Italské prázdniny

Come September

Komedie / Romantický

USA, 1961, 112 min

Kromě oslnivé Giny se mi ve snímku velice líbil Rock Hudson, jako velice přesvědčivý americký milionář. Nádherně upil mladíky do němoty a s mužskou nadřazeností "mě nic není" odešel do pokoje, kde padl na zem. Přesně tyto scénky se vzájemně doplňují s temperamentními výstupy Giny a dohromady dělají výbornou pohodovou komedii. Takový mix mladých američanů kteří jsou v Evropě za zábavou a italského temperamentu jak Giny, tak například správce domu, nebo majitele ukradeného auta.(8.5.2011)

Pohodový příjemný film z oslnivého prostředí italské riviéry. Je zde plno humoru i romantiky. Příběh fimu je též v celku povedený. Rock Hudson a Gina Lollobrigida zde fungují téměř jako dokonalá herecká dvojice. Ve filmu jsou i celkem zajímavé situace, ve kterých se na tehdejší dobu objevují velmi moderní skeče. Nevím čím to přesně je, ale mám pocit , že ve srovnání s jinou italskou filmovou produkcí tohoto typu z těchto let je tento film jakýmsi způsobem modernější, pokrokovější. Zajisté film stojí za zhlédnutí i dnes. Velmi příjemná podívaná.(20.11.2011)

Elegantní lidé v elegantním prostředí, Lollobrigida stále krásná (její ložní úbory by snad měl řešit i zákon), Rock Hudson správně Kenovitý.... jenomže! Jenomže, i když příběh nabízí zajímavou zápletku, není dostatečně vtipná nebo bláznivá, aby spláchla dojem příjemného, ničím ohromujícího filmu. Nejspíš je to tím, že si scénář nedělá vůbec žádnou starost o charaktery jednotlivých postav. Prostě je vrhne do děje a nechá je v něm plácat. O nikom nevíme nic jiného, než jak se chová v dané situaci, jsou to figurky bez povahových rysů.(9.4.2013)

Je to nesmírně blboučké dílo ale má půvab v Gině L. Už tady není mladá pubescentka z filmů De Sici, ví co chce. Humor je bohužel ve většině děje zcela debilní ale pár světlých chvilek tu zažijete. Nápad, že někdo bude využívat vilu majitele jako hotel, je poměrně originální a závěrečné vypůjčené dítě mě docela dostalo. No co bych lhal, sledovat Ginu L. 112 min, které je už přes 30, je estetický nářez!(21.11.2011)

Můžu jedině souhlasit s kolegou Oscarem. Přeměna sezónního domu v tříhvězdičkový hotel je zábavnou částí, čtveřice sexuchtivých mladíků (což není ve filmu explicitní, ale všichni "dospělí" o tom mluví) tou částí otravnou. Sympaťák Rock sedí do role dobře, v některých záběrech a při určitých svých psích pohledech mi připadal jako starší brácha Patricka Duffyho, místo Giny mohla klidně obsadit pohlednější Sophia. Vtipy se tu střílí na všechny strany a já bych rád pochválil citlivě přeložené české titulky (z neznámého zdroje).(1.6.2012)