Filmová akční hvězda pošle při natáčení svých filmů několik filmových protivníků do nemocnice. Je namyšlený, neústupný, arogantní a má dojem, že mu vše projde. Na začátku filmu se setkává s mladým gangsterem, který je klidnější povahy, o to více se však pohybuje mimo zákon. Oba si takzvaně "vjedou do vlasů" a svůj spor chtějí vyřešit tím, že gangster bude hrát v novém filmu úhlavního nepřítele akční superstar. Rozhodnou se, že všechny bitky a akční scény zahrají naostro. Tedy že rány a kopance půjdou kontaktně a postavy se nebudou vzájemně šetřit. Tím zvýší i reklamní popularitu filmu, protože do poslední chvíle se neví, kdo skutečně zůstane stát na nohou a jak tedy film dopadne. Režisér původně nesouhlasí, ale když uvidí jejich první bitku, s nadšením nabídku přijímá. Obě postavy mají svoje nemalé problémy a starosti, často jim jde o kariéru, peníze, majetek i životy. I když jsou to od začátku nesmiřitelní nepřátelé, v kritických situacích pomáhají jeden druhému. Film pomalu graduje k finále, kdy se má odehrát závěrečný souboj ve filmu a soud gangstera s jinými mafiány. (Flipnic)

Ouwen

Další Korejština se zajímavým a originálním námětem, kterej je však vrstevnatý a obsahuje prvky z obou životů těch rivalů, které se prolínaj s natáčením filmu. Soubojů není až tolik, ale jsou klasicky tvrdý, dynamický a drsný a choreografie, ačkoliv je víc praktická, občas se objeví solidní kop, nebo slušný chvat. Vizuálně není taky moc co vytknout, lokací je opravdu hodně, po celej film hraje pestrá hudba a herci i jejich postavy jsou super. Předně Gangster Ji-sub So , nechybí mu charisma a jeho vývoj je fakt super, nejvíce mě pobavil s bandou kolegů, imitující natáčení akčních scén u stavby. Jeho rival Ji-hwan Kang je zase arogantní egoista, kterej je i dost cholerickej, ale zejména jeho intimní vztah s přítelkyní se taky po celej film vyvijí a ke konci scéna v kavárně mě opravdu udělala velkou radost, je podepřená citlivou klavírní stopou. Chang-seok Ko jakožto emocionální režisér co občas vydoluje solidní hlášku a jeho výstupy jsou prostě stylový, přehnaný a přehrávající, ale zároveň komediálně zahraný. Líbí se mi, že scénář je pestrej a dostatečně to prohlubuje motivace, psychiku postav i jejich vývoj. Jenom se musim přiznat, že ten konec byl takovej divnej/neúplnej. Milým prvkem bylo aj začlenění rizik, které ohnáší sláva - takže novináři, bulvár, ztráta soukromí, špatná image vůči světu kolem, či lidi žádající autogram, jež nechoděj daleko pro nadšení když vidí oblíbeného herce. Bavil jsem se jinak u filmu královsky, zlepšil mi náladu, ani chvilku jsem se nenudil a nemám toho moc co vytknout. Po hodině to navíc nabere solidní dynamiku a jedna vydařená scéna střídá tu druhou. "Máš se starat o mě, nestarej se o to, jak dobře to bude vypadat před kamerou." ()

Zeebonk

Asijská hvězda akčního filmu s nevyhraněnou sexuální orientací se při hospodské šarvátce střetává s nemluvným gangsterem a sledem událostí dochází k názoru, že by nebylo od věci rozmlátit si před kamerou držky. A žebra. Plakát je poněkud matoucí, jelikož k akci dojde všehovšudy dvakrát, což rozhodně je na škodu nejen kvůli korejské zálibě v ufňukaných rodinných, šoustacích, popřípadě pracovních nešvarech, na které mám akutní nedostatek estrogenu a špatného vkusu. Hlavní hrdinové naštěstí řeší své trable s grácií. Ten první klátí známou z branže a druhý proklepává bejsbolkou mozkovny nepřátel svého bosse. Jistěže několikrát i na to fňukání dojde, ale do ukázkové slzopudné rejžožroutské sračky to má daleko. "Tak proč tak mizerné hodnocení?" ptá se pozorný čtenář. Zmínil jsem se už, že se to vleče jako želva po amputaci varlat? ()

