Jakušidži Rjóko no kaiki džikenbo (TV seriál)

• japonský

薬師寺涼子の怪奇事件簿

• japonský

Yakushiji Ryōko no Kaiki Jikenbo

Ryoko's Case File

Animovaný / Mysteriózní

Japonsko, 2008, 13x23 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

• Subjektiv

Tahle supernaturální detektivka, v níž je v hlavní roli sexy detektivka, chvíli hloupě napodobuje Akta X a jindy se zase nechává unášet na vlnách žárliváckého zápolení několika žen, mimořádně žen dospělých. Vcelku nejde o nic, co by člověka extrémně uráželo, ale ani to neobsahuje nic pozitivního.(12.11.2008)

Vždy, když vidím nějakou anime detektivku, tak v rámci možností a různosti utíkám od toho do třetího dílu. V tomhle případě jsem to byl schopen shlédnout až do konce a dobře jsem se při tom bavil. Spíše než něco opravdu vážného, musí tohle člověk brát jako takovou oddechovku a trochu netradiční detektivku. Je tu špetka mysteriózna, špetka sci-fi, špetka akce, špetka drama, špetka napětí a špetka romantiky. I když je to velice žánrově rozmanité, vše se drží v minimu a proto se to navzájem nebije. Přesto je to ale řekl bych trochu jednostranné ve prospěch hlavní hrdinky, která působí až příliš bezchybně. Její podřízený "sluha" má také své chvilky a není úplně otravný, jak se zdá (i když bych čekal trochu úpravu tohohle charakteru, aby to bylo lepší). Dále doplněno zajímavými služkami, ale naprosto k ničemu zbytek oddělení, kdy jednotlivci spíše působí jako dámičky v nesnázích, než policisté. Co se týče příběhu, tak samozřejmě zajímavý děj války dvou nejvlivnějších soukromých bezpečnostních agentur v Japonsku, kdy každá z nich se snaží o monopol. Postupně se také dozvídáme ke konci, že každý případ, který ono duo řešilo, je určitým dílkem skládačky, která se odhalí až na konci. Animace je starší a proto budu hodnotit jako nižší průměr a hudbu musím hodnotit negativně, protože je to zase ona typická otravná hudba, kterou slyšíte skoro v každé detektivce se špióny.(30.4.2015)