Ať vejde ten pravý

Osamělý, šikanovaný kluk se spřátelí s upíří dívkou, která žije v utajení se svým strážcem... Dvanáctiletý Owen (Kodi Smit-McPhee), kterého tři spolužáci ve škole terorizují, se cítí osamělý a vyděděný. Doma sní o těžko uskutečnitelné pomstě. Do sousedství se právě přistěhovala stejně stará Abby (Chloë Grace Moretz) spolu se starším mužem, možná otcem (Richard Jenkins). Abby, také osamělá a vyděděná, naváže přátelství s Owenem. Vídají se však jenom v noci a když ne, domlouvají se přes zeď za pomoci morseovky. Chlapec se jí svěří se svým problémem ve škole a Abby mu radí, aby se nenechal šikanovat a bojoval. Owen brzy zjistí, že Abby není obyčejná dívka, ale staletá bytost, udržovaná při životě lidskou krví. Tu jí obstarává její strážce a v jejich okolí přibývají záhadné vraždy. Policie má jisté podezření a Owen cítí k Abby střídavě lásku i strach... (JOJ Cinema)

Kuntziter

Posedlost američanů neustále remakeovat dobré filmy mě fakt vytáčí. Především když originálu nesahá ani po kotníky. 3* jsou pouze za námět který je dobrý, ale bohužel vykradený. ()

vodkasesemte

Do piče, kdo přeložil ten název do češtiny? Díval se na to vubec? Děláste si srandu? A nedávám 5, protože mě ve škole neustále šikanovali a pak jsem začal mlátit zvířata, abych alespon trochu ventiloval vztek. ()

blazma

Další upírský příběh. Jen trošku jinak pojatý, protože příběh o upírový který je dítětem takých tady moc nemáme. I přesto, že jako upír už nějakou dobu je na světě, očividně to dětské myšlení v ní pořád zůstalo. románek takhle mladých lidí nelze brát moc vážně, protože ani sami nevědí co pořádně k sobě cítí, ale je to příjemné. Taky jsem rád, že si nehrají na to, že upíři můžou být i hodní. Když ucítí krev zkrátka se neovládá ať dělá co dělá. Rozhodně to mladí herci v hlavních rolích zvládli velmi dobře. Bohužel právě kvůli těmto mladým hlavním rolím, nemusí tento film zaujmout spoustu lidí. ()

bulawaio

Ani originál mi nepřinesl vrchol blaženosti a sledování remaku bylo pro mě spíše utrpením. Nutno však pochválit celý štáb, který nám tu NUDU zabalil do moc hezkého provedení. Takže jim patří díky, že to vše alespoň neodflákli. Raději však doporučím originální severskou verzi, které se tu mrazivou atmosféru podařilo vylíčit o hvězdičku lépe. ()

(=LIFTY=)

To jediné, co snímku ubírá body, je fakt, že nebyl první. Pro mě je ale více zapamatovatelný, než původní švédský film, ze kterého už jsem si ani nemohl vzpomenout, jak vypadala hlavní dětská dvojce. Na dvojci Kodi Smit-McPhee (Cesta) a roztomilou Chloe Moretz (Kick-ass) nikdy nezapomenu. Navíc mi celkově po režisérské a hudební stránce přišla předělávka lepší. Reeves je talent a měl by ho využít v původním snímku. ()

wesker

Neotřelý námět nízkorozpočtový chvilkama nudný film na který se podruhé jistě dívat nebudu ale byl jsem zvědav na toto téma a chvilkama měl film i atmosféru. ()

Katy19

Mě se víc líbil švédský originál Ať vejde ten pravý. Podruhé natočené už to nemá tu stejnou šťávu. ()

WoodoX

Mne sa to páčilo, bolo to z počiatku také nenápadné, akoby o horor ani nešlo, potom sa to jemne začalo a nakoniec aj parádne skončilo. Celé to bolo pretkávané dialógmi malých protagonistov, ktorý ma do deja docela vtiahli a ja som bol proste spokojný. ()

Nallymo

Tak toto nesiaha originálu ani po členky. Atmosféra nulová, herci sa mi tam vôbec nehodili, proste ako už mnohí spomenuli, absolútne zbytočný film. Pre všetkých čo to ešte nevideli odporúčam pozrieť radšej pôvodný film. ()

Hookins86

Nevím, proč se to tak jmenuje, ale budiž. Film byl docela zdlouhavý, ale budiž. Je to o přátelství človíčka a upírky, ale budiž. Příběh docela dobrej a tak nějak pobavil, hlavně kyselina a ucho. To maskování už je dneska úplně nikde jinde a při pohledu na to, si řeknete WTF?! Ale budiž, díky bohu... ()

aannemer

Ze švédského originálu jsem viděl jen krátkou ukázku, musím ale objektivně uznat, že tento remake se mi líbil mnohem víc. Už jen výběr představitelů pro hlavní dětské postavy nemá chybu. Abby má neskutečné charisma a Owen je daleko zranitelnější než jeho švédský předchůdce, který mi přijde spíše jako pěkný sígr. ()

