Magická posedlost

• USA Practical Magic (více)

Po několik generací rodinu Owensových provází kletba, kterou na ni uvalila čarodějnice Maria. A tak všichni muži, kteří se s ženami Owensovými zapletou, zemřou. Svérázné tety Jet a Frances vychovávají své neteře Sally a Gilly po svém. Samozřejmě je učí také čarovat. Dospělé dívky nemají v životě příliš štěstí. Gilly uteče z domova a zaplete se s vášnivým Jimmym Angelovem. Sally žije spokojeně v rodném městečku a zamiluje se do sympatického zelináře Michaela. O pár let později, kdy už se stará o dvě dcery, se kletba naplní a Michael tragicky zahyne. Z deprese jí pomůže Gilly, která se nakrátko vrátí domů, ale pak znovu zmizí. Sally o ní uslyší až ve chvíli, kdy ji zoufalá sestra prosí o pomoc. Jimmy ji surově týrá a když přijede, tak ho společně zabijí. Zmrtvýchvstalý zloduch je však obě začne ohrožovat. Do všeho se ještě zaplete detektiv Gary Hallet, který ho hledá pro podezření z vraždy. S pomocí kouzel a několika obyvatelek městečka se dívky a jejich tety nebezpečného muže ze záhrobí zbaví. (TV Nova)

Holina

Trochu nezáživná nuda, která vlastně ani pořádně neví čím chce být. Zmatené místy až pitomé a samozřejmě naivní, ale to se od podobných blbin čeká ()

dopita

Když při sledování filmu sleduju maximálně barák ve kterým se film odehrává (pěknej starodávnej) a příběh mě nezajímá, tak je něco špatně. Prostě nuda. ()

Paity

Vcelku příjemný film, ve kterém mě ale moc nebaví koukat na Nicole Kidman. Je v něm nudná, předvídatelná a pořád histerická. Vcelku příjemné pokoukáníčko pro ty, kteří chtějí u TV pohodu a mají trochu rádi tajemno a kouzla. ()

Hanys_

Když se film jmenuje Magická posedlost a hrají v něm celkem sexy třicátnice Bullock a Kidman, člověk tak nějak čeká, že by to mohlo být třeba aspoň trošku fain. Není. Tohle nejde ani doporučit jako nouzovku na deštivé odpoledne. ()

jasiska

Podľa mňa to zďaleka nie je také hrozné. Nič nadpriemerné, ale určite nie zlé. Dá sa to pozerať bez toho, že by som umierala nudou a to sa nedá povedať o všetkých filmoch. ()

angloumene

Připravila jsem se na nejhorší a musím přiznat, že mě rozjezd filmu poměrně mile překvapil. Druhá půlka ale zkazila i to málo, co mohla nabídnout první část. Celkově 35 %. ()

peetriss

Námět, na kterém se mohli tvůrci mnohosměrně vyřádit, leč neudělali to, nebo neuměli. K zábavě to má na míle daleko, o romantice či magičnosti ani nemluvě. Představitelé jsou herecky slabí, režie ještě slabší. 30% ()

Marina111

Film, kde sa spojujú dve pre mňa zaujímavé životné aspekty : sesterstvo a čarodejníctvo. To prvé je zobrazené krásne, dojemne, pravdivo (kto má sestru, a kto má rád sestru, pochopí). To druhé je zdĺhavé, naivné, v podstate milé, ale miestami otázne. ()

glamgirl

Praktická mágia ma celkom baví vždy, keď ju pozerám. Doslova neznášam Nicole Kidman, ale v čase, keď ešte nebola taká známa ako je dnes, sa dala zniesť. Čo však na filme milujem, je dom rodiny Owensových na brehu mora, zvonka aj zvnútra je dokonalý a presne taký, aký by som chcela vlastniť. ()

Harpy

na tento film mám jednoducho príjemné spomienky, videla som ho viac krát a prirástol mi k srdcu, navyše prostredie filmu s čarami a mágiou bolo pre mňa vždy lákavé, nie je na ňom vyslovene nič čo by mi vadilo...keď si na tento film spomeniem, tak sa mi vybaví aj nejaká ta malá etapa môjho života.... ()

ViktorEl

Už dlho som sa na tento film tešil, Sandra, Nicole ako čarodejnice to musí byť bomba, ale bol to bomba prúser a moje očakávania sa postupne rozplývali v tuposti príbehu. Po dopozeraní som dlho rozmýšľal čo na tom filme bolo dobré, čo sa mi páčilo? A fakt jediné čo stojí za zmienku je Sandra a Nicole. 35% ()

cielle

Tohle byl fakt zvláštní film, nijak mě nezaujal a když to skončilo, tak mě napadlo, proč sem na to vlastně koukala? A pak sem si uvědomila, že kvůli Nicole Kidman, kterou mám opravdu ráda jako herečku, ale přijde mi, že její talent se v takových rolích, které dostává nijak nemůže projevit..A myslím, že je to škoda.. ()

Pet 510

Ehm, no působí to jakoby se začalo něco točit, ale pak se tvůrci rozhodli že natočí něco jiného jenže už se jim nechtělo začínat od znova tak jeli dál jakoby nic. A to několikrát během natáčení. Prostě děs. ()

alambert

Vizuálně hodně povedný film, až na tetičky, které působí jako by utekly z nějaké stupidní americké pohádky. Líbila se mi kamera, exteriéry atd. Herci (kromě tetiček) hrají velmi slušně. Ve scéně, kdy Goran Visnjic přijde k Nicole Kidman a zaváže jí oči, je víc vášně, než v kdejakém rádoby erotickém filmu. To máme to, co se mi líbilo. Jenže pak je tu zdlouhavý děj a podle mého názoru zcela promarněný finish. Velká škoda... ()