Jonah býval vojákem Konfederace. Život mu poté, co málem zemřel, zachránili Indiáni a nyní je po celém Divokém západě znám jako lovec hlav. S pistolí to umí a na tváři má vypálený znak se svými iniciálami. Kvůli násilné minulosti však zůstal ponořen do světa mýtů a legend. Od americké armády dostane nabídku − výměnou za svobodu musí najít a zneškodnit nebezpečného zločince Quentina Turnbulla. Ten shromažďuje armádu a připravuje se na rozpoutání opravdového pekla. Právě on je Jonahův nejstarší nepřítel, který nepřestane, dokud ho nedostane mrtvého. (TV Nova)

E.Company

Jedna hvězna za pár celkem pěkných záběrů Megan Fox. Jinak je to utrpení. Koukat celou dobu na hnusnou a nelogickou jizvu na ksiftu rádoby hlavního hrdiny. (proč si sakra nevzal kudlu a ten cancour si nerozříznul) No jedním slovem hrůza. ()

Wertigo

Námět Jonaha Hexe měl celkem silný potenciál, ale jak už je v Hollywoodu v posledních pár letech dobrým zvykem, stala se z něj pouhá rychlokvaška a z potenciálu nezbylo vůbec nic. Před shlédnutím filmu jsem si přečetl hodně negativních recenzí. Po prvních desítkách minut jsem je nechápal: Nechybělo nic - správně drsný a sarkastický hrdina, který touží po pomstě, slizký antihero v podání skvělého Johna Malkoviche a jeho vyšinutý pomocník, zpustlý divoký západ, temná a trochu mystická atmosféra. Ale moje nadšení trvalo jen krátce. Příběh se hodně rychle začal ztrácet v nijakosti, navíc v některých aspektech dost připomínal Wild Wild West :-O a ke konci už autoři nejspíš vůbec nevěděli jak se s námětem vypořádat a začali hodně přehánět. Navíc mě znechutilo prvoplánové obsazení Megan Fox, která filmem jen prošuměla a které jsem westernovou roli věřil asi tak jako Paroubkovi úsměv. Napálili mě, nalákali, ale zklamali. Stačilo možná jen držet se trochu při zemi, vymyslet komornější příběh, pak by to nejspíš fungovalo. ()

OlinO

Žánr western není zrovna můj šálek kávy, alespoň že podžánrem je Thriller (nebo je to spíše naopak?) Od tohoto filmu nečekejte klasiku ve stylu Sedmy statečných, nebo Tenkrát na Západě. Tento film má tradiční děj a to je stráta blízkých a následná touha po pomstě a konečně samotná "sladká pomsta", ale celý tento děj je podaný komixovskou formou tak trochu ve stylu "Spirit (2008)". "Zjizvený odpadlík prahne pomstít smrt svých blízkých,ale pomsty se nedočká protože zdroj jeho neštěstí zahyne při požáru. Tak svuj žal utápí v nenávisti a násilí při lovu lidí při kterém ho provází jeho věrný kůň obtěžkán dvěmy rotačnímy kulomety. V průběhu jeho běsnění vyjdou na jevo nové informace, že vrah jeho ženy a syna je stále naživu a chystá teroristický utok na Spojené státy americké" Neobyčejný příběh z dalekého západu,nekonvenční zbraně (i na dnešní dobu) a mstitel mluvící s mrtvýmy,to je western od režiséra známé pohádky Horton - Jimmy Haywarda ()

shagisson

Solidní nářez, kdy se pach střelného prachu řinul z každého reproduktoru, hlášky hlavního hrdiny zabíjely a soutěska Megan Fox byla proklatě rozestoupená, Tohle vše dělá v celkovém účtování vcelku zajímavé, i když určitě mohlo být lépe prokreslené, osmdesátiminutové dílko. ()

Anup9

Dal sa pozrieť. Okrem ostatných nedokonalostí ma dostalo to, ked Megan zacala strielat. Detska pistol na kapsle viacej hadze, ako jej revolver ked strielala :D MAXIMALNE 50% ()

pan Spock

Názorná ukázka toho, jak lze promrhat zajímavý příběh. Nudný a kostrbatý děj nemůže zachránit ani slušné herecké obsazení. Hlavní hrdina nebyl příliš zajímavý, natož sympatický. To platí i ohlavním záporákovi. Megan Fox moc prostoru nedostala, škoda. Na to, že Hex může mluvit s mrtvými, si toho moc neužijeme. Čím víc o filmu přemýšlím, stále víc mi připomíná Ghost Ridera. A to ve všech směrech - jak kladných tak i záporných (těch je bohužel mnohem víc). ()

