První den zbytku tvýho života

• Francie Le Premier Jour du reste de ta vie (více)

Film vypráví příběh běžné rodiny, složené z manželů Marie-Jeanne a Roberta Duvalových, kteří mají již tři dospělé děti: Alberta, Raphaëlu a Fleur. Každé z dětí zažívá svůj neobyčejný život. Název filmu pochází z pěti rozhodujících dnů v životě této rodiny, které se objevují ve filmu. Tyto dny výrazně ovlivní chod celé rodiny a po těchto dnech už jejich život nikdy nebude takový jako dříve.
Ve filmu se objevují jak prvky komedie, tak i dramatu a film okoření i akční scény. Tento snímek získal ocenění i v České republice, na Festivalu francouzského filmu v roce 2009, kde drtivě vyhrál v divácké anketě. (adamvojta)

Pedross800

"VIDÍŠ TATI, TAK TOHLE JE GRUNGE" :)) Krásná ba přímo okouzlující sonda do života jedné obyčejně neobyčejné rodiny. Nenucený přirozený způsob vyprávění a hlavně uvěřitelný na milion procent. Prožíval jsem všechny jejich strasti i radosti naplno. A co víc, já díky tomu filmu cestoval v čase spolu s nimi a nejvíc si zavzpomínal s Fleur na dobu kdy světu vládl Kurt a grunge a já ještě mohl házet hřívou vlasů :)) Vlastně to byl svým způsobem zážitek 3D :) Fajn film, díky kterému si člověk připomene, jak důležitá je rodina.... a proto prožívejme naplno "první a další dny zbytku svých životů" ()

Heraldika

O životě, jaký skutečně je..nic mě dlouho tak nepotěšilo jako historie téhle rodiny spolu se skvělým!!!soundtrackem.. Vše mi mluvilo z duše, také jsem grunge generace ;-) ()

bloodvomit

Vynikající drama zrežírované na jedničku. Přestože má podle mě režisér nedostatek času na prokreslení charakterů jednotlivých postav, vede se mu to bravurně a vcucnutí do děje je tak dokonalé ;) Doporučuju. ()

Firebug

Moc příjemný snímek o životě jedné průměrné francouzské rodinky, který je koncentrován do pěti nejvýznamnějších dnů (v rozmezí několika let) životů jejich členů. I když to takhle napsané může znít rozkouskovaně a příliš epizodicky, ve skutečnosti si díky několika detailům uděláte o postavách na ploše 109 minut mnohem komplexnější a ucelenější obrázek, než v kdejakém nekonečném seriálu. Látka, která by se v Hollywoodských kulisách lehce zvrhla v přeslazenou, nebo citově vyděračskou srajdu, je divákovi servírována lidsky srozumitelně a zároveň krásně poutavě a taky lehce s nadhledem. Protože život se musí brát s nadhledem! 4+ prozatím zaokrouhleno na 5* ()

Evonichna

Moc hezký film. Místy vtipné a místy smutné v dokonalém vyvážení. Protože děj zachycuje tolik životních situací, tak si troufám si říci, že se v tomto filmu opravdu najde každý. Já osobně jsem si připomněla spousty svých vlastních nálad, pohnutek i myšlenkových pochodů. ()

Chmur

Uvěřitelný a moc milý příběh o vztazích v jedné rodině, který dokáže vykreslit úsměv na tváři i lehké dojetí. O rodičích a dětech, jejich nadějích, očekáváních a ztrátách. Velice sympatičtí herci a celkem příjemný soundtrack. ()

klukluka

Navzdory brněnskému dabingu krásný film! A to už je tedy vážně co říct. Namlouvat to Pražáci, tak tomu snad dám i pětihvězdu (věřte, nevěřte, opravdu jsem z Brna). Moc se mi to líbilo, doporučuji všem. ()

patrikus

Rodinná komedie, dobře, ale všechno strašně moc všední, nic mě v ní nepřekvapilo. Závěr byl sice silný, herecké výkony taky, ovšem přišlo mě to všechno tak rutinní, omílat to všechno pořád dokola. Nevím no, tohle to všechno už jsem viděl v tolika filmech. I přesto velmi solidní film a krásná překrásná Deborah !! Možná, mě to kazil ten otřesný dabing !! ()

jasse

Krásný film, mapující život jedné třígenerační rodiny. Nejvíce mi byl po celou dobu sympatický otec Robert, a proto mě poměrně zasáhlo, jak film končí. Ovšem Fleur to na konci napravila - a takhle to někdy v životě opravdu bývá...Film má naprosto dokonalou hudbu od Sinclaira, který se ve filmu i objevil coby "Angus Young". ()

toi-toi

Francúzske filmy ma prekvapujú. Väčšina tých, ktoré sú na čsfd v červených číslach ma svojim humorom a emóciami úplne míňajú. A potom sú tu ľudia ako Jeunet alebo práve Bezançon, ktorí fascinujú každým jedným záberom alebo dialógom. Ja z tých frantíkov proste nechápem. Tento krát však v dobrom.. ()

JK-Stinger

Tak tenhle snímek má vážně něco do sebe. Ač neznámé, ale sympatické obsazení mile překvapuje a příběh, který je sice místy trochu zmatečný, je úžasně napsaný. Vřele doporučuji i když jako komedii bych to zrovna neklasifikoval. ()

nonick1

Těžko uvěřitelný film, klouzající po povrchu plném klišovitých a plochých postav, navíc s nevěrohodným jednáním. Aha... tak režie i scénář opět ta samá osoba. To vše vysvětluje. ()

Tumáš

* za název, jinak utahané, roztřesené... jen se to snaží být neotřelé, ale za každou cenu. film nic nedal, jen vzal čas. ()

chelsea17

Jak je vůbec tohle možný? At se jedná o jakýkoliv francouzský film, vždycky jsem nadmíru spokojenej. Většinou to je sice drama či komedie, ale pokaždé super práce herců, režiséra a vše s tím spojené. Možná to dělá právě ten žánr, jelikož z Francie se moc jiných filmů neobjevuje. Už předem jsem ale věděl, že tohle dílo bude stát za to. Nemýlil jsem se. Pro mě atmosféru ještě víc podtrhne samotný jazyk, jelikož francouzština je jeden z nejkrásnějších... ()

zahadum

Plný počet ! Kombinácia radosti..smútku...nostalgie...súdržnosti rodiny nikdy nebola pojatá tak bravúrne ľahko ako v tomto krásnom filme...po celý čas som z neho cítil ľudskosť, teplo domova, srdečnosť a prežíval som tento komplikovaný príbeh ako po masle. Snímok ktorý má milión drobných príbehov skrytých pre pozorného diváka....zobrazenie straty panenstva alebo čítanie denníka je len špička ľadovca. ()