Rock Hudson a oslnivá Gina Lollobrigida hrají hlavní role v této ...peprné romantické veselohře (Motion Picture Herald), která se odehrává na překrásné, sluncem zalité italské riviéře. Každý rok v září odjíždí úspěšný newyorský obchodník (Hudson) do své letní rezidence v Itálii. Pravidelně zde nachází odpočinek a také svou přítelkyni z Říma (Lollobrigida). Ale když jednou přijede neohlášen už v červenci, čeká ho velké překvapení! Během jeho nepřítomnosti začal dům fungovat jako hotel. Hosty je právě skupina krásných děvčat z Ameriky, za nimiž se neustále honí neodbytní místní chlapci. V zoufalé snaze vzít kontrolu opět do svých rukou, ztrácí Hudson soukromí, přítelkyni a nakonec i rozum. Pokud se má všechno v dobré obrátit, bude muset přijít s novým plánem!

V tomto filmu se poprvé na stříbrném plátně objevil slavný zpěvák Bobby Darin. Deset dní po skončení natáčení si vzal svou pohlednou kolegyni, herečku Sandru Dee. Italské prázdniny se pyšní výbornou kamerou oblíbeného kameramana Grety Garbo, Williama Davise. Skvostné róby Giny Lollobrigidy vytvořil slavný návrhář Morton Haack. (oficiální text distributora)

GilEstel

Tento film měl velmi silný potenciál být dobrý. Bohužel vyhořel ve scénáři. Zápletka, kdy se bohatý Američan vrátí do svého letního sídla v Itálii, aby zde strávil příjemné chvíle se svou italskou snoubenkou, a dům se po čas jeho nepřítomnosti tajně předělal na hotel, je sice zajímavá, ale jak se ukázalo, celý film to nemohlo utáhnout. Po celkem vtipném začátku se děj dostává do slepé uličky, kdy hlavní pozornost přechází na problémy s nezvanými hosty. Skupina dívek bydlící v „hotelu“ kazí idylický románek ústřední dvojice. Když se na místě objeví banda kluků, která si před hotelem rozloží stan. (To už bylo na mě moc.) Pan Talbot tak nemá nic jiného na práci, aby zase překazil románek dívkám. Tato část filmu mě přijde laciná, nudná a často i trapná. Zachraňuje jí pouze Gina se svým tancem. Závěrečná část, kdy dochází ke konfliktu ústřední dvojice je obrat k lepšímu. Scéna, kdy Gina přechází ve výtkách z angličtiny do italštiny, je skvělá. Za ten prosebný pohled do okna rychlíku s dítětem v náručí už jsem měl i nutkání dát 4 hvězdy. Málem jsem se nechal unést tvým jediným pohledem Gino. Bohužel ve výsledku film na takové hodnocení nemá, hlavně kvůli otřesné střední pasáži. I tak solidní nenáročná podívaná. 64% ()

Oskar

Věčná škoda, že má film dvě různé zápletky - rozkošný nápad o prázdninové vile v Itálii, která mimo sezónu bez vědomí amerického majitele funguje jako hotel, a mládežnicky rozjívené namlouvání zaměnitelných teenagerů a konfrontaci jejich taktiky se starším párem. Záměr je jasný - zacílit film na dvojí publikum. Strojené teenagerské komedie se Sandrou Dee typu Slečna Škvrně byly tehdy v módě, ale dnes se bohužel jeví jako zastaralé. Cokoli se týká hlavní dvojice, je ale velmi vtipné a zejména dialogy převyšují dobové standardy. Scénář údajně vznikal s myšlenkou dát znovu dohromady Caryho Granta a Sophii Loren po úspěšném Houseboatu. Odmítnuvší Grant byl jako i v jiných případech nahrazen svou mladší replikou Rockem Hudsonem a Sophie nenáviděnou konkurentkou Ginou Lollobrigidou. Hudson Granta napodobuje tak věrně, že je to až děsivé. Chůze, gesta, tón, výraz, každé přimhouření očí nebo náklon hlavy je jako odraz v zrcadle Caryho Granta. Ale překvapivě není horší. 80% ()

cheyene

Režisér Robert Mulligan mne tímto svým romanticko-komediálním nášupem značně pobavil a zaujal. Do hlavní role obsadil sympatického Rocka Hudsona (těžko uvěřit, že byl homosexuál) a šťastnou ruku měl i při výběru ostatních herců, zejména pak u skupinky divokých studentů z Ameriky. Humor je tu servírován vkusně a nevtíravě, což se často u amerických komedií nevidí (ovšem v tomto období ještě ano). Řada scén je nezapomenutelných (pijatyka studentů s Rockem, výlet na skútrech, taneční zábava či příjezd nic netušícího hlavního hrdiny do své rezidence) a díky úžasnému prostředí a celkovému zpracování nemohu jít s hodnocením níž. ()

Sarkastic

„Láhev je na terase. Dojdu pro ni.“ - „Roberte, až budeš na terase, uděláš pro mě něco?“ - „Jistě.“ - „Skoč dolů!“ Ve chvílích, kdy se film soustředí na ústřední dvojici a majordoma, nelze mu vytknout vůbec nic. Jenže s tím, jak se snímek poměrně rychle vzdálí od své původní zápletky (možná naivní, ale překvapivě fungující), se začne pozornost dělit mezi výše zmíněné a „omladinu“, která ovšem příliš humorná není (střet generací sice docela baví, avšak dát „mladé krvi“ menší prostor by bylo jen ku prospěchu věci). Hudson sice není Grant, ale charisma mu nechybí (navíc jeho postava rozesmává neustálými trefnými příslovími), Lollobrigida je naprosto přesná a již zmíněný pěkně vyčůraný Slezakův Maurice září. Film se postupně překlápí do crazy komedie a přináší tím stále víc vtipných situací. Úsměvný konec pak potěší. K 5* opravdu moc nechybí, bohužel spíš přebývá. „Co se jim může stát? Jsou tam 4 hoši a 6 dívek. To je dohromady 10. V jednotě je síla!“ - „Matematika není jen o sčítání. Ti hoši se zdají být schopní dělení i násobení!“ ()

Jara.Cimrman.jr

„Ode mne. Dnes přijedu. Kouzlo Itálie. Jediná země, kde člověk může poslat telegram a být si jistý, že tam bude, aby ho převzal." Měl jsem vizi, že když mi vedoucí přihodí pár stovek na odměnách, tak si v Itálii pořídím letní sídlo s megalomanským výhledem na moře, ale tento snímek mne vrátil zpět na zem. Italům již nyní nevěřím ani to jejich bongiorno, ale to nic nemění na tom, že jsem se skvěle pobavil při marné milionářově snaze znovu vlastnit svůj dům, při naivním pokusu mladých ptáků naučit starého orla létat, při temperamentních výstupech italské nevěsty či při nekonečně uctivém lhaní majordoma. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v mestách Rím, Miláno, Santa Margherita Ligure, Rocca di Papa a Portofino. (dyfur)