kikuka

Situácia v kórejskom filme začína byť zaujímavá. Na jednej strane prepady návštevnosti domácich filmov, varovné hlasy vo všetkých možných smeroch, na strane druhej v roku 2008 zaznamenávame viacero prekvapení (viz napr. The Chaser, ale i Kim Ji-woonov The Good, the Bad and the Weird atď.). Rought Cut ma teda prekvapil a chytil ako už dlhšie žiaden film - a kórejský duplovane. Film uvádzaný pod akousi ochrannou hlavičkou scenáristu a producenta Kim Ki-duka má výborný scenár, zaujímavú a hravú réžiu a neuveriteľne "skutočné" herecké výkony, úžasnú hudbu (jemne jazzová trúbka). Rought Cut je jeden z tých filmov, ktorý v sebe spája "realitu" a "filmovú realitu", keď jednu zo svojich línií zasväcuje gangstrovi - filmovému fanúšikovi, ktorý po istých peripetiách, ktoré je lepšie vidieť, než o nich čítať, dostane šancu hrať v gangsterke, navyše po boku svojho obľúbeného herca. Má však jednu podmienku - všetky scény budú "naozaj". To v praxi znamená, že precízna práca choreografov súbojov a tak trochu i režiséra ide bokom a nahrádza ich improvizácia, pri ktorej vznikajú naozajstné modriny, rany a tečie ozajstná krv. Život však ide ďalej, herec i gangster majú svoju vlastnú prácu, vlastné vzťahy, ktoré však už akosi nie sú celkom ako bývali - hranice filmu a reality tak trochu stratili svoje kontúry, aby sa súčasne mohli pripomenúť a zaistiť tak potrebné napätie v deji a iskrenie medzi postavami - to druhé vyvrcholí v scéne, ktorá je doslovným zobrazením toho, že zápal režiséra pre film môže byť skutočne nákazlivý. ()

italka63

Já vim, že zde hodně uživatelů pěje chválu, já holt budu v menšině. Zkraje se mi natáčecí scény líbily, jak se pravý herec snaží ve rvačce přeprat najatého pravého gangstera, místy opravdu úsměvné. Pak se bohužel děj poněkud zadrhl, herecké ego mírně utrpělo a dostalo se nám mírného vysvětlení o životě gangstera. Závěr filmu dobrý, scéna dvou zápasících mužů v bahně a posléze vražda jednoho zrádce gangsterem. Nemůžu si pomoct, ani ryba, ani rak a tak víc jak tři to nebude. ()

Dubro

Spodná Kórea to robí dobre. Autá síce od nich nemusím, no podobné snímky majú ďaleko od sklamania. Kedysi, ešte za dievčaťa, som podobné filmy hádzal do vreca Mejdin Honkong, no dnes už trochu rozpoznám kvalitu od kvantity. Skutočnosť, že Yeonghwaneun yeonghwada (čítaj ako chceš, ale na Slovensku Rough Cut) je režisérskym debutom, ani veľmi necítiť. Bravo! ()

Hees

Super film s dobrou hereckou dvojicou Ji-sub So a Ji-hwan Kang. Dvaja herci hrajú postavy z iného prostredia, ale povahovo veľmi blízke. Nakoniec tá ich povaha ich dostáva do veľmi podobných situácii napriek tomu, že obaja robia každý niečo iné. Film je vynikajúci a môjho obľúbenca Ki-duk Kim (scenár) je vo filme cítiť hlavne s blížiacim sa koncom, ktorý je presne podobný jeho štýlu. Vo filme je vynikajúco použitý nápad s natáčaním filmu kde jeden herec je gangster a film sa potom natáča hodnoverne inak povedané do "krvi". Keby si "herci" vymenili role v reálnom živote nikto by si to ani nevšimol (okrem tváre samozrejme heh). Súboj v blate stojí za veľa a vlastne má aj symbolický charakter, ktorý si môže každý vyložiť inak, ale pre mňa to znamená to, že ľudia sa nedelia len na dobrých a zlých. Vo filme je aj plno ďalších zaujímavých odkazov, symbolika a tak divák sa môže zamerať na viac aspektov, ktoré sú v tomto filme. Plusov je teda veľa od nápadu až po herecké výkony. Však sa tento film aj volá "film je film" A Movie Is a Movie. Dvaja hrdinovia tohto filmu postupne prechádzajú veľkými zmenami a ich postavy sa dokážu hodnoverne vyvinúť a dá sa povedať, že sa menia jeden na druhého. Herec sa mení na gangstra a gangster sa mení na herca. Koniec je v štýle Ki-duk Kima a teda sa netreba čudovať tomu ako sa to skončilo, aj keď priebeh tomu dovtedy nenasvedčoval. ()

C0r0ner

Horší verze Scottových Soupeřů (což už tak není žádný hit), která je ještě navíc špatně natočená, velmi nezábavná a vlastně o ničem. Z popisku to vypadalo moc dobře, ale nudilo mě to od začátku. Rákosníky mám ve filmu rád, umějí natočit netypické filmy, ale tenhle se za mě nepovedl. 35% ()

zette

Tak ty dva zaverecne mordy jsou jen pro silne povahy. Tohle dneska muze vzniknout asi jen v Asii. Pusobiva kamera, coz je u korejskych filmu temer samozrejmost. Namet mi prijde velmi originalni a zajimavy. Spousta vybornych scen. Skoda nekolika hluchych pasazi, celkove se ovsem jedna o velmi dobre akcni drama. ()

ivan_drago

Luxusně vystavěný příběh, skvělá hudba dokreslující náladu filmu, ale hlavně neskutečná chemie mezi hlavními představiteli, všechny ty karikatury postav kolem filmu (hlavně tedy režisér, ten byl nejpovedenější) a přesně natočené akční scény, ta závěrečná je až neskutečná, ten kontrast mezi bahnem a krví... wow... I ty samostatné příběhy obou hrdinů zaujmou a nenudí... Po dlouhé době jsem se opravdu bavil u akčního filmu. ()

neoBlast

Skvělý, "jednoduchý" film s přesahem. Na debut nového nezkušeného režiséra velmi vyzrálé dílko. Originální zápletka mě přikovala ke sledování po celou dobu. Oba dva protagonisté hlavních rolích jsou teď pro mne velkým objevem do budoucna, protože ve svých partech hrají skvěle. Vůbec jejich postavy jsou napsané velmi zajímavě, protože scénárista nám přesně neurčuje ani neradí komu fandit a mé sympatie se tak přelévaly snad každých 15 minut. Zvolání na závěr: Kim Ki-duk úspěšně odartován. 80 % ()

