Zbabělec (TV film)

Psychologický / Krimi

Československo, 1990, 52 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

Typický Maupassant se svou zříravou kritikou dobové morálky. Měšťáci a šlechtici své éry jsou stejně jako jejich manželky líčeni jako slaboši, zhýralci a především neskuteční pozéři. Televizní zpracování je jen průměrné, některé role, jako např. lékař v podání pana Rovenského, jsou opravdu obsazené špatně. Navíc Miroslava Etzlera v roli notorického sukničkáře opravdu nemusím, zprotivil se mi z telenovel. Celkový dojem: 55 %.(9.7.2010)

• LadyPupu

Nekoukatelná, nestravitelná nuda z Brna. V hlavní roli M. Etzler a jeho neskutečně chlupatej hrudník. Autoři se každopádně sekli v názvu. Tohle není Zbabělec, ale Zoufalec.(4.1.2017)

• jolly.rose

Brněnská televizní tvorba má jednu úžasnou vlastnost, že je v podstatě nekoukatelná. Pokud tomu chce dát nějaký šmrnc, musí tam hrát čeští herci (v tomto případě L. Frej, B. Navrátil a Walerie Zawadská, o Janě Krausové asi ani mluvit nebudu, protože ta možná zvládá vše, jen ne herectví). Pan Lakomý, Zdena Herfortová, Josef Karlík a ještě řada dalších brněnských herců je samozřejmě skvělá (nerada bych se někoho dotkla), ale když se to vezme průměrově, tak si dovolím tvrdit, že mám pravdu a možná to jen herci nebude. Bouří se ale mé vnitřní já, kdy z mého oblíbence Maupassanta se stal skoro nekoukatelný, nudný tv. film. To se opravdu povede málokomu.(5.1.2015)