Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

petrxx

Musím uznat, že už se mi dlouho nestalo, že bych koukal na film s takovou radostí a nadšením jako na tento. Výborné. ()

svist10

Vynikající. Srovnání s Fearless se přímo vybízí, paralel je hned několik. Vyjmenovávat je však nebudu. Mistr Yip je klaďas k pohledání, přesto, když předstoupí před deset karatistů, je v jeho kamenné tváři znát, že je opravdu... ehm... nespokojený. Souboje. Všechny jsou perfektně zpracované, provedené a nasnímané, orientace v prostoru funguje a vy tak poznáte, co se děje. Boje jsou patřičně tvrdé a některé záběry jsou očividně dělané "natvrdo". Vyznění celého snímku je mírně depresivní a vyvolává ty správné emoce, dojetí, vztek i radost. Vyzdvihnu také hudební stránku, i když u tohohle druhu filmů je to jaksi nad plán. Všechny skladbyperfektně sedí a podkreslují atmosféru. Teď výtky. Generál je sice víceméně čestný muž, ale rád bych věděl, proč si za pobočníka vybral takového bastarda. Přál jsem mu jiný, výrazně delší konec. Samotný finální souboj mi také přijde u takhle dlouhého filmu krátký a useknutý. Nicméně jsou to jen hnidy. Yip man se hrdě staví po boku svého staršího kolegy Fearless a rozhodně mu nedělá ostudu. Netrpělivě čekám na dvd. ()

Jartian

Snímek naprosto podkopává klasickou koncepci bojových filmů. Dále nemám slov 90%......ad historická fakta: netušim do jaké míry je film založen na pravdě nebo jak moc byl ku prospěchu někoho pozměněn, glorifikován. Upřímně, ani nemám zájem se po faktech pídit hodnotím film pouze jako samostatný celek! ...(co se režimu týče, nechce mi snad někde tvrdit, že Vesničko má středisková, Marečku podejte mi pero nebo Skřívánci na niti stojí za hovno protože jsou v nich zakomponovaný dobové prvky? proberte se smradi) ()

pavont

Filmov o skolach kung - fu a Japonskej okupacii je niekolko. Len od Jeta Leeho som vydel tri, ale tento je mozno najlepsi. Donnie je skvely a dej nieje zbytocne robeny na efekt. ()

Mangus

Lepšie zápasy som ešte v žiadnom filme nevidel. Na druhej strane v tomto filme nejde len o ne, ako v mnohých iných filmoch o bojových umeniach. Atmosféra čínskej uličky v 30-tych rokoch je pekne zhmotnená, dej vás oboznámi trocha s históriou Číny a spoznáte učiteľa asi najznámejšieho majstra kung-fu. Každopádne ide o výborný film, ktorý nám priblíži aj mentalitu Číňanov a pre tých, ktorí nevedia poriadne rozlíšiť Číňana od Japonca (netvrdím, že ja to viem :-D ) zistia rozdiely, či už v duchu národa alebo v mentalite. Veľké prekvapenie. 10/10 ()

Neel

Po úspěšném Fearless konečně zase nějaká lahůdka o legendárním Mistrovi. Navíc s nádhernou hudbou. Čína prostě umí. ()

trinan_kop

Perfektný film, veľmi sa mi páčil. A prečo dávam 4? No práve preto že toto je film s roku 2008 - a je to čínsky film. A oni majú tú drzosť, po tom čo robia a urobili Tibetu vytýkať Japonsku ich činy počas a pred 2. sv. vojnou??? Nerozumiem kde sa v nich berie tá drzosť. Japonci samozrejme robili zlé veci, ale to isté aj Číňania Tibetu - a preto je nepochopiteľné že oni niekomu niečo vytýkajú. ()

GrifHi55

Nedá se nesrovnávat s Fearless, ale podle mého je Ip Man ještě o třídu výš, drsnější, reálnější, krutější. Japonci byli fakt mrchy, o tom se už ani nedá pochybovat. Tenhle druh historických filmů mi sedí, dokonalá choreografie, vynikající povětšinou klidas Donnie Yen a nezdolný čínský duch. Pro mě jasných 5 ()

Big Daddy

Obvyklý asijský rukopis, ve kterém dominuje visuální podání nad dějem jako takovým. Netroufám si říct, že příběh nestojí za nic, ale žádné scénáristické brikule se nekonají. Naopak technickému zpracování lze těžko něco vytknout a zpracování bojových scén je výborné. Kromě obsahu mě film neoslovil ani hereckými výkony, kdy klíčové postavy prakticky střídají pouze výrazy hněvu a naprostého klidu, téměř nic mezi tím. IP man mě bavil, ale nic jiného než povedené bojové scény nepřemožitelného mistra ve mě nezanechá. ()

montel

Ip Man (Donnie Yen) je mistrem kung-fu stylu wing chun a velmi uznávaným obyvatelem Fushanu. Po japonské invazi do Číny je i se svou rodinou bez domova a tak přijímá práci jako nosič uhlí. Japonci brzy zjistí, jaké umění Ip Man skrývá a žádají, aby japonské vojáky učil své umění. To Ip Man odmítne a tak musí čelit novým a novým výzvám na souboj...Skvělá biografie mistra kung-fu, který měl mezi svými žáky jedinečného Bruce Lee. Čekal jsem od filmu ještě něco víc, ale ve finále mé očekávání splnil do puntíku. 70% ()

lajkus

Ano rád bych hodnotil za 5, pak jsem si ale o Ip Manovi něco našel a nestačil jsem se divit a uvědomil si, že to vše je jen blbá propaganda. Ip Manův život byl opravdu jiný, méně akční, méně vlastenecký a méně komunistický...... A to mě na tom nejvíc sere, že hafo čínskejch dělníků i masy neznalých Evropanů to budou považovat za pravdu..... ()

zurivymlok

Jedná se o velmi povedený film s kvalitními hereckými výkony, vynikající choreografií, dobrým příběhem a slušnou myšlenkovou základnou. Trošku mám problém s tím, že asi hlavní myšlenka filmu je v rozporu s chováním Číny například v oblasti Tibetu a vlastně i ve vztahu k vlastním lidem, ale podobné rozpory lze nalézt i mezi ideami hlásanými v amerických filmech a skutečnou politikou USA. Osobně mě film v mnoha připomínal Howardovu Těžkou váhu a i když je to v základu pravý honk kongský film, nezapře se zde vliv západního filmu. S hodnocením to mám zase složité: pět hvězdiček je moc, čtyři málo. Ale i když mi film připadá nadhodnocený, což je u nehollywoodské tvorby poměrně častý jev, a na dvoustovku nejlepších filmů má jen stěží, i já se přikloním k pěti hvězdičkám. Jako fanoušek kung-fu filmů proto mám dost dobrý důvod - od zestárnutí Jackieho Chana jsem s vyjímkou Tygra a draka, Klanu létajících dýk a Hrdiny neviděl nic, co by se kvalitou (hlavně choreografie) přiblížilo tomuto snímku. Další důkaz, že kvalitní kung-fu film umí natočit jen v Hong Kongu. ()

schindler

Kontrolní otázka: Zdalipak víte jakou kadenci mají údery Ipmana? Nevíte? Tak já vám to ukážu. RATATATATATATATATATATATA. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz