Šťastný domov (TV film)

Komedie

Československo, 1982, 86 min

Komické až parodické a na Haška velmi krátké ohlédnutí po "šťastném manželství".(1.4.2013)

• WANDRWALL

To není adekvátní zpracování J.Haška. I hodně takových zmetků mám ve svém archívu.(12.8.2010)

Zbytečně dlouhé, ale jinak správně sarkastické, nadsazené, absurdní a v závěru i černohumorné dílko. Co by asi Jaroslav Hašek říkal na dnešní časopisy? Výborný tragikomický výkon Miroslava Donutila.(29.10.2012)

Typicky sarkasticky jízlivý Haškův humor je bohužel rozmělněný v nesmyslně přetažené stopáži fakticky celovečerního televizního filmu. Kdyby šlo o 40-minutovou inscenaci, která by ctila umění zkratky, dal bych bez debat 4 hvězdičky. Hašek paroduje jednak zaručené recepty na cokoliv a především pak maloměšťáckou idylku šťastného života. Celkový dojem: 50 %. Za zmínku stojí jedna z posledních rolí (bohužel nevýrazná) legendy české kinematografie Nataši Gollové.(19.11.2008)

Co je k tomu zapotřebí ? Recyklace všeho, co můžeme v domácnosti upotřebit. Nicméně toho štěstí už je nějak moc, a stále přibývá. Dvojice Donutil - Termerová skvělá, Nataša je k poznání jen po hlase a slibované ad absurdum se dostavilo. Velmi dobré tři hvězdičky.(11.8.2014)