Filmová akční hvězda pošle při natáčení svých filmů několik filmových protivníků do nemocnice. Je namyšlený, neústupný, arogantní a má dojem, že mu vše projde. Na začátku filmu se setkává s mladým gangsterem, který je klidnější povahy, o to více se však pohybuje mimo zákon. Oba si takzvaně "vjedou do vlasů" a svůj spor chtějí vyřešit tím, že gangster bude hrát v novém filmu úhlavního nepřítele akční superstar. Rozhodnou se, že všechny bitky a akční scény zahrají naostro. Tedy že rány a kopance půjdou kontaktně a postavy se nebudou vzájemně šetřit. Tím zvýší i reklamní popularitu filmu, protože do poslední chvíle se neví, kdo skutečně zůstane stát na nohou a jak tedy film dopadne. Režisér původně nesouhlasí, ale když uvidí jejich první bitku, s nadšením nabídku přijímá. Obě postavy mají svoje nemalé problémy a starosti, často jim jde o kariéru, peníze, majetek i životy. I když jsou to od začátku nesmiřitelní nepřátelé, v kritických situacích pomáhají jeden druhému. Film pomalu graduje k finále, kdy se má odehrát závěrečný souboj ve filmu a soud gangstera s jinými mafiány. (Flipnic)

Torako.chan

Strašně moc se mi líbil ten námět. Ji-sub So byl jednoduše perfektní charakter. A i když jsem chvilku měla obavy, že to snad dopadne nějak dobře - i když to bylo nepravděpodobné - gangster zůstává gansterem až dokonce. Takže stále jsem s Ki-duk Kimem naprosto spokojená. Co film to originál. 5* ()

DailyDreamer

Originální nápad jak natočit film o filmu, a také zajímavý pohled na skutečnost, že gansteři vysokého postavení a herci toho mají víc společného, než se na první pohled zdá. Scenář by ale potřeboval ještě dopilovat a místy ubrat na přehnanosti a absurditě situací. ()

Brhlis

Prakticky celý film jsem byl rozhodnutý pro tři hvězdičky, ale poslední bitka a neočekávaný závěr mě velmi mile překvapili. 70% ()

Káronoš

Úžasná podívaná. Poměrně exoticky laděný příběh, jenž vyžadoval opravdu poctivé a náročné herectví (kterého jse mi také dostalo). Zajímavá náplň, stylizace a samozřejmě ta hlavní myšlenka snímku, bravo. ()

Nethar

Zase jednou povedený asijský film, hlavně jak to tak chápu díky scénáři Kim Ki-duka. Prolíná se zde "skutečný" příběh s natáčeným filmem (ve filmu se natáčí film ;-)). Hlavní hrdinové se bijí hlava nehlava, i když po jistém indonéském snímku už mně asi žádný souboj nikdy nepřijde dostatečně akční. A dovedené až do asijského konce, bezva. Tři až čtyři hvězdy. ()

Hepy13

Co je jen hraní před kamerou a co je skutečná realita? Film do kterého jsem šel s mírnou nedůvěrou, ukázalo se že naprosto zbytečně. Hlavní herecké duo dominuje. Kvalitní bitky, tempo až do konce, a především originální námět! ()

honelnik

...aneb návrat kvalitného mainstreamu na kórejske plátna. Opäť téma transformácie/neuskutočniteľných snov pod dohladom strýka Kima a opäť trošku inak. Ta tam sú hypnotické pohľady na pomalo zaplavované skulptúry, rezanie líčok rybkám za živa a háčikové zubárčenie, mladá krv (no...mladšia) dostala slovo a náležite sa činí. Tradične chrumkavý vizuál ide ruka v ruke s (nečakane) vynikajúcimi hereckými výkonmi a spolu s výborným scenárom tvoria kombináciu, ktorá by hádam mohla nakopnúť mladých filmárov tým správnym smerom. Asi budem v menšine ale predsa len by som bol radšej keby sa do filmu prepašovalo trochu viac tej good ol' Kimovej surovisti, ktorá predchodzým dielam dodávala punc až absurdnej reality....takto výborný, ale predsa len film.....bonusová štvrťhviezdička putuje za posledných 15minút...predsalen každý máme svoje miesto na tom svete..... ()

Martyr

Kurva fucking uzasne! 153 dni...153 dni som cakal rytiera na bielom koni, ktory ma vyslobodi, a dovoli mi nasolit 5 hviezd. A on prisiel, uplne necakane, zablateny a k tomu z Juznej Korei ako byvalo zvykom skor za starych cias. Som fakt kurva uneseny a z konca nemam slov! Uplne vsetko napisal bezchybne Adrian. ()

