Ať vejde ten pravý

Osamělý, šikanovaný kluk se spřátelí s upíří dívkou, která žije v utajení se svým strážcem... Dvanáctiletý Owen (Kodi Smit-McPhee), kterého tři spolužáci ve škole terorizují, se cítí osamělý a vyděděný. Doma sní o těžko uskutečnitelné pomstě. Do sousedství se právě přistěhovala stejně stará Abby (Chloë Grace Moretz) spolu se starším mužem, možná otcem (Richard Jenkins). Abby, také osamělá a vyděděná, naváže přátelství s Owenem. Vídají se však jenom v noci a když ne, domlouvají se přes zeď za pomoci morseovky. Chlapec se jí svěří se svým problémem ve škole a Abby mu radí, aby se nenechal šikanovat a bojoval. Owen brzy zjistí, že Abby není obyčejná dívka, ale staletá bytost, udržovaná při životě lidskou krví. Tu jí obstarává její strážce a v jejich okolí přibývají záhadné vraždy. Policie má jisté podezření a Owen cítí k Abby střídavě lásku i strach... (JOJ Cinema)

FFilipCZ

Bohužel, vzhledem k tomu, že je to remake původního švédského snímku, tak to na mě už tak nezapůsobilo. Nezachránila to ani má oblíbenkyně Chloë, která je opět výborná. Tudíž doporučuji, ať do vás vejde ten pravý. ()

nigga

Bez předsudků píšu, jsem mile překvapen, že Let Me In je minimálně stejně tak dobré jako původní verze, akorát, že tady mi nepřišlo to pomalé tempo tak nudné, a že Kodi Smit-McPhee mi přišel více přijatelnější než bohužel ten nesympatický „ivánek“ z původního filmu. Tento film má bohužel jen jedinou vadu, a to, že je druhý:-(, jinak po technické, herecké stránce a v budování atmosfery tomu nelze nic moc vytýkat a je až s podivem, jak má ta stejná závěrečná scéna u bázenu úplně stejnou sílu jako v originále. Snad jediný remake v poslední době, co si opravdu svůj finanční neúspěch a nezájem nezasloužil (Platinum Dunes a podobně by se měli učit), přesto chápu, že uctívače originálu tato verze spíše naštve. 80% ()

Alqarin

Původní Alfredsonovou verzí nedotčeného diváka snad tenhle remake osloví, jinak má ale smysl se mu věnovat pouze ze zvědavosti. ()

MartinezZ

Ve zkratce: ~ pěkná temná atmosféra, ale přišlo mi to zbytečně ukvapené, urychlené, postrádající hloubku příběhu ~ hororovější než předloha, naprosto okopírované, jen v předloze je toho ještě o něco víc ~~~ 2,5* ()

ArsenalEagle

Film, který bezesporu táhne Chloe Moretz. Žádná lekačka, spíše takové lehké drama s příchutí krve. Jen kdyby mi ten Owen tak nelezl na nervy, neuvěřitelně nesympatický chlapec. ()

GodComplex

Uz jsem chtel napsat jak uzasne originalni horor to je a ted koukam, ze je to jen dalsi remake. Nicmene original jsem nevidel a tak mi nic nebranilo v tom, si tenhle kousek skvele uzit. Velmi realisticka, atmosfericka a unikatni variace na upirskou story. 7/10 ()

golfoxovox1

Pro mě remake ještě lepší než originál (i když ten je taky za 5 hvězd) , ano asi jsem trochu proamerický, a to především kvůli hudbě, tenhle film ale neměl chybu. Postupně budující se atmosféra. Každá schůzka Owena a Abby prostě perfektně filmařsky zvládnutá. Scénář vesměs kopíruje originál, ale zde se mi víc líbí hlavní dvě dětské role (a proto je mám v oblíbených). Konečně po dlouhé době horor, po kterém se člověku nezvedá žaludek, ale je tvořen napětím. Navíc je film podán tak, že v něm neexistuje postava, která by byla vysloveně kladná nebo vysloveně záporná a jste občas nuceni s Abby soucítit, stejně jako Owen. Hudebně minimalisticky dokonalé, především Parting sorrows, Giacchino se vyznamenal a je nezbytnou součástí příběhu :) ()

nirvanafan

Originál jsem neviděla, a přesto se mi to nelíbilo. Připadalo mi to dějově poněkud tupé. Pokud je švédská verze něco podobného, pomohlo by mi změnit názor asi jedině přečtení knihy. Bohužel vypuštění důležitých souvislostí a zploštění děje je u filmů podle knižní předlohy typické. ()

