Komorná melodráma o dospievajúcej hipisáčke s veľkým srdcom Breezy a mužovi v strednom veku a so srdcom zlomeným rozvodom, ktorý podľahne jej šarmu. (oficiální text distributora)

Han22

Clint Eastwood zcela překvapivě už v sedmdesátých letech natočil romanťárnu (a střihl si v ni asi sekundové cameo). A zvládl to režijně naprosto bezchybně. Je to krásný, lehký, dojemný, nenudící příběh, který si rozhodně zaslouží moje 4*. Problém je hlavně u mě, protože mě ten věkový rozdíl přijde ujetý. Kay Lenz má 20, ale vypadá na 15. A taky se tak chová - krásná, milující, naivní, hodná, skromná, romantická teenka. A Holden tu má 55, ale vypadá hodně přes 60, navíc hraje životem otřískaného realiťáka, bručouna a žádného krasavce. Prostě něco jako Harold a Maude naopak, či v reálném životě Nedvěd či Matuš. A nechápu co by na něm viděla, co by kromě sexu viděl on na ni, co by měli společného a jak dlouho by jim to vydrželo. Eastwood se na tyhle dotazy snaží odpovědět, ale stejně mě to přijde jako pohádka, byť krásně natočená. ()

Yoss

Prišlo mi to celé, ako nejaká variácia na príbeh Kubrickovej Lolity. Ale o niečo poslabšia a prázdnejšia s jednoduchým koncom. Ten vekový rozdiel bol už too much a silne pochybujem, že by tento vzťah v realite aj vznikol a fungoval. ()

kubilov

Utahaný nesmyslný romantický příběh o lidech z naprosto jiných vrstev společnosti, originalitou mě tedy Breezy nezaujalo. Gentleman William Holden měl už tehdy svá nejlepší léta za sebou, přesto však byl nejsvětlejší stránkou tohoto filmu, který mě ale nevýslovně otravoval kreacemi té malé oprsklé hippiesačky. Kdyby byla Kay Lenz alespoň hezká, ale ona není ani to a ani sympatická. Eastwood se teprve rozjížděl. ()

Trumper

Zatraceně, ten Eastwood byl dobrej režisér už 20 let před tím, než vyhrál svýho prvního Oscara.___ Zdánlivě jednoduchý film o dvou lidech, z nichž jeden už nemá co ztratit a ten druhý si ještě může dovolit ztratit klidně i rok života. Jediný háček spočívá v tom, aby si ten moudřejší a unavenější uvědomil, že se potkali přesně v pravou chvíli. /90+% ()

Draginja

Je správne myslieť si, že nie je jedno čo si kto myslí o tom čo robím? Je nutné robiť to čo je spoločnosťou akceptované? Čo ak som sa zamiloval do mladej hipisáčky? Vžiť sa do polohy dievčaťa, ktorá sa zamiluje do starého dedka je pre mna absolútne nepredstaviteľná a nestraviteľná. Zaostriť na scenu "kino". Prekvapkooooooo. ()

PORTER44

Krásný,na romantické kousky moc nekoukám a nevyhledávám je ale tenhle,jak mile jsem viděl že je pod tím podepsaný C.Eastwood tak jsem se musel podívat a nelituji jediné minuty,W.Holden to zahrál výborně zrovna tak jeho partnerka,příběh neměl chybu, zestárlý W.Holden si spokojeně žije svůj život než se objeví otravná hipie holka která ho po několika setkáních tak očaruje a nakonec se do sebe zamilují.Clint opět nezklamal režie jak má být.Až budu ve věku jako W.Holden v tom filmu taky bych to bral. ()