JARDAHONDA

Z legendárního komiksu vystupuje Jonah Hex (Josh Brolin) znetvořený lovec lidí,který nejdřív střílí a potom se ptá..Přežil totiž svou smrt a díky tomu vězí jednou nohou v našem světě a druhou na "druhé straně". Dokáže takto vystopovat každého..stačí se zeptat mrtvých.Ted pracuje pro americkou armádu ,,,musí najít a zastavit teroristu Quentina Turnbulla(John Malkovich),který právě zhromažduje armádu a chystá se rozpoutat peklo.A s ním má Jonah Hex stále nevyřízené účty...Závěrem : film hodnotím zlatým středem *** ()

Komytea

Tak nebylo to špatné, začátek filmu vypadal slibně, jenže pak se to něják začne všechno motat a taky hlavně půlka filmu se odehrává ve tmě a je vidět velký kulový. Škoda.. ()

mad.dog

Film měl k dispozici skvělý nápad a příležitost stát se originálním (moc steampunkových filmů není a Wild Wild West je jediný, který znám). Všechno ale HHayward zahodil v rádoby akci, kde všechno vybuchuje a hoří. Navíc Lilah mi tam přišla trochu zbytečná (ať má v komiksu jakoukoliv váhu). Komiks neznám, ale určitě by se dal natočit o 60% líp. Veliké zklamání. ()

Podhorsky

Začátek vyprávění s komiksovou zkratkou mě navnadil, že v tomhle stylu bude celý film. Nevadí. Zajímavá jednohubka. Hovory s mrtvými byly fajn. MF tam nepatřila. ()

Honza.

Moc hloupá slátanina, která se pokouší oslnit a vypadat veleúžasně, ale nefunguje to a čím víc se snaží, tím je to horší...takhle fakt ne... ()

Ibra

Western a komiks.Urcite sa to dalo zvladnut lepsie. Predsa len nicim to nevybocilo od klasickej produkcie nasho Velkeho brata. Uz zacinam byt alergicky na tu klasicku dvojky, superhrdina+kraska. V pripade napr. Batmana, Ironman-a sa to da pochopit. Su to fesaci a maju velke konta, ale tu mi to islo proti srsti. ()

+sfinx+

Je zvláštní, jak zde všichni nadávají na jednoduchost, pohádkovost či další -osti, které kupodivu jinde nevadí. Je pravda, že příběh není z nejnáročnějších, ale mezi vyloženě tupé filmy bych toto nezařadil. Ale když už mluvíme o Avatarovi - i kdyby se mu tento film svou primitivitou vyrovnal, stihne přibližně stejně komplikovaný příběh přednést za poloviční dobu ... a teď tu mluvte o "vatě". (Na vysvětlenou: Avatara jsem vzal jako jednoho ze zástupců těch přechválených ubohostí, kterým se ale ze záhadného důvodu ty stejné chyby - pohádkovost, jednoduchost - promíjejí.) Tento film beru tak jak je - jako jednoduchou akční vyvražďovačku z Divokého západu. A že je tam Megan jen do počtu a její role není nic komplikovaného? Jill McBainová si snad urvala většinu filmu aby se stala legendou? Prošla její postava nějakými zvraty nebo důležitými body děje? Ani ne, to jen tady se zřejmě očekává, že bude něčím více než šlapkou, která se zabouchne do pistolníka. (Nyní nesrovnávám kvality hereček, ale kvality postav.) ()

Joe1998

Westernová střílečka obohacená zvláštním hlavním hrdinou. Pomsty chtivý bývalý voják, který má schopnost mluvit s mrtvímy. Není zrovna pohledný, protože jeho příběh začína drasticky. Po tom, co si myslel, že muž, co mu tohle všechno zavinil je mrtví se stal nájemním vrahem. Ale poté zjistí, že stále žije ten, kdo mu to udělal a chce se pomstít. ()

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

22.09.2013

Divoký západ jej láká už nějakou dobu. Hrál třeba padoucha v propadáku Jonah Hex a měl se objevit v hlavní roli problémového a mnohokrát přeobsazeného westernu Natalie Portmanové Jane Got A Gun. K… (více)

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží

07.08.2013

Brolin láká Burtona do zvonice

Brolin láká Burtona do zvonice

02.03.2011

Zdá se, že Joshe Brolina během natáčení Jonaha Hexe bavilo sedět několik hodin před každou klapkou v maskérně. Z pozice producenta totiž připravuje pro studio Warner Bros. novou adaptaci klasiky… (více)

Coeni získali Brolina, hledají hrdinku

Coeni získali Brolina, hledají hrdinku

28.12.2009

Western True Grit, který bude v podání Ethana a Joela Coenových mnohem drsnější adaptací románu Charlese Portise než oscarová verze s Johnem Waynem z roku 1969, se působivě zalidňuje. Už víme, že… (více)