Macejko

Jasný dôkaz, že remaky nemusia byť vždy na škodu. Zatiaľ čo švédsky originál ma príliš neuchvátil, toto, na druhej strane, je oveľa, oveľa lepšie. Nie som si síce stopercentne istý, že došlo k nejakým závratným zmenám v scenári (mám ale dojem, že nových scén nebolo málo), vo všetkých ostatných kategóriach ale americká verzia s prehľadom vyhráva. Je neporovnateľne lepšie natočená, je atmosférickejšia a napínavejšia (Reeves sa naozaj vytiahol) a s obrovským náskokom vedie aj po stránke hereckej. Nejde len o Chloe Moretz (naša malá Hit-Girl je opäť odzbrojujúca), ale dokonca aj Kodi Smit-McPhee, ktorý bol taký nevýrazný v Ceste, tu podáva skutočne presvedčivý výkon (pôvodný usoplenec ma štval). Pred pozretím by som neveril, že by mohol byť remake mnou nechváleného filmu až taký výborný. Ale on je. ()

SarumanKo

Neveril som, že to poviem, ale Let Me In je skutočne famózny film a pri pohľade na tunajšie hodnotenia sa iba chytám za hlavu. Nech už je švédsky originál akýkoľvek, proamericky založenému divákovi, ako som ja, prišiel tento romantický horor takmer dokonalý. Prispieva k tomu aj fakt, že dobrých remakov je málo a Let Me In má ako protipól sračkoidný Twillight. Čo ma uchvátilo, bola neuveriteľná atmosféra - zasnežené malomestské sídlisko, opustené ihriská, lampami osvetlené byty, tmavá plaváreň... Už tá atmoška je takpovediac polovičný úspech snímku, ďalšie faktory sú výborný scenár, ktorý nám ponúka hlbokú upírsku romancu bez štipky sentimentu a to aj napriek tomu, že hlavnými predstaviteľmi sú deti. Pred malou Chloe Moretz stojí oslnivá kariéra, už teraz je to totiž možno najlepšia detská herečka všetkých čias a jej výkony sú zakaždým úchvatné. A sympatický Kodi Smit-McPhee mi - rovnako ako v Ceste - vôbec neprekážal. Celkovo je teda Let Me In skvele natočeným "teenhororom", aj keď nie je celkom isté, či bude teen-generáciu baviť. A to je škoda, lebo vo svojom žánri je to perla. Mrazivá, úsmevná i melancholická. (90%) ()

vorheese

Nemám nic proti remakovaní ani remixování, ale taky mám osobní hranice. Nechci německé auto odjinud než z Německa, české pivo odjinud než z Česka a hlavně....skandinávské filmy odjinud než ze Skandinávie! ()

Tony.cs

!!!!!!SPOILER!!!!!! Tak můžu říct, že kdybych neshlédl nejdřív originál, tak bych tomu možná vrazil za 5*. ALE!!!! Je tu velké ALE. Mrazivá, syrová atmosféra švédského snímku ( Låt den rätte komma in) je ta tam. Místy kopírované scény by nevadily, ale oni chtěli kopírovat i atmosféru a ponurost původních scén (Abby vraždící pod mostem) a to se nepovedlo. Narozdíl od téměř bezemoční Eli v originále (hraje jí Lina Leandersson), je Abby (Chloe Moretz) moc procítěná a Chloe to na vrub nedávám, nýbrž těm, co to po ní chtěli. Ona totiž ta upírská holka je dost sobecká a krutá bytost a vlastně vše, co dělá je dost prvoplánovité. Pocity ano, ne tak znatelné. Protože když si uvědomíte, že ten kluk jen přebírá štafetu a ta upírka ho bude celej život využívat ku svému prospěchu jako předešlého "otce", musíte uznat, že Chloe zahrála přespříliš procítěně. Tenhle film byl v podstatě zbytečný a oproti originálu o stupínek horší. Ale pokud tento film uvidíte dříve než původní snímek, tak si ty 4* zaslouží, protože řemeslně to je dobré. ()

Makky

Výborná story dvoch roztomilých kiddos o ich (ne)tradičných problémoch a všednostiach doplnené temnými úmrtiami ostrejšieho charakteru. Decká film ťahajú ako nič a skvele sa na nich pozerá. Je veľká škoda, že záver neprinesie žiadnu katarziu. ()

suicide

Kdo s čím zachází, s tím také schází - tak by se možná dala pojmenovat myšlenka filmu. Horor a psychodrama v jednom. Krása a zároveň ponurost zimy snoubící se s krví. Drama a horor, ze kterých mě vyloženě nemrazilo, ale dosti mě fascinovalo. Skvělý ač depresivní snímek, který si možná tím spíše vychutnáte, když nebude znát údajně lepší originál - pak si člověk bez předsudků a neobjektivního srovnávání spíše vychutná film. ()