Brandon

Seš tím kým seš a to nezměníš. Tak by se dal jednou větou charakterizovat film Jang Huna. Gangster zůstane osamocenou černou ovcí a nafoukanej herec populárním umělcem. I sám fakt se pokusit to změnit má ale svůj význam. Vydařená podívaná s výtečnou závěrečnou bitkou. Spíš než proti sobě každej bojoval sám se sebou. Hezký Kime! ()

Kalidor_

Herec i gangster, který se stal na chvíli hercem, mi byli nesympatičtí, a to až do konce. Možná to ovlivnilo moje hodnocení, jinak příběh je to skvělý. ()

Pedross800

Neuvěřitelná pecka!!! Tak tomu říkám originální gangsterka, kde hlavní línie příběhu je skvěle doplňována vedlejšími, které dávají lépe poznat dva hlavní hrdiny příběhu. Chemie mezi oběma, jak filmovou superstar tak mladým gangsterem, je tak perfektní, že jsem se toho nemohl nabažit. Oba své role zahráli neskutečně. A nesmím zapomenout na pana režiséra, jeho hlášky a grimasy mě vždy rozesmály. Wau, jsem vážně nadšený, scenárista si tady opravdu vyhrál, k tomu výborné akční scény a ta bitka v blátě a ten úplný závěr.....nejlepší akční film za dlouho dobu, bravoooo :) ()

Pecival

Na pozadí sice trochu nereálného, ale originálního námětu, se rozehrává střed dvou odlišných osob - namyšlená herecká hvězda na straně jedné a charismatický mafián na straně druhé. Jak lze předpokládat, postupem času, jejich charaktery se začnou sbližovat - mafián trošku (naoko) vyměkne a herecká hvězda si uvědomí, že nění zase taková klasa.Scénář obsahuje hodně zajímavých situací a chování postav nelze přes jistou schématičnost úplně předvídat, čímž připaví nejedno překvapení. K tomu připočtěme naprosto nekompromistní závěr. A ještě jedno eso vytáhl režisér z rukávu: Su-hyeon Hong v roli mafiána je excelentní. ()

ZkuKol

Velmi zajímavý a silný film po všech stránkách. Už je příběh je nápaditý na žánr neobvykle, formální stránka je perfektně zvládnutá a herci jdou doslova na krev. Fakt by mě zajímalo, co dávají těm korejským dětem do ovesné kaše, že když vyrostou tak točí takovéhle bijáky; řemslně zvládnuté rvačky, kvaltní dialogy, originální příběhy v sexy balení, které baví i zaujme. Film vystřídá několik poloh, nálad i žánrů a stále si udrží celkový dojem, nerozpadne se ani neztratí pointu. Asi nejreálnější portré gangstera se vším všudy, žádné ikonizování, jen ten herec nemusel být tak schematický nafoukánek a tupého gangstera si mohli taky odpustit. Ale ta rvačka v blátě! Prostě inteligentí akční drama, které neselhává (i tu kočku tam najdete)...95% "myslela jsem, že budeš větší drsňák, když si gangster" - "jenže nás bolí hlava, když mlátíme lidi" ()

Šakalík

Netradiční jihokorejská akční podívaná, která brilantně manévruje na pomezí gangsterky, dramatu a občas i komedie. Z hlediska scénáře to sice občas zaskřípe, pač některé dějové zvraty se mi zdály poněkud krkolomné, ale jako celek to docela funguje. Kdybych si měl vybrat jednoho hlavního hrdinu, asi bych preferoval toho herce, pač ten mi přišel takový uvěřitelnější a živelnější, zatímco jeho parťák gangster se celý film tvářil jako kakabus a ve druhé polovině filmu předvedl dost nepochopitelný charakterový veletoč, který neodpovídal jeho studené povaze. Tak jak tak, největší borec z celého filmu je stejně režisér, který hází výborné hlášky a jeho nechápavé ksichty při sledování absolutního hraní ústřední dvojice mě pokaždé rozesmály. :-) Nicméně pokud mám film zhodnotit jako celek, nevychází mi z toho nic převratného, protože mi to časem nejspíš splyne s početným davem obdobných asijských filmů. ()

martinez.

Dobře hodnocený film, ale vidím, že většině ještě něco málo chybělo... a to zase já jsem si ho užil úplně nejvíc. Skvělý nápad, skvělé technické provedení. Nevím co vytknout, bavil jsem se. ()