Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V r.1972 natočil během jednoho týdne legendární hongkongský herec a mistr bojových umění Bruce Lee tři akční scény ke svému nově připravovanému filmu Game of Death. V tomto snímku chtěl Bruce představit svůj vlastní bojový styl Jeet Kune Do a měl ztvárnit titulní roli bojovníka, který se musí dostat na vrchol pětipatrové pagody, přičemž každé patro hlídá strážce, jenž je mistrem jiného bojového umění. Natáčení však bylo záhy přerušeno, neboť Bruce dostal nabídku natočit svůj první film v Hollywoodu(Enter the Dragon, 1973). Po jeho dokončení se k projektu Game of Death vrátil,ale pouhý měsíc nato předčasně umírá a nedokončený materiál je na pět let uložen do trezoru.

V r.1978 se rozdělané látky chopil režisér filmu Enter the Dragon - Robert Clouse a Brucovi blízcí přátelé a spolupracovníci Sammo Hung, Robert Wall či Dan Inosanto a očekávaný snímek se konečně dočkal uvedení do kin.

Příběh byl lehce pozměněn. Hlavním hrdinou je herec a šampión v kung-fu Billy Lo, který se dostane do sporu s mafiánskou organizací, jenž se rozhodne nepohodlného soupeře odstranit. Billy Lo atentát jako zázrakem přežije a využije situace k předstírání vlastní smrti,aby se následně mohl vrátit a pomstít. Film je částečně sestřihem scén z Brucových starších snímků, zbývající sekvence byly natočeny pomocí dvojníka, kterého hráli přeborník v taekwondo Tai Chung Kim a herec a kaskadér Biao Yuen. Vyvrcholením příběhu jsou pak zmiňované tři scény uvnitř pagody se skutečným Brucem Lee. Nejvíce pozornosti jednoznačně poutá finálový souboj Davida s Goliášem, respektive Bruce s Hakimem v podání Kareem Abdul-Jabbara, v té době nejvyššího basketbalisty na světě. Klub NBA Los Angeles Lakers,za který Jabbar hrál, kvůli natáčení údajně pojistil jeho nohy na milion amerických dolarů! (Vojcl)

(více)

Recenze (120)

castor 

všechny recenze uživatele

Zbožňovaný akční herec Billy je atakován jistou organizací, která jej chce zastupovat, při nesouhlasu riskuje život svůj i své milé. Nakonec se ho přece jen pokusí odstranit, a tak se Billyho nejlepší možností stane předstírat vlastní smrt a splétat nitky pomsty. Další prostý snímek má zajímavou cestu vzniku. Vysoce produktivní Bruce Lee na něm začal pracovat v roce 1972, ale záhy dostává první celovečerní nabídku z Hollywoodu (Drak přichází) a práci na Hře smrti pozastavuje (natočil pouhé tři bojové sekvence). Na vrcholu slávy, která mohla být závratně vyšší, ale náhle umírá. Další mladý talent nenávratně odchází. Až v roce 1978 splácali zřejmě nenasytní producenti béčko Hra smrti, zkomponované z výše uvedených scén a nového materiálu, sesmoleném z odkoukaných gest slavného průkopníka. Maskovaní (vousy či černými brýlemi) dubléři se tak ocitají ve světě slizkých padouchů a triviálních dialogů („Napíchli jste mi telefon. Moc chytré.“), ve kterém několik vybroušených kaskadérských kousků bohužel vedle té vaty ztrácí na lesku. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Klasika která prakticky završila(bohužel) kariéru jednoho z nejlepších kung-fu herců na světě. Lee byl všeumětel uměl na plátně rozesmát, a pořádně napnout a hlavně byl sympaťák a nepotřeboval k tomu nijak moc. Škoda že umřel. Tenhle film je ale dost dobrý na to abych si ho dal do filmotéky jako "Film který chci vidět ještě". Příběh je jak je u Kung-fu filmů zvykem až na druhém místě a tady si toho režiséři byly vědomi a tak daly prostor ke rvačkám a řeknu Vám teda ta choeografie teda stála zato, Lee byl fakt neuvěřitelnej a ve svém řemeslu nepřekonatelnej. Tleskám. ()

Reklama

Jizni Tlapa 

všechny recenze uživatele

Skvělé!! Bruce mne nezklamal. Jako vždy předvedl dokonalé bojové scény dotažené do posledního detailu. Narozdíl od Velkého šéfa dokazuje i "špetku" hereckého umění. Na Hře smrti je výjimečné, že je z Bruce Leeho filmů obsazen převážně USA herci, nikoliv 90% Asiaty, tak jako je to u jeho ostatní tvorby! USA zásah je znát i z úvodních titulků a zajímavé hudby. Hra smrti je klasickou Leeovou "kňouračkou", kde Bruce dokazuje svoji jedinečnost a suverenitu, doplněnou o štěk "chlupáče" Chucka Norrise! Čest Leeovi památce! ()

Rami 

všechny recenze uživatele

Dávám 5 hvězdiček za parádní bojovky s Brucem - zbytek nebudu hodnotit. Dokonce ani nemůžu, protože sem ho nedopatřením ani neviděl. Nechápu, jak se to mohlo stát, ale viděl jsem jen scény s Brucem. :-) Jednu hvězdu ztrhávám za scény, kde Bruce nehraje (ale víc - kvůli těm podařeným 20 minutám - sundat nemůžu). ()

kitano odpad!

všechny recenze uživatele

Dokoncenie Bruce Leeho filmu bolo priam nutnostou. Tisice jeho fanusikov po celom svete hladoveli po dalsom filme s Bruceom. Nemohlo to vsak dopadnut inak ako biedne. Bruceho "dvojnik" sa snazi ako sa da, avsak tak, ako uz nikdo nezaspieva ako Luciano Pavarotti, tak nikto uz nebude bojovat ako Bruce Lee. Film sam o sebe by az tak hrozny nebol, kedby nebol takym hnusnym zneuctenim a zneuzitim Brucea. Film je porekladany zabermi z Bruceovych filmov a vrcholom je scena, v ktorej ma dabler na tvari pripevnenu papierovu podobizen Brucea. Dalsou urazkou je zostrihanie toho co Bruce stihol natocil tak, aby to pasovalo do provizorneho pribehu. To je priam ruhanie a plytvanie nenapodobitelneho materialu. A vrcholom je pouzitie materialov z Bruceovho pohrebu, kde je zaber aj na jeho mrtvolu! A to pritom pribeh nieje ani o Bruceovi samotnom. Fuj. Dakujem vam pekne vy parchanti vychcany. Zabudnite na tento humus, na toto neuveritelne zneuctenie Bruceovej pamiatky. Kludne si vystacim s 32 minutami filmu, ktore Bruce stihol dostat do finalnej podoby (tak ich mate moznost vidiet v dokumente Cesta bojovnika, pripadne na bonusovom DVD tohto filmu) . Tie su dokonale. (0/10) ()

Galerie (33)

Zajímavosti (27)

  • Chuck Norris hrozil právnímy kroky proti Golden Harvest kvůli použitým archivním záběrům z filmu Cesta Draka (1972). (Epistemolog)
  • Režisér Robert Clouse napsal scénář pod pseudonymem Jan Spears. (Epistemolog)
  • Ve filmu jsou použity záběry z pohřbu Bruce Lee. (Epistemolog)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno