Ať vejde ten pravý

Osamělý, šikanovaný kluk se spřátelí s upíří dívkou, která žije v utajení se svým strážcem... Dvanáctiletý Owen (Kodi Smit-McPhee), kterého tři spolužáci ve škole terorizují, se cítí osamělý a vyděděný. Doma sní o těžko uskutečnitelné pomstě. Do sousedství se právě přistěhovala stejně stará Abby (Chloë Grace Moretz) spolu se starším mužem, možná otcem (Richard Jenkins). Abby, také osamělá a vyděděná, naváže přátelství s Owenem. Vídají se však jenom v noci a když ne, domlouvají se přes zeď za pomoci morseovky. Chlapec se jí svěří se svým problémem ve škole a Abby mu radí, aby se nenechal šikanovat a bojoval. Owen brzy zjistí, že Abby není obyčejná dívka, ale staletá bytost, udržovaná při životě lidskou krví. Tu jí obstarává její strážce a v jejich okolí přibývají záhadné vraždy. Policie má jisté podezření a Owen cítí k Abby střídavě lásku i strach... (JOJ Cinema)

Tremono

Tenhle nepovedený remake nedoporučuju a v následujícím ho hodlám cupovat. Je to práce přes kopírák, i když se snaží tvářit, že ne - velké množství scén je vypuštěno, spousta je předěláno podle "amerických poměrů" a stereotypů. "Modrá" mrazivá a světlá atmosféra je nahrazena těžkou teplou "žlutou" tmou. Mrazení na zádech, které v originálu vyvolávala nenucenost a přirozenost prostředí i herců, je tady tlačeno právě temnou atmosférou za každou cenu a hudbou/zvukem v pozadí, prostě méně je někdy opravdu více. Herecké výkony a obsazení raději odbydu tím, že hercům role nesedly, mezi hlavními představileli to nefungovalo a jejich výkony jsou odpovídající. Navíc ani vedlejší postavy ničím nezaujmou a působí jako neosobní laciný kompars. Srovnání několika mála klíčových scén z obou filmů (vlevo Let me in, vpravo totéž původní): http://www.2imgs.com/c7134963b0 ()

Vykuk

Takové zvláštní, rozporuplné drámko s takovým v podstatě smutným happyendem. No nevím na jaké publikum je toto cíleno, celkem zbytečný film, jinak to nazvat neumím, kupodivu jediné co se mi na tom líbilo, byla osamělost postav, která z filmu sálala, bez těch krvárniček by to byla romantika pro děcka, bez té romantiky zase nechutná sra*ka... No tak nějak se na to dalo dívat a nebylo to stupidní nebo trapné.. na zaplácnutí času při vhodné náladě dobré. ()

Brano

Tak tento film ma nadchol. Veľmi zaujímavý príbeh o malej upírke, ktorá si nájde kamaráta. Výborné gradovaná atmosféra, skvelá hudba. Bolo to strašidelné no i zároveň aj smutné. Takisto nemôžem zabudnúť na bezchybné herecké výkony oboch detských hercov. Opäť jeden z tých filmov, ktorý by si zaslúžil väčšie hodnotenie. /85%/ ()

Pavlunka

Hlavní hrdinové se mi nelíbí. Na můj vkus příliš pomalé. Název filmu jsem nepochopila. A proč matce Owena v celém filmu není obličej rovněž. ()

PlysovyMacko

Upíri na malom meste. Napriek tomu, že vo filme je pár krvavých brutálnych scén, prišlo mi,  že príbeh je skôr o netradičnom priateľstve dievčaťa upírky a ľudského chlapca. Väčšina filmu sa odohráva v noci a film ako celok je tmavý, studený a tichý. Najviac sa mi páčilo vzbĺknutie v nemocnici alebo potvrdenie priateľstvá krvou. ()

FosaCZ

Americký remake selhává v tom, že se až příliš snaží tvářit jako tuctový horor. Splynutí žánrů tak nikdy nemůže fungovat jako v originálu. ()

CrazymanM

Velmi zajímavý film,jsem spokojen.Neznám původní film,takže nemohu srovnávat,ale tento snímek mě zaujal.Temná,napjatá atmosféra,dobrá kamera,napětí,paráda! ()

Bobofon

Budu asi jeden z mála, komu se tento remake líbil víc než švédský originál (což je asi poprvé, protože americké remaky jsou pravidelně jen przněním evropských originálů, viz například Brutální Nikita či Nebe nad Berlínem). Ve švédském filmu mi totiž vůbec nesedla hlavní představitelka, to tady jsem s ní cítil mnohem víc. Celkově průměr s pár dost drsnýma scénama. ()

djbarrel

Neviděl jsem originál, takže nebudu posuzovat. Let Me In se mi velmi líbil, jde o trochu netradiční upíří horor, ve kterém upíři nejsou za krvelačná monstra, ale prostě za upíry. Spíš drama než horor, ale v tomhle případě mi to nevadilo. 87 % ()

Ltblue

OMG!,len tieto 3 písmená som vypustil z hlavy ked som to videl.Brilantne zahrané hlavne Abby.Zimomriavky mi za posledný mesiac nespravil žiaden film,okrem LET ME IN.Všetko to bolo tak skvele skombinované horor/dráma/fantasy.A príjemne som si to vychutnal , až do konca filmy.Ten soundtrack bol taktiež brilantný v scénach ktoré som prehliadol,ale ked spustil hudbu , už som bol v tom.Doporučujem skvelí oddych a pohodlný večer z priateľkou.**Skvelé titulky** ()

FREEWHEELER

To sa nemuselo remakeovať. Príliš zdĺhavé, bez napätia. Pointa vás neoslní, je vyriešená už po prvej polhodine. Škoda, radšej ten čas a energiu mohli investovať do nejakého pôvodného námetu. ()

BradleyT

Pribeh neoriginalni a vubec se divim ze takovou kravinu vubec mohl nekdo sfilmovat jeste jednou - copak neni X jinych filmu, ktery by staly za remake? Film divakum vubec nic, ale vubec nic neda - neni to ani strasidelny, ani napinajici, ani poucny, any zabavny - co to vlastne je? NIC. ()

chewbac.Ca

Chápu ty, kteří viděli švédský originál, že mohli být zklamáni, ale ti co viděli ame. re-make nemůžou ani pípnout! Mě se to opravdu po dlouhé době líbilo. Potemnělý, dobře fungující příběh se sympatickým obsazením a originálním příběhem! Pro fanoušky horrorů doporučuji! ()

mikessc

Originál som nevidel,ale 5* musím dat strašne sa mi to páčilo . Krajšý romantický film s upírom som nevidel. ()

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor

07.12.2020

Chloe Moretz je divná

Chloe Moretz je divná

26.09.2010

Přesněji řečeno Divná Emily. Postava se poprvé objevila v roce 1991 jako maskot pro oblečení od firmy Cosmic Debris, záhy poté se ale gothic dívenka stala hrdinkou úspěšné komiksové série… (více)

Hit Girl si opět brousí čepele

Hit Girl si opět brousí čepele

02.08.2010

A nejen pro pokračování Kick-Ass s podtitulem Balls to the Walls. Chloe Moretz zanedlouho uvidíme jako upírku v hororovém remaku Let Me In, poté si zřejmě zahraje v survival thrilleru The Rut. Ten… (více)

Novinková smršť

Novinková smršť

27.09.2008

Johnny Depp v dalším trháku od Bruckheimera, upírský horor od tvůrce Monstra a úmysly slavného scenáristy Shanea Blacka (ano, otřeme se i o Smrtonosnou zbraň 5). To všechno v dnešní vydatnější náloži… (více)