Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na rusovlasou kabaretní sboristku Rusty Parkerovou (Rita Hayworthová) se jednoho dne usměje štěstí v podobě vítězství v konkurzu na dívku titulní strany časopisu Vanity. Díky všemocným médiím a okouzleným mogulům showbyznysu se Rusty přes noc stane hvězdou na Broadwayi. Za Brooklynským mostem ovšem nechává zlomené srdce majitele své domovské scény Dannyho McGuira (Gene Kelly). Výchozím materiálem pro restaurování slavného muzikálu, který získal Oscara za nejlepší hudbu, byl originální tříbarevný negativ vyvinutý společností Technicolor. Pro digitální restaurování Vidorova filmu se společnost Sony Columbia rozhodla i z důvodu mnohem přesnějšího zaznamenání každé z barev, než umožňoval tradiční fotochemický proces. Po úplném digitálním vyčištění včetně odstranění škrábanců či poškozených políček byl vyroben nový 35mm negativ a z něj vyvolána filmová kopie. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (27)

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Neskutečně optimistický muzikál, který mi místy silně připomínal Zpívání v dešti; a to nejen scénou, kde trojice hlavních představitelů tančí na melodii písně "Make Way for Tomorrow" v ulicích města. Asi jsem sentimentální, ale já podobné filmy prostě mám ráda. Jednoduchý příběh s poměrně jasným rozuzlením, pár lehkých vtipů, věčně se usmívající postavy a dokonale provedené taneční scény s neskutečně dlouhými kamerovými záběry (kolik herců by dnes dokázalo podobně jako Gene Kelly s Ritou Hayworth a Philem Silversem třicet vteřin náročné choreografie v kuse a přitom nezvorat ani jeden ze stovek kroků?), které si v kině vysloužili nejednou potlesk diváků. Zkrátka jeden z filmů, na který se těším, až ho uvidím znovu. [44. MFF KV 2009] ()

Renton 

všechny recenze uživatele

44. MFF KV .. Scénář: Virginia Van Upp .. Někdy stačí festivalovému publiku na ovace a katapultování na přední příčky ankety o Diváckou cenu skutečně málo. Třeba zrestaurovaný, občas sice vtipný, ale pořád jen lehce nadprůměrný muzikál (konečné 5. místo a známka 1,25) nebo tuctová česká komedie, která navíc aktuálně už několik týdnů okupuje české kina (Líbáš jako Bůh, konečné 4. místo a známka 1,23) OMG. ()

Reklama

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Nic proti Ritě, ale přijde mi trochu zvláštní věnovat tolik muzikálového prostoru herečce, která musí být přezpívávána profesionálkou. I když v důsledku je to pro kvalitu filmu samozřejmě v podstatě jedno. Cover Girl má každopádně několik vynikajících a překvapivě nápaditých tanečních čísel a nakonec předvede Rita i docela překvapivě přesvědčivé herectví. Ale kdyby to bylo dějově přehlednější, asi by mi to nevadilo ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Jeden z mnoha popelčích příběhů o ušmudlané sboristce z nočního podniku, o tom, jak se její tvář dostane na titulní stránku a přijde se na to, že je nejkrásnější a nejtalentovanější bytostí ve vesmíru, takže je třeba ji hezky zatepla dovléci až na Broadway. Nebylo by o čem psát, kdyby zde nehrál Gene Kelly a nebyl stejně dobrý jako vždy. V choreografii je spolehlivě znát jeho modus operandi. Tentokrát tančí mimo jiné s krejčovskou pannou a se svým imaginárním dvojníkem. Co říct? Vytančil filmu hvězdičku navíc. 60% ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Robert Anton Wilson o tom písal v knižke Ištarin návrat a tento film to len potvrdzuje: hollywoodský film bol dlhé roky prudérny až hanba. Až na jednu plavkovú scénu (aj tam tie plavky sú tak dômyselne volánikovito skonštruované, že z pŕs Rity Hayworthovej neukazujú takmer nič - žiadny hmatateľný obrys sa nekoná) mi to skôr príde ako z nejakého podivne konzervatívneho prostredia, kde všetky ženy robia všetko preto aby potlačili svoje prsia. Neviem, či to bol pozostatok nechvalne známeho cenzúrneho tzv. Hayesovho kódexu, ale pôsobilo to divne. Našťastie hravá farebnosť a tanečné scény toto nešťastie aspoň trochu zachraňujú. ()

Galerie (61)

Zajímavosti (1)

  • Lauren Bacall se měla objevit ve filmu jako dívka z obálky Harper's Bazaaru, na které se skutečně v březnu roku 1943 objevila. Této příležitost však nevyužila kvůli natáčení filmu Mít a nemít (1944), díky kterému se nakonec proslavila. (Oblivion)

Reklama

Reklama