Jonah býval vojákem Konfederace. Život mu poté, co málem zemřel, zachránili Indiáni a nyní je po celém Divokém západě znám jako lovec hlav. S pistolí to umí a na tváři má vypálený znak se svými iniciálami. Kvůli násilné minulosti však zůstal ponořen do světa mýtů a legend. Od americké armády dostane nabídku − výměnou za svobodu musí najít a zneškodnit nebezpečného zločince Quentina Turnbulla. Ten shromažďuje armádu a připravuje se na rozpoutání opravdového pekla. Právě on je Jonahův nejstarší nepřítel, který nepřestane, dokud ho nedostane mrtvého. (TV Nova)

taupobraf

pre mna prijemne spestrenie ... niekedy mi staci i tak malo .. je jasne že toto nie je emocny trhak ..cakal som westernovy !!!komix!!! plny nezmyslov a bezduchych hlašok (neviem preco to niekto hodnoti ako nejaky western lebo toto určite neni cista žanrovka . ja som tam ten divoky zapad ani nejako nevnimal) ... tak takmer nemam vyhrady nič ine som necakal a vobec nie som sklamany ()

david666

Zase tak špatné to (jak je zde hodnoceno) to určiě nebylo. Prostě průměrný akční film, kde se dá koukat na kočku Megan a drsňáka Brolina. Od začátku víte o co půjde, film si na nic nehraje a je potěšitelné, že zde nejsou nějaké vyplňovací zbytečné scény - prostě hoďka a čtvrt akce. ()

Scaevola

Zvláštní je, že filmy podle komiksů DC (vyjma Nolanova Batmana, samozřejmě) se nevedou, ale konkurenční Marvel pálí jednu komiksovou laskominu za druhou. Čím to je, vždyť obé sází na tradiční směsku akce, humoru, pěkných dívek a trochu fantastiky. Problémem tohoto konkrétního pokusu o western je nedostatek scénáře, který pouze vrší krátkodeché scény bez hlubší fascinace fikčním světem a zcela míjí pokusy o motivaci hrdinů, kromě očekávatelné "pomsty". Mimochodem - Megan Fox v korzetu... ()

libca100

dlouho jsem přemýšlela za co...za co dát téhle slátanině alespoň tu jednu hvězdu! Během akčního western-thrilleru jsem usínala a nedokázala u filmu udržet pozornost.Takže dám hvězdu za to, že jsem si stihla promyslet poslední vánoční dárky a za to, že už jsem asi viděla i horší filmy, i když si teď nedokážu vybavit jaké.Do konce jsem se vydržela dívat jen pro to,abych viděla, jestli druhá půlka bude stejně tak slabá jako první...a byla. ()

Rian_witcher

V posledních pár letech se vyprodukovala filmová studia až příliš mnoho filmů s komiksovými hrdiny. Mezi těmi s velkými rozpočty a zvučnými jmény (Iron man, Superman, Thor, Avengers) působí Jonah Hex jako chudý béčkový bratříček. V každém případě jsem s filmem zabil čas sychravého odpoledne a .... NENUDIL jsem se! Paradoxně byly největším plusem tohoto akčního filmu scény, kdy Hex nebojuje, ale suše hlásí a glosuje svou filosofii života a světa. ()

Eeve

Veľké mrhanie talentom hercov, ktorí sa na tomto zúčastnili, teda okrem Megan, ktorá je tam len do počtu, len aby sa odfajkla na zozname scenáristov "žena pre hlavného hrdinu". Akcia dokonca pre mňa nudná, žiadna scéna nehraná a nenapísaná hlbšie. Jediná originalita celkom v pohode zrealizovaná bola premlúvanie s mŕtvimi (a so psom:)) ktoré trošičku oživilo inak bezvýrazný dej. Veľa zbytočných scén (kúpa zbraní, pomsta na červenom piesku v hlave Jonaha) a primálo krvi. Plné príšerných klišé ("superzbraň" ktorá všetkých zabije).Koniec príšerne napísaný, všeobecne scenár ako taký degraduje film o úroveň nižšie. ()

Ondrew

Western v modernom habite, to tu uz parkat bolo a nedopadlo to najhorsie. Zial, v tomto pripade to neplati. Uprimne povedane, z celeho filmu si momentalne pamatam len akehosi sialenca s rotacnymi gulometmi upevnenymi na koni, ale samotny dej mi akosi unika. Akcne pasaze su vsak celkom fajn, proti tomu nic nenamietam. Soundtrack ma rozhodne zaujal, pretoze distortion gitary a western... no to tu snad este skutocne nebolo. Celkovo vzate, nic extra, ale na jedno pozretie je to fajn. 40%. ()

brasek

Fantasy western... hm... slovami ako zlyhanie žánru, biedny dej, nuda a scény z ktorých bolí hlava sú tie pravé, ktoré vystihujú snímok. Dávať hviezdičky kvôli Megan Fox... tak to je des, však to nie je žiadna solídna herečka. ()

Hucocaky

Jimmy Hayward by mal ostať pri režírovaní rozprávok, veď v podstate jednu zrovna hodnotím. Film má vážne nedostatky, ktoré nemá ani význam vypisovať, niekedy mi to pripadá že sa filmy točia len z povinnosti čo hodnotím podľa odfláknutého deja, scenáru, dialógov a tak donekonečna. Josh Brolin nepatrí do tohoto typu filmov, bolo to veľmi slabé. *2 ()

paddy35 odpad!

