Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Haškovy texty baví čtenáře dodnes. Šťastný domov je text bláznivý, komický ad absurdum. Novomanželka je vedena radami časopisů pro dámy a snaží se vytvořit svému manželovi domov co nejkrásněji. A přitom, jak jinak ušetřit než využít cokoli, co je již nepotřebné. Ale je tu problém, protože podívínská až umanutá ženuška "vyrábí" nové věci z předmětů důstojných jako je klavír, kočárek, stůl... Je mírnou ironií osudu, že Haškův text nezestárl, ostatně jako všechny jeho knihy. To proto, že otázku, co je tzv. štěstí a co je v životě důležité si klademe neustále. Do hlavních rolí obsadil režisér Vladimír Drha Miroslava Donutila a Lenku Termerovou. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (16)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Typicky sarkasticky jízlivý Haškův humor je bohužel rozmělněný v nesmyslně přetažené stopáži fakticky celovečerního televizního filmu. Kdyby šlo o 40-minutovou inscenaci, která by ctila umění zkratky, dal bych bez debat 4 hvězdičky. Hašek paroduje jednak zaručené recepty na cokoliv a především pak maloměšťáckou idylku šťastného života. Celkový dojem: 50 %. Za zmínku stojí jedna z posledních rolí (bohužel nevýrazná) legendy české kinematografie Nataši Gollové. ()

mchnk 

všechny recenze uživatele

Co je k tomu zapotřebí ? Recyklace všeho, co můžeme v domácnosti upotřebit. Nicméně toho štěstí už je nějak moc, a stále přibývá. Dvojice Donutil - Termerová skvělá, Nataša je k poznání jen po hlase a slibované ad absurdum se dostavilo. Velmi dobré tři hvězdičky. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Zbytečně dlouhé, ale jinak správně sarkastické, nadsazené, absurdní a v závěru i černohumorné dílko. Co by asi Jaroslav Hašek říkal na dnešní časopisy? Výborný tragikomický výkon Miroslava Donutila. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Z Haška se vyklubal futurolog úrovně Verna a popsal nápady Ládi Hrušky. Drha rozhodně uměl točit lépe, ale mám pro něj slabost, protože ani zde nezapomněl na Natašu Gollovou, i když má miniaturní roli jedné z babizen v časopisecké kuchyni. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama