Nejprve vybouchla mina v marocké poušti. Pak se mu po letech strefila do hlavy zbloudilá střela…Bazil prostě nemá na zbraně štěstí. Ta první zkušenost z něj udělala sirotka, druhá ho drží na pokraji náhlé a rychlé smrti. Tenhle optimistický snílek se však nedá ničím zastrašit a společně se svým „jedinečným“ týmem zoufalců se rozhodne pomstít celému zbrojnímu průmyslu. (Festival francouzského filmu)

DjangoMacej

Najkrajší bol začiatok.. radostná jednoduchá poetickosť.. hudbou i obrazom.. a potom sa začal rozvíjať dej.. no a nakoniec.. som si spomenul na Up.. ()

Mad.Lady

K tomuto filmu mě přilákal dokonalý soundtrack, na který jsem náhodou narazila. Dlouho jsem však otálela se spuštěním filmu. Bála jsem se, že to bude jen hloupá prvoplánová komedie. Opak byl pravdou. Dobře jsem se bavila. Každý z "týmu zoufalců", jak je psáno v popisu, je svůj a díky nim se nám zdá film býti šíleným, trhlým a snad i zvrhlým. ()

wray

divne, strasne divne ale ono celi francuzi su divni... herecky aj rezisersky mi to pripomenulo Mesto stratenych deti, ale - tam to bolo krasne surealne, tu je to len - divne. "chyba" je asi v tom ze to je komedia. Keby to bolo cele ponate vazne, tak by sa to dalo povazovat snad za umenie (clovek by si mohol povedat - hm, divne, ale to umenie byva, to len ja tomu nerozumiem). Na druhej strane - bavil som sa. A - bolo to aj zaujimave! Hodnoti sa to tazko, ale - myslim ze sa mi to pacilo. Odporucujem snad aj ostatnym avsak - s varovanim. Je to taky divny film :) ()

girasollle

Snímek odpovídá svému názvu úplně dokonale. Je to jeden překombinovaný bláznívý zmatek, ovšem geniálně promyšlený. Chvílema úsměvné, avšak kde jsou ty časy na Montmartru s Amélií... ()

petr.al

Výtvarně vymazlená taškařice, ale co si budeme nalhávat, na takovou jsme ostatně od Jeana-Pierra zvyklí ještě z dob ,,Delikatesy." Opět jsme jako diváci obklopeni snílky, podivíny, dobrodruhy, potměduchy, padouchy, kteří nám nejednou dokáží vyloudit úsměvy na rtech. Hezký příklad jak lze natočit závažnou problematiku (obchod se zbraněmi) s šarmem a zdánlivou lehkostí. Láskyplná Amélie se o svou první příčku rozhodně bát nemusí, avšak i v ,,Galimatyáši" nakonec vše dobře dopadne a to je to hlavní. Jean-Pierre Jeunet umí malovat krásný filmový svět. ()

Ignitus.C

Tak tohle je podle mě možná nejlepší film od Jean-Pierre Jeuneta! Bylo to vtipný, chtrý, strašidelný, zoufalý, dobře obsazený, rychlý... Prostě geniální! ()

ste

Film neobyčejně nápaditý, nabitý fantazií a dětskou hravostí u kterého jsem neměla od začátku pocit, co bude za 5 minut následovat a ze kterého jsem odcházela s úsměvem. Jak často se to stává vám? ()

kpt.Marťas

Pochopitelný pokus o návrat k poetice Amélie. Bohužel nepříliš povedený. Většina nesouvisejících střelených scén působí hrozně chtěně a nepřirozně. Chvílemi film běží dobře, ale chvílemi hrozně ztrácí dech. Galimatyáši oproti Amélii chybí lehkost, dravost, samozřejmost a velkolepá imaginace. To ovšem nic nemění na tom, že je to příjemná filmová hodina a půl. ()

