• igi B.
  ****

  "Nebude-li pršet, nezmoknem!" - "The Times: Bohemian Phenomen!"... ;o))) . . . No jéje! Taškařice jedna dobou satirická, rovnou půlstoletí stará (jo, poroučelo se tenkrát ledasčemu a zrovna letěl ten Gagarin, Boha tam nahoře nevidíce...), dobovými výrazovými prostředky stále milá... Ejhle tyhle abrahamoviny... Představte si, jak se budeme za padesát let dívat na ty dnešní srajdy, bez kouzla a bez pointy na diváctvo >hrnuté< ... Jojo, "...rozumem se na to jít nedá..."... ;o] . . . Tři hvězdičky tedy čistě za tu práci (herci hrají i pějí, kamera vrčí, rejža volá "první dobrá", muzika jazzuje swinguje a zvuky zvučí a tak dál...) a jednu navíc za ten dobrý rozmar a výtvarnou stylizaci, že... Álelůjá, gloglogloglórijááá... - - - P.S. A "...jak je to s těmi hňupy..."? Tak ještě, že šlo o tu C.K. Monarchii, že, Capartičáci... No, psal se jednašedesátý(!)... - - - - - (Poprvé viděno kdysi kdesi dávno pradávno, po repete na tv Barrandov 25.4.2011 hodnocení 256., komentář zde jako patnáctý - 25.4.2011(25.4.2011)

 • troufalka
  ****

  S malovanými kulisami uspěl Mach už v Hrátkách s čertem. Florián je silně stylizovaná satira v krásných maskách a kulisách Vladimíra Dvořáka (Josef Lada to opravdu není!!). Roztomilá záplatka a moc pěkné legrácky, které jsem plně docenila až při druhém sledování. "Čím víc bude na světě Floriánků, tím líp!!"(23.2.2018)

 • Marthos
  ***

  Meteorologická groteska, nabývající na zcela zásadních významech svým karikujícím obsahem. Hýbat světem a počasím není vůbec lehká věc. Vynikající herecká sestava, která nachází uplatnění v každém ohledu. Sovák, Hrušínský, Brodský, Hlaváčová, Kostka, Záhorský, Růžek, Bek, Effa a další. Realizace v ladovských kulisách a s humorem, upomínajícím v lecčems půvabné haškovské povídky, celku rozhodně prospěla. Nebude-li pršet, nezmoknem.(11.1.2015)

 • otík
  **

  Těžko říci, co autoři tímto filmem zamýšleli. Mělo to být umění, pohádka, parodie, satira nebo jen obyčejný útok na maloměšťáctví a vesničanství? Každopádně poměrně jednoduchý příběh radního, který získá díky daru sv. Floriána moc nad počasím, je zasazena do pohádkově malovaných kulis, v nichž se představí známí a dobří herci, aby spíše přehrávali a za občas šílené hudby na sebe pořvávali. Nelze zapomenout na parodii na církev a její představitele, jimž se filmaři buď chtěli vysmát nebo ukázat, kam vede lidská pýcha, hloupost a chamtivost. Každopádně film, u kterého se moc smát nedá.(26.7.2012)

 • UncleG
  **

  Nehledě na nespornou satirickou kvalitu jde o film ve své repetitivnosti nudný až ubíjející. 90 minut rozvíjet tentýž motiv zkrátka nelze, takže se v příběhu točí dokola úvodní čtvrthodinka jak na zaseklým kolovrátku. Opakování týchž pasáží stává se postupem času nesnesitelné. Jako půlhodinkový kraťas byl by Floriánek zabodoval daleko víc.(25.4.2011)

 • - Snímek byl natočen na motivy humoresky spisovatele Karla Matěje Čapka-Choda "Jírovec a jeho svatý patron". (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace