Muži, co zírají na kozy

• USA The Men Who Stare at Goats (více)

vorheese

Ujetost, která moc nedrží pohromadě. Zážitek se hodně odvíjí od toho, s jakou náladou se budete dívat. Každý si v tom ale určitě najde svoje tři scény, u kterých se od plic zasměje. ()

blackrain

Nic hlubšího jsem si z filmu neodnesla a ani to nebyl úmysl si něco odnést, protože tohle je oddechovka na jedno zkouknutí obsazená zvučnými hereckými jmény. Obsazení to bylo více než slibné. Ale jinak mi všechno přišlo, že to vyšlo úplně naprázdno. Pár momentů mě rozesmálo a pobavilo, ale ne tak jak jsem očekávala. ()

kaylin

Nezachoval jsem si na film mnoho vzpomínek, ale věděl jsem, že mě bavil. Když jsem ho teď viděl podruhé, uvědomil jsem si, co mě na něm tak bavilo. Je to absurdnost velkého příběhu i toho, jak je podán. Herecké výkonu celou tu absurdnost jen umocňují, což je dobře, protože se tu sešla skvělá herecká parta. I podruhé jsem se parádně bavil. ()

slunicko2

Myslí to tvůrci tohoto psychedelického filmu vážně nebo si dělají legraci? Ať tak či onak, výsledek je hrozný. 1) Asociace, které v divákovi při přečtení nevhodného českého doslovného překladu názvu filmu vzniknou, připadají asi distributorovi jako dobrý vtip. Kdo čeká sexuální hrátky, bude zklamán. Totéž se stane tomu, kdo očekává sci fi, komedii, drama či jiný definovatelný žánr. Nevylučuji, že se film může někomu líbit, stejně jako nevylučuji existenci malých zelených mužíčků na Alfa Centauri, ale já prostě nejsem ten případ._____ 2) V dnešní době veřejnosti neznámé možnosti lidského ducha, horlivě zesměšňované všelijakými vědci i "vědci" s tituly před i za jménem, jsou pro část našich spoluobčanů něčím jako existence Boží - věda ji neumí dokázat, tudíž Bůh není. Tito apologeti toho, co sami nazývají racionální myšlení, se neobtěžují ani studiem relevantních zdrojů a už vůbec ne nějakou praxí (typicky český spolek Sysifos). Věc zhoršuje i skutečnost, že mezi lidmi, kteří se pohybují za hranicemi současného poznání, je spousta šarlatánů a podvodníků, takže v řadě konkrétních případů mají nakonec tito sysifoští skeptici pravdu._____ 3) Téma filmu považuji za neobyčejně zajímavé. Bohužel však se snímek skládá většinou ze žvástů produkovaných výše zmíněnými šarlatány, což spolehlivě zabíjí jakýkoli náznak seriózního sdělení. Tvůrci nejsou schopni odlišit šarlatánské kecy od nauky staré tisíce let a jejich schopnostem pak odpovídají i produkované pokusy o humor._____ 4) Nezbývá než konstatovat: Now more than ever we need the Jedi. ()

suicide

Já opravdu nevím, proč tenhle film, tak brzy po české premiéře spadl v hodnocení tak hluboko. Jistě, nejde o nic moc světoborného, ale v kombinaci se správnou délkou, skvělým obsazením a příjemným scénářem vzniklo povedené filmové dílko. Samozřejmě - základní námět má obrovský potenciál, ale ten rozhodně v tomhle žánru nešel proměnit. Buď můžete mít přespříliš náročné, nepříliš akční a velmi dlouhé drama, a nebo se "spokojíte" s inteligentní dramatickou komedií a necháte si zpestřit a oživit den. ()

Kaluž

Koukal jsem téměř půl dne na našeho křečka a nepodařilo se mi u něj docílit srdeční zástavy. Asi ve mně ten Jedi nebude. Sakra. Škoda toho nedotaženého konce, bylo by to na čtyři, protože fóry jsou tam opravdu vypečené. ()

Mikita

Škatulka komedie je trochu zavádějící. Lidé mají pak představu, že se budou za břicho popadat. Tohle je spíš geniálně humorné, ironické, satirické, parodující, až absurdní nahlédnutí do US armády a jejich přístupu ke světu obecně, do zemí Východu v kontrastu s paranolmálními jevy, hippie láskou a partou nádherných šílenců. Scéna s omluvami za únos či šílené obchodníky je kouzelná. (Nebo zdůvodnění pro zahájení paranormálního výzkumu, vždyť to je k popukání.) A navíc to není velkohubé, film nemoralizuje ve velkém finále a nepouští se na příliš tenký led. Jakoby vše nakonec vyšumělo. Na mě to ale udělalo velký dojem. ()

MATADOR

Crazy movie with crazy actor's. Na nic víc se nezmůžu, jelikož tohle je vážně výstižné a nic k tomu není potřeba dodávat, tohle se musí vidět. Absurdní humor vládne a tohle jako jednoduchá jednohubka zasití grandiózně. ()

