Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

• Německo Warum Männer nicht zuhören und Frauen schlecht einparken (více)

Romantická komédia o mužoch a ženách a vžitých stereotypoch správania sa. Úspešný právnik a nenapraviteľný sukničkár Jan Rietmüller jedného večera pozerá z okna svojho nákladne zariadeného bytu a zbadá, ako mu niekto poškodí jeho drahocenný červený kabriolet. Ako zistí, páchateľom je vlastne páchateľka, rovnako úspešná redaktorka nakladateľstva Katrin Geißlerová. Napriek počiatočným vzájomným obvineniam sa z nich čoskoro stane takmer dokonalý pár. Na ich príklade, rovnako ako na páre Janovho brata Rüdigera a jeho priateľky Melanie spoznávame rôzne klišé a stereotypy o správaní mužov a žien, ktoré sa takmer nemení napriek evolúcii a civilizačnému pokroku. (oficiální text distributora)

Paity

Řekl bych, že z jedné strany hodně podceňovaná záležitost a z druhé strany hodně přeceňovaná. Držím se proto starého dobrého středu. ()

artas

Neviem pochopiť to vysoké hodnotenie, neskutočne som sa nudil a niekoľkokrát som sa pristihol pri tom ako používam rýchle prehranie filmu. ()

dakarin

Tvrzení, že Němci jednoduše neumí točit nemusí být ani zcela objektivní, ani "spravedlivé" - nicméně, napadlo mě vcelku brzy již v úvodu filmu ;-) Vždycky si říkám, třeba se jim to tak líbí, snad je to jejich styl... Oblíbené nekorektní téma podepřené všemi základními spolehlivými vtipy a pohledy z dané oblasti ... ke škodě pořádně přidušeno způsobem zpracování. Tady je to pro mě i trochu rébus - co konkrétně nesedí - herci slušný, scénář slušný, kamera slušná, výsledek více než matný :-( ()

GlamourCat odpad!

Ajaj, Němci! Nevtipné, nevýstižné, nepravděpodobné, ujeté, nemorální. A navíc, těšila jsem se na Schillinga a byl tam jak dlouho?? Dvě minuty? Ale je tam moment Jonathana Armbrustera ... A ten se mi líbil. Johnatan je dobrá figurka i sama o sobě. ()

Joski

Suchá, po lopate snaha o humor, ktorý kĺže na povrchu veci. Sprievodný výklad sexuálneho správania nijak filmu nepomáha a ešte viac potvrdzuje nedotiahnuté scény. Jediné malé plus je ukážka komediálnej stránky herectva Benna Furmanna. Celkový dojem je TV film na jeden kuk. 40% ()

Psycho.R odpad!

Chci, aby hned v první větě zaznělo: Kdybych hodnotil knižní předlohu, dám za 5*! Ale k filmu, německý tvůrci jsou prasata! Ve filmu objevilo 0,0001% předlohy, zbytek je nekoukatelná německá trapná komedie. Nechápu, jak někdo mohl provést toto s knihou, která mi v životě pomohla, která si klade za cíl porozumět opačnému pohlaví a zjistit, že jsme zcela rozdílní. Má za úkol nám ukázat, jak lze žít v naprostém souladu, abychom pochopili to, co nemůůžou opačná pohlaví pochopit tisíciletí. A film? Sračka! ()

Lalu odpad!

Ze začátku to vypadalo nadějně, ale pak?? Co to jako mělo být? Doufala jsem rozhodně v něco jiného než trapnou, ničím neobohacující a vulgární blbost. ()

fafejt001

OBČAS vtipné , ale celkově slabší . Čekal jsem od toho více . Mohlo tam být více třeba z toho pravěku a bohatější na gegy . Pokud se vycházelo z knihy tak asi nemohlo . Muži prý myslí jinou částí těla a ženy myslí úplně jinak . Opravdu zvláštní . Nějak tomu nerozumím . Asi nebudu sám . ()

SpeedyL

Kdybych měl tento film s něčím srovnat, tak jsou to širším způsobem pojaté Sexuální praktiky pozemšťanů a "slušněji" pojatý Bezstarostný sex. Vtipné, milé, ale neurazí a ani nenadchne - 65%. ()

XTrader

Přišlo mne to jako snaha o filmovou verzi cavemana, ale to vzhledem k jeho úzké komunikaci s publikem prostě nejde... Ve výsledku se z toho stal nemastný neslaný film, i když některé scénky byly zajímavé a vtipné. ()

RexT

Bohužel. Kdo četl knihu s tímto názvem, tak film mu nic nového nepřidá. A zpracování námětu mi nepřipadá zase tak vtipné, abych sledováním trávil večer. Mohlo to být o dost lepší, jen podprůměrné béčko, jen o málo lepší, jak nějaká ta soap opera. ()

NSN

Úsměvný a odlehčený vyprávění o dvouch sortách na planetě. Chabý prokreslení příkladů komunikace mezi ženami a muži a minimum sehraných scén je zde velkým mínusem; fajnšmekři tohohle tématu nechť si ho raději vychutnaj v kvalitnější podobě, třeba v knižní nebo rovnou face to face. ()

vinducha

Knihu jsem nečetl , ale dovedu si představit , že na papíře to všechno vypadá ještě daleko víc zábavnější a ulítlejší . Německé TV zpracování špatné není , ale do stehen jsem se neplácal a stůl před obrazovkou zůstal tentokrát neposkvrněný. ()