Last Night

• Česko Včera v noci (více)

Joanna, spisovatelka na volné noze, a Michael spolu žijí nehledě na občasné hádky ve šťastném manželství až do večírku pořádaném Michaelovým šéfem Stuartem, kde si Joanna všimne, že manžel věnuje většinu času své kolegyni, designérce Lauře. Od Michaelova spolupracovníka Andyho se dozvídá, že Laura už s nimi pracuje několik měsíců a byla i na poslední služební cestě v L.A. Doma se pak manželé pohádají, Michael tvrdí, že s Laurou nic nemá, Joanna se zlobí, že jí o ní ani neřekl. Nakonec se usmíří. Druhý den ráno odjíždí Michael s Andym, kterému Joanna slíbí pohlídat a vyvenčit psa, a Laurou na služební cestu do Philadelphie. Joanna mu vsune do košile v kufru lísteček, kde mu vyznává lásku … Zatímco trojice se ubytovává v hotelu ve Philadelphii, Joanna si jde do baru koupit kávu a před ním potkává svou dávnou lásku Alexe, s nímž se seznámila před čtyřmi lety v Paříži, kde psala povídku a kde Alex žije. Oba jsou ze setkání nadšení a je jasné, že mezi nimi ještě stále přetrvává silné pouto. Domluví si schůzku v baru … Tam si dlouze povídají o minulosti, o Alexově knize a o tom, že se naposledy viděli před 2 lety. Nakonec Alex pozve Joannu na večeři s přáteli. Truman se Sandrou je už očekávají a všichni se dobře baví. Truman pak, když Alex a Sandra odejdou kouřit, poví Joanně o Alexově pařížské přítelkyni Helen. Michael se několikrát pokouší Joanně dovolat, ale ona to nebere, teprve při posledním pokusu odpoví. Vše je údajně v pořádku. Michael měl služební večeři s klienty a nakonec se s Laurou dohodne, že si ještě sami dva dojdou na drink … Joanna s Alexem dlouze hovoří o tom, proč jejich vztah nevyšel, přestože jim spolu bylo dobře. Joanna se příteli svěřuje, že na něj často myslí a manželovi o něm nikdy neřekla. Napětí mezi oběma pomalu roste, minulost se připomíná s nečekanou silou … Laura mezitím okatě svádí Michaela a nakonec ho pozve k hotelovému bazénu, kde teď v noci nikdo není. Michael jen nerad svolí k tomu, aby se svlékl a vykoupal se s ní. Ve výtahu, který je veze zpět do pokojů, ji začne vášnivě líbat a nakonec se s ní vyspí … (TV Prima)

mira.l

Bylo to takové ... no poněkud prázdné, nudné. Příběh jedné noci mladých manželů; manžel, který by asi měl odolat svodům kolegyně z práce a neodolá, a manželka, která by možná měla i důvod neodolat svodům dávného kamaráda, kterého nečekaně potká, když mažel odjede s kolegyní na služební cestu, a odolá. Kolem toho je ovšem plno prázdných scén a řečí a ...a ... dějově vlastně o ničem, no prostě typický film na jedno podívání a pryč s ním. Popravdě moc nechápu zdejší skóre 70%+, ale na tenhle film musí mít našinec buď přímo náturu nebo aspoň náladu, no a mě se asi nesešlo ani jedno. Ani Keira to u mně nezachránila od poměrně slabého hodnocení za dvě*, za pár dní si asi těžko vzpomenu, o čem to bylo. Ááá, ono to nebylo vlastně o ničem, takže je to v cajku:). ()

pirulka

Nenáročná "vzťahová" záležitosť..myslím tým, že aspoň pre mňa to bola skôr oddychovka a keď som ju sledovala nebola som zrovna v rozpoložení, že by som nad tým milostným štvoruholníkom potrebovala nejak dlhšie a hlbšie premýšľať..muž nechce ale nevie odolať..žena chce ale odolá..hmmm čím to asi je? ()

markotter

Po třech dnech na to nejsem schopen napsat recenzi, protože nevím, co se tam dělo. Akorát si pamatuju, že mě to hrozně nudilo. ()

stiewe

Pokušení či skrytá láska? Co je horší? Zajímavě pojatý film o složitosti lidských vztahů a podvodech mezi nimi. Keiru jsem nikdy dvakrát nemusel, ale tady předvedla velice kvalitní a hlavně oproti ostatním aktérům důvěryhodný výkon. Své čtyři hvězdičky dávám také kvůli velice barvitému soundtracku, jenž perfektně podtrhuje nastolenou atmosféru. ()

snek49

Příjemná konverzačka o důvěře, touze, chtíči a nevěře, odehrávající se převážně v nočním New Yorku. Skvělí herci v čele s vynikající Keirou Knightley... ()

error17

Příjemné drama které dobře kopíruje dobu dobře se mi na film koukalo a asi tomu dopomohla i hudba od Clinta Mansella který rozhodně umí skládat příjemné hudební kompozice. Původně jsem přemýšlel i nad vyšším hodnocením jenže mě odradil konec který skončil uprostřed ničeho což byla trošku škoda a nevadilo by mi kdyby se film trochu natáhl a vykradovalo to do něčeho pořádného takhle jsou to jen 3*. ()

Tohuk

Moc jsem se na Last night těšil. Konverzačky mám rád, ale tady jsem měl problém to vůbec dokoukat. Jindy mnou obdivovaná Keira mě bohužel zklamala rovněž. Film si mou mysl ani na chviličku nepodmanil, stále jsem čekal, kdy to už konečně přijde… a nepřišlo. Toužil jsem po filmu, který by se zařadil třeba po bok Closeru, ale to se nestalo. Dialogy neměly šťávu, hlavní role to rozhodně nezachránily. Bohužel. ()

