Magická posedlost

• USA Practical Magic (více)

Po několik generací rodinu Owensových provází kletba, kterou na ni uvalila čarodějnice Maria. A tak všichni muži, kteří se s ženami Owensovými zapletou, zemřou. Svérázné tety Jet a Frances vychovávají své neteře Sally a Gilly po svém. Samozřejmě je učí také čarovat. Dospělé dívky nemají v životě příliš štěstí. Gilly uteče z domova a zaplete se s vášnivým Jimmym Angelovem. Sally žije spokojeně v rodném městečku a zamiluje se do sympatického zelináře Michaela. O pár let později, kdy už se stará o dvě dcery, se kletba naplní a Michael tragicky zahyne. Z deprese jí pomůže Gilly, která se nakrátko vrátí domů, ale pak znovu zmizí. Sally o ní uslyší až ve chvíli, kdy ji zoufalá sestra prosí o pomoc. Jimmy ji surově týrá a když přijede, tak ho společně zabijí. Zmrtvýchvstalý zloduch je však obě začne ohrožovat. Do všeho se ještě zaplete detektiv Gary Hallet, který ho hledá pro podezření z vraždy. S pomocí kouzel a několika obyvatelek městečka se dívky a jejich tety nebezpečného muže ze záhrobí zbaví. (TV Nova)

burton

Mě se líbí. Šťastný začátek na šibenici, krásné čarodějky s dlouhými vlasy, dobrá kouzla, pěkný chlap, zlý chlap....ale především ženská magie a zlomená kletba! Stockard Channing je magická a charismatická odjakživa. Pěkné šatičky, dobrá muzika, dobrý příběh. PS: kdo na kouzla nevěří, ať si pustí Cliffhanger :D ()

chrispe

Pohádková červená knihovna, která se odehrává v kouzelném prostředí a i když osobně Sandru Bullock ani Nicole Kidman ve filmech nevyhledávám, tak se mi ten film vážně líbil. Nesmí se brát moc vážně. ()

bubblebobble

V tomto prípade moje vysoké hodnotenie vôbec nie je adekvátne. Nie je to žiadne majstrovské dielo a v podstate ani hodnotný film. Len srdcovka... Mám rád tieto witch záležitosti. ()

cartwheel

Každý má film, který si pamatuje z dětství a má jej zafixovaný jako něco úžasného, takže mu i posté bude pipadat dokonalý, i když je to ve skutečnosti průměrná romantická slátanina. Pamatuju si, když jsem si film s rodiči poprvé půjčila z videopůjčovny. Pamatuju si, jak jsem moc chtěla mít dlouhé vlasy a sestru. Pamatuju si ohledně toho filmu všechno a A Case of You od Joni Mitchell je jedna z deseti mých all time favourite písní. Já vím, že je v tom jen to, že každá žena hledá svého vysněného muže a nic takového neexistuje a já jsem si nikdy ani něco takového neuměla vysnít, ale stejně. Sentiment je zapotřebí, hlavně když žijete v cizí zemi a celé týdny jíte těstoviny na sto způsobů. "And I could drink a case of you and still be on my feet." ()

Katcat

Úplně jsem se v tom ztrácela. Ten film nemá žádnou pevnou linku. Vlastně se tam jen trapně zmatkovalo celou dobu. ()

dalziel

K intenzívnemu randeniu mladých ľudí v 90-tkach mimo iné patrila aj navšteva kina za účelom pozretia romantickej komédie,tak tento film presne spĺňa požadované kritéria.Nostalgiských 60%. ()

šokin

No, prostě špatný film. S.Bullock nebyla nikdy dobrou herečkou a N.Kidman opravdu potřebuje pořádné režisérské vedení, aby z toho něco bylo. Souhlasím také z tím, že vtipně zamýšlené situace působí trapně... ()

haWranka

Taková blbůstka, ale přesto se ráda podívám. Viděla jsem ten film coby 10letá a tehdy mi to připadalo vyloženě jako horor. Teď je to prostě příjemná romantika se vcelku dobrýma efektama. Aidan Quinn je prostě kus! (I bez dvoubarevných očí) a já vždycky chtěla mít vlasy jako Sandra v tomhle filmu:) ()

Astrebleue

Romantický doják s prvky mystična, aby to bylo zajímavější...Ale mě se to líbí.Jaká ženská by si nepřála čekat na svého prince s jedním okem zeleným a druhým modrým a podvědomně tušit, že opravdu přijde a s jistotou sobě vlastní jiné odmítat.Kdyby tohle ženská věděla, ušetřila by si spoustu blbostí pro nic. ()

_aandyy_

Opět mě tak napadá, že buďto mám na filmy tak trochu špatný vkus, nebo mám jednoduše jiný vkus než většina uživatelů tady. Tento film je herecky spojením nespojitelného - tmavovlasá kráska Sandra Bullock a rusovlasá divoška Nicol Kidman v rolích dvou sester - čarodějek. Vzpomínám si na to už z dětství, snad to dávali někdy pozdě večer v televizi a já byla tak napjatá, jak to celé dopadne! I kdybych chtěla, nikdy jsem u toho nemohla usnout. Je to pro mě možná malinko srdeční záležitost, ale jen tak okrajově, zkrátka a dobře se mi to vrylo do paměti natolik, že se mi v noci někdy zdá o tom magickém vzrůstu divokých růží, protože jsem někoho zabila, a to v různých variacích... Možná to není tak průměrné, jak se zdá. ()

Megynka

Sice nemám Nicole Kidman ráda, ale Sandru ano, takže ... :) Film se mi moc líbí, trocha romantiky spolu s čáry máry, to je něco pro mě :P ... ()

DadysGirl

Tetičky čarodějky jsou teda fakt dost creepy... Příběh o lásce, sestrách a magii... Láska mezi poldou a Sandrou je úžasná a první polibek jeden z těch lepších, který má to něco... Nicole je na zabití, ale já jí nemám ráda nikde... Tady to alespoň sedí k její postavě... ()

pekas

Vcelku mě překvapuje zdejší nízké hodnocení. Tenhle film nelze nazvat jinak než - kouzelný. Necítím potřebu se tu rozepisovat o ději. Viděli jsme ho s ženou už několikrát a stále oba hodnotíme vysoce. ()