Film Výlet je vlastně deníkem jedné zvláštní rodinné výpravy. Ovdovělá matka, dvě dospělé, tápající dcery, snad až příliš hodný zeť, temperamentní babička a malý vnuk - tihle všichni se nasoukají do dvou aut a vyrazí z Rakovníka směrem na Slovensko, aby vyhověli otcovu poslednímu přání. Fádní rodinná povinnost se ovšem brzy začne měnit v putování, které má změnit vše, co následuje. A tak zatímco do stařičkého Wartburgu a nablýskaného Renaulta nasedá nesourodá skupina lidí, z nichž každý má už svůj život a svoje problémy, samotná cesta se stává důkazem toho, že pokud se její účastníci neotevřou a nevyřeší minulost, nepohnou se z místa ani jejich osobní životy. (Česká televize)

iamek

Alice Nellis je úžasná scénaristka. Její dialogy se moc krásně čtou, protože její postavy mluví jak obyčejný člověk. Natočit film o pár obyčejných lidech, co si jako burani vyjedou mimo své území, není nic jednoduchého, ale Alice Nellis to zvládla poměrně slušně. ()

marhoul

Výlet je film, který se mi trefil do nálady a bavil mě od A-Z. Mám ráda tvorbu Alice Nellis, ona totiž přesně ví, jak na mě. :) ()

triatlet

Výborná scéna - zachycení postavy manžela (Igor Bareš) při umývání auta - chlapi přece nepláčou... Za vedlejší roli by si zasloužil cenu Žahour:-) Alice Nellis si pohrála i se závěrečnými titulky, takže Aňa Geislerová a Kryštofem Hádkem si můžou do filmografie připsat zajímavé postavy (divka a kluk tlačící škodovku). Vedle Bareše v této poeticky laděné tragikomedii herecky koncertuje rodina Janžurova. Skvělá hudba - Tomáš Polák. ()

lena60

Až netradiční výlet, jehož cílem je dopravit urnu s tatínkovým popelem do jeho rodného kraje, umožní členům jedné docela obyčejné české rodiny nalézt prostor pro vysvětlování, pochopení, poznání a sdělování nepříjemných pravd...Vtipná road-movie s dobře napsanými dialogy, výbornou hudbou a přirozenými hereckými výkony. Skvělá Iva Janžurová i obě její dcery. ()

sharky

Tak tohle byl ten skvělý opěvovaný český film Výlet!? Nenašel jsem jediny vtip kteremu bych se zasmal, zato jsem se u toho neuvěřitelně nudil a nejvíc mě štvala ta příšerná hudba v angličtině. Říkám to nerad, ale to i Kameňák, na který jsem to po hodině přepnul, byl zábavnější. Ale jsou ještě horší filmy. ()

Pejpr

Na rovinu řikám, že tragikomedie není můj oblíbený žánr. A sledovat bláznivou rodinku, které se při cestě na Slovensko stane asi tak 1000 nepředstavitelných náhod mě zas tak neoslovilo. Některé komické situace pobaví, ale je jich poskrovnu. A tragické člověk prostě nedokáže brát vážně, když se do toho mísí ty komické. Hm, není to právě podstata tragikomedií? Já říkal, že je nemam rád... ()

honajz

V podstatě nejlepší film Alice Nellis, vycházející ještě - podobně jako Ene bene - z jejích osobních zkušeností, a o to je upřímnější a poctivější než všechny její pozdější nahozené opusy. Podařilo se dokonale skloubit jednání a psychologii všech postav, aby to dávalo dramatický smysl, a přitom zbylo i na trochu lidskosti a humoru. Vadí snad jedině vsuvka s Geislerovou a Hádkem, ale jinak není co vytknout. ()

kajda.l

Na české poměry sympaticky rozvolněné, s očekávaným, ale přesto působivým emočním dopadem v závěru. A kdyby Nellis nepotřebovala (z komerčních důvodů?) známá jména - Geislerová, Macháček a hlavně Bárta, který tam byl jen proto aby ukázal odhalené hýždě, mohlo to být ještě lepší. Silné tři. ()

