Jejich romanci poznamenala válka. Jedinou naději na společnou budoucnost představují milostné dopisy... Americký spisovatel Nicholas Charles Sparks patří mezi nejúspěšnější autory současnosti, na svém kontě má celou řadu mezinárodně úspěšných bestsellerů. Sparks bývá označován za krále romantiky, podle jeho románových předloh už bylo natočeno jedenáct celovečerních filmů. Mezi ty nejoblíbenější patří Vzkaz v láhvi (1999), Zápisník jedné lásky (2004) nebo Milý Johne (2010). Jak název posledního uvedeného titulu napovídá, ústřední motiv představuje milostná korespondence. Ta se stává jedinou formou komunikace mezi členem speciální jednotky americké armády Johnem Tyreem a jeho dívkou Savannah. Společensky nesourodá dvojice se do sebe bláznivě zamiluje během letních prázdnin v Jižní Karolíně. Po ročním odloučení vyplněném vytrvalým dopisováním ale jejich naději na společnou budoucnost naruší teroristické útoky z 11. září 2001. Loajální John se přesouvá na válečnou misi na druhý konec světa, kvůli nejistému vývoji navíc vnímá jako svou povinnost službu znovu prodloužit. Dobrosrdečné Savannah ale život bez jeho blízkosti nedává smysl, proto se jednoho dne rozhodne udělat nejtěžší krok ve svém životě a odesílá poslední dopis, který má představovat definitivní tečku za jejich osudovou láskou. Ústřední milostný pár ztvárnili hvězdní herci Channing Tatum a Amanda Seyfriedová. (Česká televize)

kelet

Je pravda, že väčšina udalostí vo filme je predvídateľných a celý film je v podstate klišé, ale je treba povedať, že vykreslenie otca a jeho osobného príbehu so synom je veľmi dojemné a realistické. U Channinga som si už zvykol, že vie zahrať rôzne role, takže jeho výkon hodnotím pozitívne, avšak viac ako na tri hviezdy ten film nemá vzhľadom na to, že je to len plynulý príbeh bez nejakých extrémnych zvratov a prekvapení a je to ten klasický príbeh. Neurazí ale ani nenadchne. ()

jessic

Rosamunde Pilcher okořeněná trochou proamerického armádního patosu. Vše v režii Lasse Hallströma. Jedna hvězda jen za to, že Channing Tatum je tak úžasně vysoký a tak mu to sluší. Nevěřím, že tohle mohl natočit režisér Co žere Gilberta, Moštárny nebo Čokolády. ()

rytir1 odpad!

Když jsem tohle zhlédnul, řekl jsem si jen jedno. ,,Co to hergotkrucifixhimlhergot mělo jako znanemat?? Já se tak těšil na nějaký pěkný romantický film, jaký jsem ještě neviděl. Ale šok. První půlhodina v podobě vyumělkované lásky, kde to hlavní hrdinka po záchraně kabelky dorazí větou ,,zachránil jsi mi život,, jako by snad John skákal do vody pro ni samotnou či co. A zbytek? Film, pokoušející se snad víc skloubit dohromady Četu s P.S.Miluji tě než možnost shlédnout něco zajímavého na něm. Nedivím se, že film má úspěch u mládeže. Dokonale umělá krásná hrdinka s láskou k umělé náhražce muže, ve kterém se režisér pokoušel zkloubit snad všechny typy těch charismatických, hrdinných a atletických mužů s těmi tichými, tajemnými co ženy tolik přitahují až si snad i herec sám myslel, že je zde opravdu hercem či co. Jistě, pro skupinu 15+ úžasný romantický film. Ale zbytek snad proboha ví, že příběh musí mít něco víc, aby mohl oslovit a to tenhle rozhodně nemá. Za pozdvihnutí snad jen stojí vedlejší postava otce, která se ovšem také mohla a měla více rozvinout. Škoda tak krásného tématu jako dopisní láska...zlatá Hilary Swank. ()

LCH

Celkem slušná podívaná. Nejsem moc na tyhle typy filmů, ale tenhle je povedenej. (75%) Takže 4 hvězdy to ještě jsou. ()

AceDandelion

Pokud jste romatická duše a máte romantického přítele, pak tento snímek je ideální plán na večer. Já osobně jsem čekala, že to bude více dramatické a tak jsem byla LEHCE zklamaná, nicméně film je to hezký, má několik velmi chytlavých scén a jelikož miluju jak Amandu, tak Channinga, a občas mívám náladu, kdy se chci podívat na nějakou tu lásku v telce, tak můžu upřímně říct, že si to někdy pustím znovu a moc ráda. Dokonce i soundtrack je nenucený, jemný a celému filmu dodává to pohlazení na duši. ()

