

Je to stále romantická limonáda, ale na druhej strane Lasse Hallstrom dokazuje, že aj do gýčovitého príbehu vie vtesnať život. Najviac ho cítiť v a cez postavu otca hlavného hrdinu v podaní Richarda Jenkinsa. ()

KleaCarter

Skutečně...malinko variace na zápisník jedné lásky...i to psaní dopisů, věc sama o sobě neuvěřitelně romantická, je tam ještě mnohem, mnohem romantičtější. ()

Tominko12

Moderný americký film, ktorý mal silne zapôsobiť na city. Niektoré scény sú naozaj vydarené, niekedy je to fakt umelé. Keby nebolo tej poslednej scény, tak je to určite o hviezdičku viacej. Inak celkom slušný romantický film. ()

BabyMilena

Začátek vypadal docela slibně, ale pak jsem se začala trochu nudit. Sem tam se vyskytla nějaká hezká myšlenka, ale ta bohužel film od průměru nezachránila. Navíc hlavní hrdinové byli jaksi příliš dokonalí na to, abych jim uvěřila, že taky můžou mít nějaké normální problémy. On příliš svalnatý, ona příliš krásná, úžasná, bezchybná. Jestli bylo cílem tvůrců, abych ronila krokodýlí slzy, tak to se bohužel nepovedlo. Obávám se, že za pár dní si na film vůbec nevzpomenu. ()

Dejna

Nepochopím, jak mohlo z nejkrásnější knížky, jakou jsem kdy četla, vzniknout tohle. Od nepřesvěčivých výkonů obou herců až po zdlouhavé scény z armády a naprostou absenci podstaty celého příběhu.. opravdu veliké zklamání. Amanda Seyfried má se Savannah z knižní předlohy společné snad jen jméno a nádherný vztah Johna se svým otcem (kterého bravurně ztvárnil R. Jenkins) zde byl zkrouhnut na naprosté minimum, koneckonců stejně jako složitý vztah hlavní herecké dvojice. Snad žádný ze "Sparksových filmů" nebyl tak příšerně natočen, jako tenhle, obrovský potenciál a takový výsledek :-( ()

Laura Luthy

Debilní ucajdaná love story úplně o ničem a plná hollywoodských klišé. Jediný, na co se dalo koukat, byl Channing Tatum a dějová linie ohledně jeho otce, zbytek spočíval v ubrečený a naprosto nepřesvědčivý Amandě Seyfried. Proč jenom jí milý John nevzal sekyrou po hlavě, neutopil ve vaně nebo neupálil společně s těma pitomejma dopisama?? ()

solver

Stálo to celé za starou bačkoru. * za toho jeho otce, ten hrál dobře. Romantika se přes vrstvu klišé nějak nedostavila, a křeč se završila otázkou: "Jakou má rakovinu?" ()

Zackk

bože ten film stojí za nic... strašný průběh, zápletka i konec. ano, uznávám že to je docela originální, ale stejně jako u twilightu - existuje dobrý důvod proč něco podobného nikdo jiný do svého filmu nepoužil! pozn. fakt že je hlavní hrdina voják s vymytou hlavou co slepě poslouchá rozkazy a zabíjí v cizí zemi (zabíjí protože po něm střílejí - a střílejí po něm protože tam sakra nemá co dělat!) na kvalitě filmu také nepřidá. ()

Neel

Film na mě udělal dojem, tedy co se scén s Johnovým otcem týče. Lásce Johna a Savannah jsem ve filmu nevěřila ani za mák, ačkoli Tatum nebyl vůbec špatný. Bohužel mě zklamal scénář. Nechtěla jsem srovnávat, ale pokud si napřed přečtete knihu a pak se podíváte na film, srovnávání se asi nevyhnete. V prvních minutách jsem si říkala, proč je ten začátek ve srovnání s knihou tak "zprasený". Dále ten film jen tak plynul a na konci se to všechno tak rychle semlelo, ani jsem se nestačila rozkoukat. Ne, příště se nepodívám, ale knihu si klidně přečtu znovu a znovu. ()

Pastelka..

Na tento film jsem se chtěla podívat delší dobu, měla jsem ho i doporučený, ale kvůli té válce mě to nelákalo.. Najednou jsem na něj narazila.. Pomohl tomu autor předlohy od kterého jsem něco četla a tak jsem si říkala, že to bude pěkné.. A těšila jsem se na oba dva hlavní hrdiny (Channing a Amanda).. Byla jsem překvapená jaké to bylo... okouzlující, dojemné, romantické, bohužel i smutné, ale to holt k životu patří.. Občas jsem si poplakala jako želva, ale moc se mi to líbilo, klidně se podívám znova.. ()

TadashiCZ

Je to takový divný... Moc umělý. Milostný vztah mi film silně kazil, vztah s otcem a jeho synem vojákem byl mnohem zajímavější. Amanda Seyfried ani Channing Tatum mi nepřijdou jako hezcí, nebo dobří herci v tomhle žánru (drama, do romantiky asi i klidně), takže to celé bylo takové dost nemastné neslané. ()

clarinetist

Nádherný film. Kvůli němu jsem se rozhodla si i přečíst romantickou knížku, na které jinak vůbec nejsem. Channing Tatum jako vždy oslnující, ale ne příliš chytrý. ()

lubica1995

Čo mi až tak prekážalo?? Nič. Čo ma na filme zaujalo?? Nič. Žiadne dojmy. A to som po zápisníku čakala niečo ÚŽASNÉ. A...nebolo to tam. ()

Terezka969

Pokud má mít něco hloubku tak kniha, ne film. Srdcervoucí příběh s herecky dost slabým Channingem Tatuumem? Nee. Podle mého měl Nicholas Sparks o dost jiný záměr. Píšu to, aniž bych viděla konec, abych vyjádřila tu ubohost oproti knize. Achjo. ()

Johgas

Mně se film o odloučené lásce docela líbil, hlavně linie - otec-mince. To bylo hodně zvláštní (v tom dobrém slova smyslu). NIcméně zákeřná nemoc na konci filmu to srazila o dost dolů, mám pocit, že tvůrci použijou nemoc vždy, když neví kudy kam se scénářem. ()

9HK

Ne příliš přesvědčivý herecký výkony...připadalo mi že si ustřední dvojce nemá skoro co říct.... ()