Reklama

Reklama

Obsahy(1)

I miliardář má své staré dobré zvyky, kterých se jen tak nevzdá... Každý rok v září odjíždí americký miliardář Robert Talbot na dovolenou do své vily v Itálii, kde po měsících odloučení tráví pár sladkých týdnů s milenkou Lisou. Letos však udělal velkou chybu – dorazil již v červenci. Vychytralý majordomus v jeho nepřítomnosti využívá vilu jako hotel, dům je plný rozjívených náctiletých Američanek a milenka si zřejmě bude brát jiného. Talbot bude muset zapojit veškerý důvtip, aby se vše v dobré obrátilo a nastala ta správná zářijová idyla... Scénář peprné veselohry údajně vznikal s myšlenkou dát znovu dohromady Caryho Granta a Sophii Lorenovou, mezi kterými to jiskřilo v úspěšném filmu Hausbót (1958). Když se to nezdařilo, Grant byl vystřídán svým obvyklým náhradníkem Rockem Hudsonem a Lorenová svou největší rivalkou Ginou Lollobrigidou. Její úchvatné kostýmy vytvořil slavný návrhář Morton Haack. Ve filmu se též na stříbrném plátně poprvé objevil slavný zpěvák Bobby Darin (Tony), který po skončení natáčení pojal za manželku hereckou kolegyni Sandru Deeovou (Sandy). (Česká televize)

(více)

Recenze (38)

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Láhev je na terase. Dojdu pro ni.“ - „Roberte, až budeš na terase, uděláš pro mě něco?“ - „Jistě.“ - „Skoč dolů!“ Ve chvílích, kdy se film soustředí na ústřední dvojici a majordoma, nelze mu vytknout vůbec nic. Jenže s tím, jak se snímek poměrně rychle vzdálí od své původní zápletky (možná naivní, ale překvapivě fungující), se začne pozornost dělit mezi výše zmíněné a „omladinu“, která ovšem příliš humorná není (střet generací sice docela baví, avšak dát „mladé krvi“ menší prostor by bylo jen ku prospěchu věci). Hudson sice není Grant, ale charisma mu nechybí (navíc jeho postava rozesmává neustálými trefnými příslovími), Lollobrigida je naprosto přesná a již zmíněný pěkně vyčůraný Slezakův Maurice září. Film se postupně překlápí do crazy komedie a přináší tím stále víc vtipných situací. Úsměvný konec pak potěší. K 5* opravdu moc nechybí, bohužel spíš přebývá. „Co se jim může stát? Jsou tam 4 hoši a 6 dívek. To je dohromady 10. V jednotě je síla!“ - „Matematika není jen o sčítání. Ti hoši se zdají být schopní dělení i násobení!“ ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Veľmi príjemná romantická komédia, fajn nevtieravý humor, krásne prostredie a sexi dvojica navrch. Gina bola vážne skvelá, dnešné plastik - celebritky by sa mali obzrieť späť do minulosti a ceniť si skutočnú ženskú krásu. Záverečné žmurknutie Giny super. Meno Gina Lollobrigita znie krásne a noblesne, skoro ako Lamborghini... 80%. ()

Reklama

cheyene 

všechny recenze uživatele

Režisér Robert Mulligan mne tímto svým romanticko-komediálním nášupem značně pobavil a zaujal. Do hlavní role obsadil sympatického Rocka Hudsona (těžko uvěřit, že byl homosexuál) a šťastnou ruku měl i při výběru ostatních herců, zejména pak u skupinky divokých studentů z Ameriky. Humor je tu servírován vkusně a nevtíravě, což se často u amerických komedií nevidí (ovšem v tomto období ještě ano). Řada scén je nezapomenutelných (pijatyka studentů s Rockem, výlet na skútrech, taneční zábava či příjezd nic netušícího hlavního hrdiny do své rezidence) a díky úžasnému prostředí a celkovému zpracování nemohu jít s hodnocením níž. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

„Ode mne. Dnes přijedu. Kouzlo Itálie. Jediná země, kde člověk může poslat telegram a být si jistý, že tam bude, aby ho převzal." Měl jsem vizi, že když mi vedoucí přihodí pár stovek na odměnách, tak si v Itálii pořídím letní sídlo s megalomanským výhledem na moře, ale tento snímek mne vrátil zpět na zem. Italům již nyní nevěřím ani to jejich bongiorno, ale to nic nemění na tom, že jsem se skvěle pobavil při marné milionářově snaze znovu vlastnit svůj dům, při naivním pokusu mladých ptáků naučit starého orla létat, při temperamentních výstupech italské nevěsty či při nekonečně uctivém lhaní majordoma. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Věčná škoda, že má film dvě různé zápletky - rozkošný nápad o prázdninové vile v Itálii, která mimo sezónu bez vědomí amerického majitele funguje jako hotel, a mládežnicky rozjívené namlouvání zaměnitelných teenagerů a konfrontaci jejich taktiky se starším párem. Záměr je jasný - zacílit film na dvojí publikum. Strojené teenagerské komedie se Sandrou Dee typu Slečna Škvrně byly tehdy v módě, ale dnes se bohužel jeví jako zastaralé. Cokoli se týká hlavní dvojice, je ale velmi vtipné a zejména dialogy převyšují dobové standardy. Scénář údajně vznikal s myšlenkou dát znovu dohromady Caryho Granta a Sophii Loren po úspěšném Houseboatu. Odmítnuvší Grant byl jako i v jiných případech nahrazen svou mladší replikou Rockem Hudsonem a Sophie nenáviděnou konkurentkou Ginou Lollobrigidou. Hudson Granta napodobuje tak věrně, že je to až děsivé. Chůze, gesta, tón, výraz, každé přimhouření očí nebo náklon hlavy je jako odraz v zrcadle Caryho Granta. Ale překvapivě není horší. 80% ()

Galerie (23)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v mestách Rím, Miláno, Santa Margherita Ligure, Rocca di Papa a Portofino. (dyfur)

Reklama

Reklama