noall

Nudné, nezajímavé, rozvleklé, předvídatelné, nelogické - neskutečných pejorativismů by se dalo vymyslet. Film nemá absolutně co nabídnout a není v něm zhola nic, co by vás nutilo koukat dál, takže je třeba si pomoct jinak (např. přirozenou leností přepnout jinam). Ústřední dvojice naprosto nepřesvědčivá. Seyfried nesympatická až na půdu, Tatum je zelený baret jako já herec, působí jako přerostlý plyšový medvěd narvaný do maskáčů. K tomu všemu, dle očekávání, nechybí adekvátní porce patriotismu. Celé je to bez špetky emocí, bylo mi úplně ukradené, co se s postavami stane, popravdě jsem v průběhu filmu vymýšlel, jak by to mohlo dopadnout a můžu svědomitě prohlásit, že všechny mnou vymyšlené konce byly lepší než to, s čím nakonec film přišel. Protože za ten závěr by měli všechny, kdo se na něm podílel, hnát hodně dlouhou uličkou hanby, ve které by každý z nich měl dostat klackem po kebuli, aby si uvědomil, že takhle fakt ne. Nebrat ani zadarmo. ()

Sofia_Straw

Každý film o vojne, hoci je vojna len kulisou na pozadí vzťahu dvoch mladých ľudí, mi pripomína súčasnú situáciu okolo nás... Príjemná oddychovka, ozvláštnená svetom autizmu, rakoviny, súcitu, obetavosti a nutnosti hlavnej hrdinky vybrať si z dvoch rovnako komplikovaných ciest tú správnu... Blížilo sa desiate výročie 11. septembra,...tak samozrejme zmienke sa nevyhol ani tento film - ako dôvod na predlženie pobytu u vojska... ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

PTuranyi

Trpko sladký romantický príbeh o vzťahu vojaka Johna a študentky Savannah. Ich láska je veľká ale samozrejme sa vyskytnú veci, ktoré bránia šťastnému zavŕšeniu ich vzťahu. Na Johnovej strane je to určitý patriotizmus a snaha nenechať tím v štichu, na strane Savannah zasa jej snaha pomáhať. Produkcia je kvalitná a hercov naozaj nemožno viniť z nedostatku citu, pretože na city sa tu hrá predovšetkým. Ocenenie by si zaslúžil najmä Richard Jenkins za úlohu Johnovho autistického otca. Najhoršie svoju úlohu asi zvládol Scott Porter hrajúci blbečka otravujúceho Savannah. Najväčšiu vinu na nízkom hodnotení má slabý príbeh hraničiaci s červenou knižnicou. ()

ste

Začátek ještě ušel, ale posledí půl hodina, kdy se kupilo jedno klišé na druhé takovým způsobem, že by každý průměrný divák, který podobný film viděl, mohl předříkávat dialogy, už skoro nešla vydržet bez výbuchů smíchu. ()

Cheyenee

Na tenhle film jsem se obzvláště těšila, už jen kvůli Channingu Tatumovi. K mému milému překvapení nebyl děj předvídatelný a nakonec to nedopadlo tak, jak všichni čekali. Slabší povahy by měli mít po ruce pár kapesníků, o dojemné scény není nouze, především jedna mezi Johnem a jeho otcem musí dostat každého. Film navíc dokresluje perfektní hudba, která přesně pasuje do filmu. ()

Mangus

No, tak neviem teda, ako hodnotiť tento film. Umelý je takmer neustále, neviem, či je to spôsobené slušňáckym, dokonale uhladeným účesom Channing Tatuma alebo celkovo filmom. Aspoň zo začiatku mi tu nič nesedelo a presne som vedel, čo sa bude diať. Pár zmien v deji však nastalo a ani koniec sa nedal celkom predvídať. Možno to chcelo iného herca do hlavnej úlohy, menej toporne sa tváriaceho. Channing Tatum síce priláka mladú generáciu dievčat k filmu, ale mne tu moc nesedel. Na druhej strane príbeh pekný, ohraný milión krát, ale čím iným než láskou sa dá na tomto svete ukájať toľké storočia. Takže, po kvalite filmu asi 3 hviezdy, ale keďže som romantická duša, kašľať nato, 4. 7/10 ()

Zewla

Líbí se mi některá díla tohoto režiséra, ale tento film mě zas tak neokouzlil. Nebylo to nic hrozného, ale očekávala jsem od toho trochu víc... ()

TimStar

Nemám slaďáky až tak rád, ale tohle zas takovej slaďák není, jak se to tak tváří. Ten film dojme a zaujme a není to to americký drama, kdy dopředu tušite co se tam vlastně stane a to se mi asi nejvíc líbí ;) ()

martinexa

Tento snímek je hlavně pro lidi, kteří mají rádi srdcervoucí okamžiky. Opravdu to není zrovna film pro mě. Podle mého názoru bylo ve filmu až moc předvídatelných momentů. Tatum a Seyfried mi k sobě vůbec neladí. Jejich herecké pojetí fádní a nudné. Ano jestli má někdo zájem si u filmu zaplakat a už od začátku vědět, že spolu dvě hlavní postavy stejně zůstanou jen do toho. ()

VanThomass

Zajímavé herecké obsazení a vcelku snesitelný příběh. Vše ovšem kazí až moc ideální happy end a místy nelogické chování hlavních hrdinů... takže 55% ()