Takhle prznit můj oblíbený žánr. Western vždycky byl, je a bude klasický, bez hollywoodských blbůstek a vychytávek s jakýasi nadpřirozenýma schopnostma. ()

TillCZ

Western, který fušuje do žánru sci-fi, ale překvapivě to nevadí. Příběh je tak trošku klišé, záchrana Ameriky a zároveň pomsta, nicméně u filmu jsem se bavil. Hudba i efekty se povedly. Jsem spokojen. Za Megan Fox v korzetu dávám 4* :) ()

Ironhead

Tak tohle se vazne nepovedlo, tezko rict proc... asi spatnej scenarista/reziser/... a pritom to melo potencial i skvely herecky obsazeni... Za zminku ve filmu stoji jen vedlejsi postava poskoka hlavniho zaporaka, kterou hraje Michael Fassbender, ta byla z celyho filmu jedina opravdu COOL :_) Nic proti Joshu Brolinovi, ale kdyby doslo k preobsazeni roli tehlech dvou panu a mirnych uprav ve scenari, mohl to byt o dost lepsi film ;) ()

HiccupIII

„Je mi líto že jsem tě zabil“, ale proč ne. Western nabitý spousty akčními scénami nemálo výbuchy. Do toho nacpeme ještě mluvící mrtvoly, ohromnou kovovou zbraň která bez problémů srovná celé město a všechno bude probíhat v jednom z nejvýznamnějších dnů Ameriky. Na první pohled to vypadá jako normální western ale to asi tak pět minut. Do filmu jsem se nijak nevžil ani sem si nikoho moc neoblíbil až na toho psa za něj dávám hvězdičku. Jestli tam byl nějaký humor tak sem si ho opravdu nevšiml prostě jen hromada výbuchů a máme tu celkem koukatelný film . ()

notozjano

No nedivím se místnímu hodnocení, film je totiž dost nepřehledný. Jsou chvíle, kdy jen stěží jde rozeznat kdo je kdo, taky kamera je docela splašená a příjde mi, že často zabírá hlavně obličeje herců a snaží se zachytit jejich mimiku. No a jedno s druhým filmu dost ubližuje. Děj je takový správný, Brolin a Malkovich filmu přeci jen dodají tu správnou chuť, místama i slušně pobaví nějakou hláškou a celkové obsazení si myslím se docela povedlo. Až na Megan, nic proti ní, ale jestliže jí chtěli použít tvůrci jako jedno z lákadel, pak by se spousta díváků a věřím, že i divaček mohli cítit poněkud ošizeni :) ()

blezg

Comics bude asi fajn. Myšlenka spojení se záhrobím, resp. mluvení s mrtvými napřímo mě bavila. Nosný motiv pomsty je ok, přesto je děj čím dál více smysluprázdný, až jsem to vypnul. Postavy se nikam nevyvíjí a ikdyž Malkovič s Brolinem jsou fajn, nevyváží pohled na svět skrz hlavu schizofrenika s opravdu nesmyslnými zbraněmi ve vedlejší roli. Rád bych ten příběh ještě někdy viděl, udělaný ale jinak. ()

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

22.09.2013

Divoký západ jej láká už nějakou dobu. Hrál třeba padoucha v propadáku Jonah Hex a měl se objevit v hlavní roli problémového a mnohokrát přeobsazeného westernu Natalie Portmanové Jane Got A Gun. K… (více)

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží

07.08.2013

Brolin láká Burtona do zvonice

Brolin láká Burtona do zvonice

02.03.2011

Zdá se, že Joshe Brolina během natáčení Jonaha Hexe bavilo sedět několik hodin před každou klapkou v maskérně. Z pozice producenta totiž připravuje pro studio Warner Bros. novou adaptaci klasiky… (více)

Coeni získali Brolina, hledají hrdinku

Coeni získali Brolina, hledají hrdinku

28.12.2009

Western True Grit, který bude v podání Ethana a Joela Coenových mnohem drsnější adaptací románu Charlese Portise než oscarová verze s Johnem Waynem z roku 1969, se působivě zalidňuje. Už víme, že… (více)