Narghille

Ano, ano elegantní novinka francouzsko-Améliovským nádechem, podaná stylem, který zvládne snad jen Francie. Na tento film jsem se velmi těšil. Byl jsem plný očekávání jak si Jean-Pierre Jeunet poradí s krimi komedií a zklamán jsem rozhodně nebyl. Ano, gangsterská vulgarita, ostří a ostřílení hoši, akce za akcí, řežba za řežbou, výbuchy, před kterými hlavní hrdinové prchají v kradeném autě nějakého megalomanského šéfa mafie a nedochází jim smysl pro humor ani při salvě ze samopalů a nad hlavou jim svištícími kulkami, geniální vypočítavost počítačových mistrů s nejmodernější technologií a strhujícně akční happy end, ve kterém naši hrdinové zesměšní toho největšího zlořáda celého děje. Ano, přesně to v Galimatyáši není. Setkáváme se tu s partou neobyčejných lidí, kteří si ve filmu říkají rodina. Ti žijí v "domečku" z recyklovaného odpadu a viditelně se mají mnohem líp než 99% francouzké populace. Tato skupinka se rozhodnodne vzít spravedlnost do svých rukou a skoncovat, zcela originálně s obchodníky se zbraněmi. Všechno recyklované se hodí. Modernímu divákovy bude Galimatýáš připadat plytký, nudný, hloupý a nijak nezajímavý. Ale ti, kteří jsou přesyceni stereotypem akčních komedií, uvítají tento film s otevřenou náručí. Jednoznačně dávám 5 hvězdiček, protože Jean-Pierre a herecké obsazení Galymatiáše si to určitě zaslouží. ()

enzo_cz

Pro mě je tento film jen dobrý. Originálních prvků tu není málo a vizuální stránka je velmi zdařilá. Přesto film ve mně zanechává vnitřní patos. Možná je to tím, že jsem od Jean-Pierre Jeuneta a jeho hvězdného ansámblu čekal trošku víc. ()

MK_ultra

Galimatyáš je pro mě tak trošku zklamáním po tom všem co Jean-Pierre Jeunet doposavaď vytvořil. Líbí se mi námět, i zpracování, ale potřebu se na to podívat podruhé bohužel necítím ani v nejmenším.Potenciál který Galimatyáš má je nevyužitý a je to škoda. U mě spadá do kategorie hezkého ale k uzoufání průměrného snímku. ()

Chlo0opek

Mně naprosto cizí a nesympatický buranskej humor. 1* za doprovodné animace a dobrou hudbu. A přitom námět vypadal na dost dobrý film:( ()

P@\/EL

Ucházející francouzská komedie, která nabídne několik povedených humorných scén. Dokonce i samotný námět filmu je poměrně zajímavý a nápaditý. Nicméně největší mínus vídím v tom, že děj je dost rozházený a nesourodý, což mi v hlavě udělalo spíš, jak již název napovídá, pořádný galimatyáš. ()

Wally Mroz

Docela jsem se na tenhle film těšil,protože Amélie byla úžasná , ale úplně zbytečně, bylo to takové ne mastné neslané a v celém filmu nebyla scéna, která by se mi vyloženě líbila, ale zase mě nic neurazilo.V celkovém hodnocení slabší 3* a to hlavně za hudbu a za postavu Omara Sy. ()

Dupac

Naroubovat jeunetovskou výtvarnou poetiku a polosvět sympaticky vyšinutých postav na sociální drama a naivní humanistickou agitku proti zbrojení nemohlo dopadnout dobře. Film tak funguje jenom ve chvílích, kdy Jeunet maluje krásné obrazy (které jsme už ale několikrát předtím viděli), aniž by agitoval nebo tlačil na pilu. I tak má v sobě tenhle nezdar něco, čím je mi sympatický. Možná to bude tím, že nemám nic zásadního proti pohádkovému světu, kde parta loserů bez prostředků může přečůrat bezskrupulózní korporace. ()