gezper

Tak jak mě to z počátku přišlo jako absolutně levné a blbé béčko, tak jsem tomu postupně přicházel docela na chuť. Ano, má to spoustu much, nicméně určitá až příjemná romantická atmosféra se tomu rozhodně nedá upřít. A to že si zde postavy často počínají dost nevybíravě , obzvláště jedna scéna na začátku ("strom") se s tím moc nepáře, je silně kontrastní k hlavnímu (poetickému?) příběhu. Pravda, většina scén je okatě čitelná a občas se u toho člověk musí pousmát, tam kde to troufnu si tvrdit tvůrci nechtěli - např. většina CGI scén, kde pohyb postavy ruší celkový dojem. Tedy, velmi pravděpodobně silně překopírováno podlé švédské dva roky starší předlohy, na kterou se tímto začínám dost těšit. Nebýt jeho, tak bych mohl tvrdit i něco o originalitě, takto si ale s tím netroufnu vyrukovat. Chloe je skvělá, roli zvládá a typově do ní sedí. Uvidím časem, jestli bylo dobré prvně absolvovat "remake" nebo ne. [60%] ()

LeePriest

Dá se v dnešní době bez zkušených hereckých hvězd, famózní vizuální stránky, krásných kostýmů a masek, špičkových triků. rozsáhlého propracovaného scénáře a podobných velkých věciček vytvořit film, který dokáže člověku doslova vyrazit dech? Ano! Ať vejde ten pravý je film s jednoduchým příběhem v obyčejném prostředí, který je zároveň krvavý i romantický, strašidelný i uklidňující, odpudivý i přitažlivý, milující i nenávidějící, drsný i laskavý, hrůzný i krásný. Že to nejde dohromady? Naopak, vše to spolu krásně šlape. Do posledního puntíku. Dětem v hlavních rolích za jejich představení tleskám. Pápá Twilight ságo, Underworlde, Van Helsingu a ostatní. Tahle jednoduchá, ale geniální pecka se pro mě stala králem filmů o upírech, nějakého Van Helsinga s úsměvem strčí do kapsy. ()

unclejack

Originál tohto filmu je jedným z najlepších švédskych filmov nového milénia. A fantastická predloha ponúka režisérovi výlet do viacerých žánrov, stačí si len vybrať. O to viac ľutujem faktu, že som Alfredsonovu snímku z roku 2008 nevidel, ale už od pohľadu do Galérie je mi jasné, že Reevesov film toho prebral hodne. Medzi klady filmu patrí tých pár vydarených scén a podľa môjho názoru jediný presvedčivý herecký výkon filmu v osobe Kodiho Smita-McPhee. Rozhodne však prevládajú zápory - predovšetkým je to elementárny nenápaditý scenár, ktorého spoluautorom je dokonca samotný autor švédskej predlohy. Scenár by sa dal zachrániť, keby režisér atmosféru budoval a nevsádzal na zopár nechutných a krvavých scén, ktoré občas vrhne proti divákovi. Filmu nenapomáha ani fakt, že drtivá väčšina filmu je sprevádzaná nemiestnou a dosť prehnanou hudbou. Režisér naviac úspešne odignoroval všetky nehororvé roviny príbehu, čoho výsledkom je nakrátko načrtnutý a nepresvedčivý vzťah medzi hlavnými detskými predstaviteľmi. A nakoniec čo sa týka hereckých výkonov, najviac som toho čakal od Chloe Grace Moretz, ktorá však namiesto živej melanchólie predvádza prkennú vážnosť. Exceluje v tých pár momentoch, kedy režisér pripustí odľahčenie atmosféry, ale inak nič moc. Neviem síce aký je originál - možno ani ten nie je ktovieaký - ale Reevesova verzia bola skôr mierne nechutným kúskom pre skalných fanúšikov Alfredsonovho filmu. Keby išlo o pôvodný film, prihodil by som totiž hviezdičku za originálnu zápletku, lenže tú Reeves dostal na zlatom podnose. Pre tentokrát je to teda tesný podpriemer. ()

Saxos

Stále dvanáctiletá upírka Abby a stejně starý Owen. Ústřední postavy pohodové žánrové směsky. Dobré scény: detektivův průzkum koupelny, Abby v tričku Kiss. Vhodná hudba. Chloë Moretz 5* za dětskou roli. Původní originál jsem zatím neviděl. ()

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor

07.12.2020

Chloe Moretz je divná

Chloe Moretz je divná

26.09.2010

Přesněji řečeno Divná Emily. Postava se poprvé objevila v roce 1991 jako maskot pro oblečení od firmy Cosmic Debris, záhy poté se ale gothic dívenka stala hrdinkou úspěšné komiksové série… (více)

Hit Girl si opět brousí čepele

Hit Girl si opět brousí čepele

02.08.2010

A nejen pro pokračování Kick-Ass s podtitulem Balls to the Walls. Chloe Moretz zanedlouho uvidíme jako upírku v hororovém remaku Let Me In, poté si zřejmě zahraje v survival thrilleru The Rut. Ten… (více)

Novinková smršť

Novinková smršť

27.09.2008

Johnny Depp v dalším trháku od Bruckheimera, upírský horor od tvůrce Monstra a úmysly slavného scenáristy Shanea Blacka (ano, otřeme se i o Smrtonosnou zbraň 5). To všechno v dnešní vydatnější náloži… (více)