Sawy

Být slovenské národnosti,asi filmaře zažaluju,ale jinak je Výlet úžasně přirozeně plynoucí road-movie s dokonale přesvědčivými herci,podbarvená chytlavými songy a situacemi,které asi nikomu nebudou tak úplně neznámé.Oceňuju,že provařené herecké xsichty se tady jenom mihly a tvorba Alice Nellis si asi zasluhuje mou zvýšenou pozornost.Jen mi vadí trochu natahovaný závěr,který se mohl odbýt trochu rychleji,což by ale bylo tak trochu proti v dobrém slova smyslu rozvláčnému duchu celého filmu.Fajn zážitek. 80 % ()

Jansen

Další pokus o českou road movie. Slibné herecké obsazení zprvu naznačuje, že by se mohlo jednat o celkem dobrou situační komedii. Macháček ale záhy vypadne ze scény a rodinka odjíždí. Pár pokusů o černý humor, trocha sladkobolných keců a potom už jenom deprese. Scénář sice není špatný, ale řešení rodinných problémů mě tentokrát moc nechytlo. A s tím popelem mi to přišlo strašně vykonstruovaný. ()

rawen

Ne, paní režisérka opravdu netočí filmy, které by se mi hodily do šálku... Nuda a pramálo zajímavé postavy... 5/10 ()

Blofeld

Po všech stránkách brilantní dama, které je skvělé jak v rovině tragické, tak v rovině komické. Paní Janžurovou mám moc rád a tady dokazuje, že je vážně skvělá. I její dcery jsou výborné. ()

Pishin

Tak tady jsem necekal nic a odstal jsem taaak akorat. Toto dilko jsme si uzil a o hereckem výkonu Ivy Janzurove neni treba polemizovat je to bez debat. ()

Philippa

Tak to byl kouzelný výlet do "normálního" života. S vynikající Ivou Janžurovou a jejími dcerami pojedu příště zase. A ráda! ()

Adasin

Alice Nellis se nejspíš mou oblíbenou režisérkou nestane a road movie se nestane mým oblíbeným žánrem, už podruhé jsem se při sledování skupiny lidí jedoucích autem nudila, tenhle žánr mi nemá co nabídnout. 5/10 ()

pan.Kaplan

Road movie a lá Alice Nellis. Obdivuji paní Janžurovou, obdivuji T. Remundovou i Igora Bareše. Výlet nepotřebuje nákladné efekty, složité triky a kulisy. Skvělý scénář a herecké výkony tenhle film katapultují na výsluní českého filmu. A pochopitelně, jak už tu bylo řečeno, finále je famózní a mimořádně nečekané. 90% a 4* ()

ivishka

Příjemná a občas i vtipná a vkusně dramatická ukázka ze života jedné obyčejné české rodiny. Možná by byl i příhodný titul road movie, když urazili takovou dálku z Rakovníka na Slovensko(mimochodem díky tomuto filmu si snad začnu myslet, že jsou Slováci pěkní megeráci :-D)a v Pusinkách pouze přes dvě vesnice, ale tak tedy to asi "není" ta pravá definice road movie :-D. Popravdě jsem se dívala hlavně kvůli obsazení Kryštofa Hádka, ale to mě ani nenapadlo, že se zjeví všeho všudy na pět minut a řekne dohromady tak 5 slov. Mě docela i baví sledovat mizérie normálních rodin u kterých bych v jejich situaci pravděpodobně nebyla schopna normální reakce, ale sama se tomu u filmu zasměji. A děkuji Alici Nellis za můj již druhý příjemný filmový zážitek(Perfect Days). ()

sta

Podle mě jeden z nejlepších českých filmů poslední doby. Co dokáže Nellis vytěžit z takových banálností jako jsou volby (ene bene) nebo rodinný, byť trochu podivný výlet je prostě fascinující. V čechách vyrůstají mladé scénáristické talenty, takže se máme v budoucnu na co těšit. ()