Helo

Možná trošku nevyužitý potenciál, ale i tak jsem si to užil. Skvělí herci a výborně napsaný scénář, což způsobí, že se budete celých 94 minut přitrouble usmívat. ()

Herr_Flick

Zírají na kozy. Nevěděl jsem, že na zvířata. Ani kolik hvězdných herců je schopných jít do takové stupidity. „Jdu do vedlejší místnosti!“ A já jdu do kolen. Nebojím se dát plný počet, protože si už nevzpomínám, kdy mě film naposled tolikrát rozesmál. Musel jsem si dělat čárky: ƚƚƚƚ ƚƚƚƚ ƚƚƚƚ ƚƚƚƚ ƚƚƚƚ ƚƚƚƚ ƚƚƚƚ III. Sice jsem snad jediný, ale co... :-) 90% ()

Chatterer

Pro mě byl tento film zábava, jak má být. Bridges zahrál skvěle frajera i úplnou trosku a pohled na ztripovaného Spaceyho. To byl nátřesk. 75% ()

FilmFan24

Ooops!!! To bylo pokoukáníčko!!! Všude plno koz, koziček...Některé obnažené, sem tam podhalené anebo rovnou schované tak, že je nebylo vidět. Prostě krásné holky, slečny, paní, mámy, báby a tranvestiti. A všichni ukazovali kozy!!! Nebo že bych byl zhulenej a viděl jiný film? Se mi to nějak pomotalo...aha, stádo koz! Rohatých! A umírali pohledy speciálně cvičeného komanda! A Jediové!!! Clooney, McGregor, Bridges a Spacey asi byli řádně zhulení, kyž do toho šli. Dost neuspořádané, ale taky sakra dobré...Ufff.....Nehulit!!! ()

dawe04

Režie i scénář chutnají jak irácký písek a vtipné je to jen místy. Nejhorší je ale ta obrovská nuda. V češtině to má krásný dvojvýznam a nikdy bych nevěřil, že bych dal přednost tomu druhému. ()

grogodil

George Clooney ako bývalý Jedi bojovník s psionickým výcvikom pod vedením hipisáka frčiacom na LSD na svojej životnej misii. Človek si povie (a tralier ho v tom len utvrdzuje), že toto je uletené natoľko, že to proste nemôže dopadnúť zle. A predsa. Síce to spočiatku vyzerá ako slušne rozbehnutá "coenovka" (s ktorou Coenovci síce nemajú nič spoločné) s naozaj ohromným potenciálom baviť od začiatku do konca, herci sú svojím postavám pritom naozaj vďační, no režisér akosi nedokáže z toho šialeného absurdna všade naokolo vyciciať dostatok vtipných momentov alebo v závere prijsť s nejakým duchaplnejším, vypointovanejším a hlavne záživnejším záverom. ()

Toj

Nevím jestli mě víc vytočil tenhle film, nebo následně recenze na něj na novinky.cz. Fascinuje mě, kdo všechno může psát o filmu, že popisu děje se smí říkat recenze, i že novinářka spíš jen vytušila(/vyčetla), co by si o filmu měla myslet. Každopádně v obou případech se jedná o průšvih. Dlouho jsem neměl tak silný pocit zmařeného času. Film není zdaleka tak inteligentní, jak se tváří (knihu jsem nečetl) a slavní herci v něm spíš překvapí samotnou svojí přítomností. Film banálně klouže po povrchu a předkládá nám příliš zjednodušený pohled jak na historii USA (vietnam, hippies, new age) tak na konflikt v Iráku. Zajímavá je skutečnost, že při snaze o jakýsi Clooneyovský liberální postoj shazují v podstatě i protiválečné smýšlení. Ubohý pokus o satiru je tedy jen seznam velmi umírněných klišé na dané téma, střílející do všech stran, neříkající nic a obtěžující diváka tím, že vzásadě neříká nic, co by průměrně stupidní člověk nevěděl - pokud ovšem nebudeme brát ohled na paranormální jevy, které tu vlastně jsou i nejsou a i kdybych tomu věřil každé slovo, tak to nelze shledat nijak zvlášť zajímavým. Děj je tak neuvěřitelně otravný a nudný, že k takové nudě nejsem asi ani schopný vymyslet vystihující metaforu. Tento film vzásadě spíš ubližuje úplně všemu od tématu až po samotného diváka. S trochou fantazie lze najít jakousi podobnost mezi tímto filmem a Vorlovým Ulovit miliardáře... Tento film nechcete vidět, tento film nechcete vidět, tento film nechcete vidět... (jedi power) ()

Želik

Prvý film, pri ktorom som bola svedkom odchodu ľudí z kina. Asi sa im to zdalo málo zábavné. Ja sa snažím dať každému filmu šancu až po záverečné titulky a musím priznať párkrát som sa z chuti zasmiala, párkrát pousmiala. Čakala som ale predsa len o trošku viac srandy, aspoň o jeden kozí chlp. Uletené to však bolo dostatočne. ()

Skip

Nevěřil bych, že tak dobře obsazený film může být tak nudný. Některé vtípky se sice strefily do černého, ale bylo jich strašně málo a přehlušovalo je to množství ničeho, které zahlcuje diváka. ()