Judy24

Působí to jako omylem zaznamenaná epizoda ze života zřejmě příliš brzo sezdaného páru. Je to zvláštní, klidné, ale přitom poměrně drsné, zejména těmi scénami, kde se příliš nemluví a všechny emoce visí ve vzduchu. Musím přiznat, že to na mě zafungovalo dokonale. Líbí se mi ta psychologická hra celého snímku, kterou rozehrávají všichni herci, v čele se skvělou Keirou Knightley. Ale nemyslím si, že bych to nutně musela vidět znovu... ()

DadysGirl

Já to věděla... Ten konec mě zase nasral... Evo, sorry, ale moje favoritka nikdy nebudeš... (a není to jen kvůli Ryanovi :)) za to Kiera se u mě dostává více a více do popředí a upřímně - nemůžu se dočkat Anny Kareniny v jejím podání... Jak jsem o ní mohla na začátku pochybovat?! Ajako sladká tečka v tomto dramatu o lásce, manželství a věrnosti zjevení v podání Gillaume Caneta... Jeho odzbrojující kouzlo mě na chvíli opravdu přimělo pochybovat o Samu Worthingtonovi jako ideálním manželovi :) ()

alldo.raine

Nic nového tento film nepřinesl. Téma, které bylo už v mnoha filmech a ještě v mnoha bude. Kdyby zde bylo alespoň něco navíc, ale nebylo. A výkon Sama Worthingtona byl hodně průměrný. ()

myse

Wow! Famózní závěr, nádherní a schopní herci v ústřední čtyřce. Dějová linka nenápadná, ale o to hlubší je celá psychologie snímku, která je (nebo alespoň mně se zdá) velmi propracovaná a přesvědčivá; celé se mi to zdálo uvěřitelné a reálné. Ale teda body dolů za střih hned v několika scénách; v téže scéně má Keira po každém střihu jinak vlasy, působí to strašně neprofesionálně a divně, všimne si toho snad každý. ()

TommyDiamond

Vše se zde motá kolem jediného večera. Řeší se zde vše co mu předcházelo a nakonec i jeho důsledky. Michael a Joanna mají složité manželství a právě onen jediný večer, který tráví každý s někým jiným může jejich vztah rozbít nebo opět stmelit. Film je poměrně chytrý a líbilo se mi jak vše dopadlo. K.Knightley i E.Mendes byly vážně dobré. Celkově 60% ()

Basso

Celý film je postavený na jedinej myšlienke: vernosť a nevera. Tomu je tu podriadené prakticky všetko. Dej sa odohráva prakticky len v 1 večer, ktorý je detailne rozpracovaný skoro na každú jednu minútu postupného zvádzania. Takmer dokonalé dielo urobil z tohto filmu hlavne vynikajúci strih. K dokonalosti mi vsak chýbalo pár vecí. ()

hazdrova

Film, ktorý vykresľuje emócie a neveru veľmi presne a jasne. Dá sa povedať, že Keira vo mne ako v žene vzbudila presne ten istý pocit, keď sa žena tomu bráni ale neubráni. Nie sú tam žiadne také nereálne veci ako, že sa ideš s milencom hneď posexovať, ale skôr ťa to tak k nemu ťahá jak prilepená žuvačka k topánke, že sa neovládneš a pobozkáš ho. Dokonca aj ten vzťah Evy Mendes a Sama Worthington bol realistický svojím pomalým tempom. 3,7* ()

Cikinko

Perfektne rozbehnuté , no napriek tomu som si celý film spájal s filmom Every Day .Zápletka je dosť predvídateľná a dialogy zamerané hlavne na minulosť postáv nevniesli do filmu potrebný náboj. Hudba len dokresľovala jemne dramatickosť avšak myslím , že po pár dňoch naňu zabudnem, pre nevýraznosť. Musím pochváliť kameru , strih a Keiru. Vcelku príjemné pozeranie , no vo výsledku priemer. 3* ()

Solverino

Celkem dost nuda. Pořád jen kecy, kecy, kecy, zasněné pohledy Kňoury "Reklama na hlad", kecy, kecy atak pořád dokola. Kňoura si asi myslí, že koulení očima, vystrčování brady a nakrucování = hraní, ale je to jen nuda, nuda, nuda! A ty trapné scény, kde je jen v nátělníku :( Velmi slabé, na usnutí. ()

Hank

Dalo by se říct, že se jedná o hodně průměrnou NY-style romantiku s nevýraznými hereckými výkony (hlavně ti dva "roméové" s jedním utrápeným až plačtivým výrazem...), průměrnou story, pěknou hudbou a krásnou Keirou...což je spíše lehký podprůměr....no a třeti hvězdička v případě, že člověk sám něco takové prožil/prožije... because this is the way of život:-) ()

jafuska

námět který je typický pro Francouze a je jasně vidět jejich námět, jejich dialogy, typické pro francouze, ale námět je už lehce obehraný, konec bych spíš čekala více uzavřený, člověk si aspon odpoví sám, jak to asi dopadlo, děj, který se prolíná ve dvou linií, a člověku v půlce filmu přestane bavit se vžít do situace dvojic, no nevím, pro mě docela velké zklamání, ale ani jsem od tohoto filmu moc nečekávala, tak jsem ani nebyla nijak moc zklamaně překvapena ()

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008