Jannicke, hrdinka prvního dílu a jediná přeživší masakru na zapadlé horské chatě, je zachráněna a odvezena do nejbližší nemocnice. Zatímco se jí dostane lékařské péče, místní policejní sbor sem dopraví i mrtvá těla jejích přátel, včetně toho vrahova… Tato noční můra ještě zdaleka není u konce! (ČSFD.cz)

Illy

Ještě o chloupek lepší dvojka přímo navazuje a vytváří tak až kompaktní dvojfilm. Je to zábavné a jsem zvědavý kam se přesuneme příště. Tedy pokud nějaké příště bude..:-)) 80% ()

jerenymo

Opět typická americká vyvražďovačka,ale opět hezky oblečená do norského stylu...myslím že tomu začínám přicházet na chut. A konec byl dobrej....konečně někdo kdo se na konci pojistí že záporák je opravdu mrtvej :D ()

ddf76

Norsky Halloween 2 je povedeny, ale zase nicim prevratny, ale da se na nej koukat. To chci videt ve trojce, co pan s krumpacem predvede (asi se vratime par let nazpatek :) ). ()

bolan

Absolutně standartní, ničím originální slasher, který jede podle stejného scénaře jako tisíce jiných. Nicméně určitá dávka napětí tam funguje, stejně jako v jedničce, takže opět průměr. ()

dosig

Mám takový pocit, že trojka bude naprosto stejná jako jednička a dvojka. Stejný scénář, stejný děj, naštěstí už jiná hrdinka, ale třeba bude stejný zabiják :D Ať žije nesmrtelnost. ()

wampire23

A dvojka ma bavila ešte viac ako už tak dosť dobrá jednotka. Prostredie sa nám zmenilo z opustenej chaty na trošku živšiu a ľudnatejšiu nemocnice a to je len dobre. Aj keď mi to dosť pripomínalo druhý diel Halloweenu, ktorým sa tento snímok určite zčasti inšpiroval, priniesol aj svoju vlastné kvality. Medzi ne patrí najmä precízna hra s kamerou, vskutku dobrý strih a úžasné použitie hudby, ktorá už v prvom snímku excelovala. Po celý čas budete v napätí, odkiaľ príde vrah a kto bude jeho ďalšou obeťou. Som veľmi rád, že severské krajiny začali produkovať kvalitné horory, ktoré môžu konkurovať, ak nie prekonávať americké, francúzske a ázijské horory. Ja sa teším na ďalšie ohlásené pokračovanie, budem dumať nad tým, ako náš nórsky Michael Myers vstane z mŕtvych, ako naleští svoj krompáč a vydá sa na svoju tretiu výpravu nórskym snehom. 80% ()

rusty09

Dost slabý. Ten chlap dobrej terminátor, protože měl propíchnutou hruď a spadl tak z 10 m do jámy, pak den nedejchal a byl postřelenej do boku z brokovnice, pak mu puškou ustřelili prsty a znovu propíchli krumpáčem hruď, a i přesto je natočenej 3 díl, takže jsem fakt zvědavej, co tam bude. ()

HonzyR

Den po příjemném shlédnutí jedničky jsem se vrhl na dvojku, která už se neodehrávala v opuštěném hotelu, ale v nemocnici. Měl jsem strach, že to bude hlavní problém, protože na jedničce se mi nejvíce líbilo právě ono skvělé napětí v první půlce filmu a strach z neznámého skoro opuštěného hotelu. Proto pro mě byla asi první půlka druhého dílu tak nekonečná a nudná. V jedničce první polovinu vykompenzovala skvělá atmosféra a sladká nevědomost, tady bohužel ne. Nesmrtelnost záporáka mě taky docela naštvala. V prvním díle je probodnutý krumpáčem a následně shozený do sakra hluboké jámy, kde určitě stihne trošku promrznout. A tady si začne pobíhat po nemocnici jak po jarním spánku :D Ale ok, je to slasher a u něj jsme na nesmrtelnost záporáků zvyklí (Haloween, Pátek 13.). Jako v prvním díle zde byly docela sympatické a racionálně uvažující postavy. Konec docela potěšil, ale nepřekvapil. Celkově se jedná o průměr, po skvělé jedničce jsem čekal víc, tvůrci bohužel nepřinesli naprosto nic nového a originálního. __50%__ ()

molcan2

Posledná scéna je elegantná: ako sa to hovorí? Pomsta je najlepšie servirovaná "za studena"?Celkovo vzate, tento horor vám môžem odporučať si pozrieť: v svojom žanrý je určite celkom dobrý! ()

Rathalos

Volne druhe pokracovanie,ktore bolo este lepsie ako jednotka,viac akcie,krvi,vacsie napatie a mraziva atmosfera bola este viac vygradovana nemocnicnym prostredim,jednoducho horor ako sa patri so vsetkym,co k tomu patri,k tomu vsetkemu vyborne herecke vykony a je vymalovane...:-) ()

kostej_

Škoda zlomu ve dvou třetinách filmu téměř úplně likvidujícího napětí a fyzicky neuskutečnitelné závěrečné scény, v níž si oči prohodí látkovou hustotu se žebry. ()

mala_kea

Vždycky říkám, stop druhým dílům, u takovýchto hororů, ale v tomto případě, bych byl rád, aby byl ještětřetí díl, protože u všech jiných hororů, vždy druhý díl, už nemá čím zaujmout, a jen se snaží udělat, co největší masakr, aby diváky alespon na chvíli usadil (příklad hory mají oči 2). V tomto snímku se však nejedná pouze o zabíjení, ale také o lidských vztahách. ()

bery71

Méně norské, méně teen, méně hororové, ale rozhodně více akční a drsné. Zůstávám na dvou, ale myslím, že ani paní Ripleyová by se za ten konec nemusela stydět. ()

Hapretor

Kupodivu zábavnější a akčnější než jednička. Standard, co potěší, neurazí stupiditou. Obyčejné, ale dobré. ()

Rockerman

Zase jedna z výjimek, kdy "dvojka" je lepší než "jednička". Ne, že by to byl nějaký objevný horor, ale atmosféra je mnohem lepší, také keců ubylo a to je vždy ku prospěchu věci. Film úzce navazuje na první Ledovou smrt a protože ještě nebylo dovysvětleno, jak se z týraného kluka stal obávaný zabiják, bylo třeba natočit ještě "trojku". Zatím jsem se bavil jen průměrně, tak si ještě rozmyslím, jestli se podívám i na další dávku "norského masakru". ()

animario

Pořád koukatelná,ale o něco slabší než jednička. Ta byla přeci jen serióznější a civilnější,dvojka už se zbytečně snaží kopírovat západní série a v podobě horrorlezce vytvořit norskou verzi Myersů,Vorheesů a dalších überkillerů co umíraj aby zase mohli v dalších 20ti pokračováních vstávat z mrtvých. Rozjezd je celkem fajn,špitál už sice nemá takový kouzlo jako opuštěná horská chata,ale špatnej neni. Komorní atmosféra zůstává,lidí je tam taky pět a půl, pár slušnejch mordů,naháněčky po chodbách,politajti (od norského politi) jako bonus. Zazdilo to asi nejvíc ryze "americký " finále,kdy se Jannicke nebojácně nahonem vydá zpátky na místo činu k závěrečný konfrontaci. ()