Remedy

Jediná věc, která je kvalitativně srovnatelná se švédským originálem, je zasazení do tísnivého a odtrženého prostředí předměstského sídliště. Jinak jde v podstatě o takovou horší kopii původního filmu, která svým vznikem přesně uspokojila poptávku amerického publika po anglickém dabingu. A nemůžu si pomoct, ale i režie byla v původní verzi lepší (už „jenom“ to finále), nemluvě o zvláštně platonickém, ale v náznacích i intimním vztahu mezi hlavními postavami, který v americkém podání postrádá jakoukoli smyslnost či sebemenší jiskru. ()

runner85

film som začal pozerať a dúfal som že pozerám na jeho staršieho Švédskeho brata .. no pomýlil som sa ... nebolo to zlé, ale budem sa musieť pozrieť ešte na originál ()

AlistairMir

Americký remake to většinou znamená dvě možnosti. Buď totální průšvih nebo totální nářez. Tento snímek díky bohu patří do té druhé skupiny a já byl ze snímku nadšený asi jako ten kluk z těch bonbonů a potom z té upírky, co jí měl za novou sousedku. Že Chloe bude hrát dobře, to mě nepřekvapilo, ale že i ten kluk bude takhle dobrej no to jsem nečekal. Málokdy se vidí film , který táhnou herecké výkony dětí, ale tady je to bez debat. Sídliště kde Owen bydlí je krásně ponuré a on i Abby, jako dva ztroskotanci, tam skvěle zapadají. Bavilo mě sledovat jejich prohlubující se lásku (no co, nová doba, na věk se nečumí) . Aby to nebyla slaďárna tak během filmu je několik hezky zpracovaných mordů (odkrvení v lese, průchod atd atd) a celý snímek má tak krásně depresivní atmosféru, že jsem musel jásat. Scéna kdy chce Owen ztvrdit přátelství krví to nemělo chybu...Mazec a pro mě jasné vítězství remakeu nad originálem. Doporučuji všem milovníkům upírského žánru. ()

Trevor

Súdruh Reeves zo štátov opäť raz potvrdil, že ak sa niečo dobré (čím kniha a prvé filmové spracovanie nepochybne sú) dostane do rúk práve reprezentantovi tohto národa tak výsledok bude veľmi slabý. Atmosféra knihy totiž ťaží aj s napätia studenej vojny a bezvýchodiskovej situácie na periférii Štokholmu. Reeves nezmyselne zasadil dej filmu do 12 tisícového mesta Los Alamos v Novom Mexiku, kde v marci roku 1983 nočná teplota neklesala pod -2 stupňov celzia a mrazivá atmosféra je hneď v úvode stratená a pritom stačilo vybrať mesto zo štátu Minnesota či Michigan. Náboženský podtext o fanatizme Owenovej matky je v kontexte príbehu ako ho podal Reeves tiež úplne mimo. Herecké obsadenie je obrovskou katastrofou, pretože nielenže Owen a Abby sa nepriblížili tomu, čo dokázali Oscar a Eli, avšak ani vedľajšie postavy (chlapci šikanujúci Owena, učiteľ ktorým bol pán Avilla v pôvodnej verzii rovnako ako v knižnej, ale ktorého meno z americkej averzie si nepamätám pár minút po skončení filmu) sa tým, ktoré účinkovali vo filme Nech vojde ten pravý nedokázali priblížiť. Je pravdou že Reeves niektoré scény spravil o čosi krvavejšie, avšak zďaleka sa mu nepodarilo dosiahnuť taký efekt akým sa predviedol Thomas Alfredsson. Podobne ako pri sérii Millenium o mužoch, ktorý nenávidia ženy, ktoré uviazli v pavučej sieti lebo vybuchol vzdušný zámok sa ani tentokrát spracovanie zo Štátov neprispôsobilo skvelej knižnej predlohe a vytvorili si opäť verziu vyhovujúcu podpriemernému americkému intelektu. ()

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor

07.12.2020

Chloe Moretz je divná

Chloe Moretz je divná

26.09.2010

Přesněji řečeno Divná Emily. Postava se poprvé objevila v roce 1991 jako maskot pro oblečení od firmy Cosmic Debris, záhy poté se ale gothic dívenka stala hrdinkou úspěšné komiksové série… (více)

Hit Girl si opět brousí čepele

Hit Girl si opět brousí čepele

02.08.2010

A nejen pro pokračování Kick-Ass s podtitulem Balls to the Walls. Chloe Moretz zanedlouho uvidíme jako upírku v hororovém remaku Let Me In, poté si zřejmě zahraje v survival thrilleru The Rut. Ten… (více)

Novinková smršť

Novinková smršť

27.09.2008

Johnny Depp v dalším trháku od Bruckheimera, upírský horor od tvůrce Monstra a úmysly slavného scenáristy Shanea Blacka (ano, otřeme se i o Smrtonosnou zbraň 5). To všechno v dnešní vydatnější náloži… (více)