warrenur

Kedze som fanusikom mnohych juhokorejskych kuskov, ani tento som si nenenechal ujst. Kto ste uz nicz ich produkcie videli, mozte vsetko pozitivne odtial pravom ocakavat i tu. Odusevnenych sympatickych hercov, krehke herecky, priehrstie emocii, romantiku, vypate situacie, prerody charakteru postav, vybornu hudbu, kameru, dejove zvraty, vynikajucu choreografiu a autenticitu akcnych scen....V tomto diele mame mozno pozriet si tak trochu "Film o filme" s gangsterskym pozadim a kedze vychodna azia vobec, je v "gangsterkach" doma, je sa na co tesit. Filmu nemam skutocne co vytknut a ze som nedal pat hviezd je asi sposobene tym, ze z juhokorejskej produkcie uz mam v hlave akusi "sablonu", zo vsetkymi jej plusmi a tato po prilozeni na tento kusok, ukaze presne to, co ocakavam. Na film z takej kvalitnej produkcie mam proste prisnejsie kriteria. ()

jorgus

zajimavy napad, ktery od poloviny filmu (kdy korejci zacinaji slapat na plyn) se porad tahne a nakonec me trochu miji..neni to spatne, ale z tohoto originalniho nametu mohli vyuzit jeste vic..bohuzel na tento film brzo zapomenu..neni to spatne, ale Korea ma jina meritka..na ni to neni nic moc:) ()

fr3ak

No já zas tak nadšený nebyl. Sice nám film ukazuje že "jsi to co jsi a od jistého okamžiku už to nezměníš" nicméně je to podáno občas dost křečovitě a to především v závěru, který jakoby patřil do jiného filmu a zbytečně divákovi vnucuje to co celou dobu úspěšně naznačoval. Z daného námětu se podle mě dalo vytřískat mnohem víc. ()

agassi68

Ki-duk Kim mal byť zárukou úspechu no tentokrát to nebola aaž taká rana do čierneho. Celé to "hranie sa" na skutočnosť mi prišlo samoúčelné, ba až smiešne. Ako paródiu to netočili a k dráme to má ďaleko. Akčné scény klasika bez originálneho nápadu. Tí, čo jasajú nad kvalitou bitiek zrejme toho veľa v tejto sfére nenapozerali. A tak pre mňa zostala ako náplasť fešná Soo-hyeon Hong.. ()

HarqAlAda

Možno som nevidel veľa filmov na podobnú tému. Miestami až priveľmi naivné. Mne zopár nesediacich posolstiev maximálne vyvážil zbytok - symbolika typická pre ázijský film, pričom pre našinca ešte stále stráviteľná. Prekvapivo silne pôsobiaci snímok, najmä ak sa ho snažíte čítať inými očami. Pripadá mi ako vstupná brána pre divákov ktorí chcú (ne)násilnou formou spoznať ázijský film. Užil som si a jednoznačne odporúčam. ()

Pauliee

Ďalší výborný kórejský film. Keď som si zohnal tento film tak to som ani nevedel, že to produkoval a napísal Kim. A práve kvôli tomu som sa nevedel dočkať keď si pozriem tento film len žiaľ neboli titulky. A dnes som si to konečne pozrel a je to ďalší zo skvelých ázijských filmov, ktoré v poslednej dobe zháňam viac a viac. Úplne bezchybne napísané charaktery postáv a následne aj zahrané. To čo tam predvádzjú herci sa len tak nevidí. A to, že sa točí film vo filme tomu dodáva autentickosť, že všetko čo sa nedeje v akčnom filme, ktorý točí "vtipný" pán režisér, sa deje v skutočnosti. Scenár nejde nijak inak ako maximálne pochváliť a keďže ho písal Kim tak tomu ani nemôže byť inak :) Všetko vyzerá reálne a to je hlavné. Niekedy som mal pocit, že aj tento film bol natáčaný v skutočnosti. ()

Olafsson

Tři hvězdy za unikátní a zajímavý námět.. A taky za skvělého gangstera Ji-seob So. Víc nedám protože výkony všech ostatních herců na mě působily spíš trapně a kazily dojem z celého filmu.. ()

muti

pri takychto filmoch lutujem ze nie je sirsie hodnotenie, urcite by som dal aspon 4,5*. hlavna myslienka je sice natocit realisticky film s realnymi subojmi, ale kazda postava ma popri natacani vlastne problemy. To ze ich ma gangster je jasne, ono nie vzdy ma clovek moznost a chut na hobby, ale ake ine zapeklitosti sa mozu diat v zakulisi vas mozno prekvapi. teraz ti ukazem ako sa nataca film, dobre sa pozreraj pretoze ty budes jedinou kamerou... prerod postav a ako sa navzajom tito drsnaci prevychovavali na mna zaposobil. boli sice filmovi rivali, ale napokon sa vlastne potrebovali. netreba vsak zabudat ze film je len film a skutocny svet moze vyzerat odlisne. myslim ze vo filme chyba nejaky silny soundtrack alebo hudba ktora by pritvrdila muziku. zaujimave komenty: Adrian, Flipnic ()

Sticks

Nebyť tej kórejskej brilantnej techniky a záveru, išiel by som do troch, avšak aj tu Kórejci ukazujú, že nepotrebujú zbytočný pátos a môžu to ťahať s účelom! Gangsterky im svedčia, už len zo zachovania ručnej výbavy a kvôli mašine na sympatických hrdinov(?). Zaujímavý soundtrack mix - 8/10 ()