Ledová smrt II

Fritt vilt II

Cold Prey 2

Horor / Thriller / Mysteriózní / Drama / Romantický

Norsko, 2008, 86 min

Akčnější a krvavější pokračování atmosférického norského slasheru mě nezklamalo. Dvojnásobný počet mrtvých a tentokrát neohrožená hrdinka Jannicke (ta tu svým postojem a minulými zkušenostmi připomíná Ripleyovou) je přesně to, co od pořádného sequelu čekáme. Nemocnice v horách je plná čekajících obětí, takže maskovaný zabiják si přijde skutečně na své. Pokud se líbila jednička, pokračování vás nezklame. Nejen skvělá kamera a hudba, ale i závěrečné prohození hry na kočku a myš se Fritt Vilt 2 povyšuje nad ostatní běžné slashery.(9.2.2010)

Jedno zábavné klišé střídá druhé, chvilku mi to vrtalo hlavou, ale pak jsem přistoupil na to, že to je schválně a tvůrci servírují to, co si cílová skupina asi přála, navíc ta humorná pomrkávání jsou perfektní. Asi zábavnější než jednička, ta byla serióznější, tohle už je točeno vyloženě s nadhledem. 70% a vypadá to, že Norové rozjíždějí vlastní franšízu. Trojce bych se nebránil a vzhledem k obrovské návštěvnosti filmu v Norsku ani moc nepochybuji. -- P.S. Uvidíme jak v v Norsku v dubnu zaboduje nový film režiséra Temných lesů.(13.3.2009)

Slabší 4 hvězdičky. Podobně jsem hodnotil i jedničku. Myslím, že kamera i hudba si stále drží velice nadprůměrný standart a těch chyb je tam taky asi stejně, jako v jedničce. Jen mě trochu mrzí ten nevyužitej potenciál, který tenhle film jednoznačně má. Ale to by bylo na delší povídání, co bych všechno změnil. Nechme to být a pro hororového fanouška můžu doporučit. Rozhodně je to stokrát lepší než Temné lesy (též z Norské produkce) !!!(25.3.2010)

Já jsem myslela, že zůstane pouze u jednoho filmu a on už tu je druhý díl. Fritt vilt II. začíná přesně tam, kde první díl skončil. Takže děj plynule navazuje. Jak by se dalo očekávat, přesunuje se do nemocnice. Jannicke přežila krvavé řádění v horách. Je převezena do liduprázdné nemocnice. Lékaři ale udělali osudovou chybu. Podařilo se jim totiž oživit téměř mrtvého vraha. Hrůza se může rozjet na novo. Norové se z předchozího dílu velmi slušně poučili a ještě přitvrdili. Dali i větší prostor zabijákovi. Jednou by z něho mohla být kultovní postava, která by se mohla zařadit po boku svých slavnějších hororových kolegů.(10.2.2010)

• Mr.Apache

Možná jsem hodnotil až příliš tvrdě, ale tyhle severské záležitosti holt už nejspíš nikdy nebudou mojí sklenicí ledového piva. Já radši horké letní noci než klepat kosu někde na sněhu. Snad proto mám ke všemu severskému (kromě přírodních blondýn) vrozený odpor. K tamním produktům bývám krajně nespravedlivý a ještě z toho mám radost. Takže tu máme Rubikovu kostku (!), norského Jasona s cepínem a nějaké ty houževnaté akční hrdinky. Aha. No, tak pro někoho to může být hodně fajn (ani já jsem se zas tak úplně nenudil), ale půjdeme radši o dům dál.(21.7.2009)

• - Spoiler: Ve filmu bylo zabito 7 lidí. (Stoka)