poster

Mafiánka (TV film)

 • USA

  Wisegal

 • Slovensko

  Mafiánka

Drama / Krimi

USA, 2008, 83 min

 • rockwoman
  *****

  "Má matka. Naučila mě všechno co vím. Jak myslet sám za sebe. Jak zpochybňovat autoritu. A to nejdůležitější, jak říct ne. Protože když se ďábel ukáže s hromadou slibů, odmítnout bývá těžší než si myslíte." ... Namixované tak jak to mám ráda. Poutavé a přitažlivé. Já se pro změnu kochala Jasonem Gedrickem.(8.12.2013)

 • montel
  **

  Patty (Alyssa Milano) vyrůstala na ulici, ale od bídy jí zachránil policista, který si ji i vzal za ženu. Měli spolu dvě děti ale Patty se opět ocitá na dně, když její manžel předčasně umírá. Od další bídy Patty zachrání další muž. Místo manželství jí ale nabízí nelegální kšefty a obchody, kterých se Petty ujímá na výbornou. A její jméno se mezi mafiánskými kmotry, šíří hodně rychle...Klasický televizní film, na odpolední neděli. Plusem je pouze krásná Alyssa Milano. 40%(3.7.2012)

 • Aluska88
  ****

  Od tohoto snímku jsem nijak neočekávala, že by mě mohl zaujmout více než průměrně, a těšila jsem se hlavně na Alyssu. Byla jsem však více než mile překvapena. Velmi silná nosná kostra příběhu, výborný scénář a dialogy. Krásná Alyssa Milano výborně ztvárnila odhodlanou a silnou ženu, které se jednoho dne naskytne neopakovatelná příležitost, o níž ví, že by jí mohla změnit život. Ten se jí změní, avšak o hodně více a jiným směrem, než myslela. A to, když její tvořivost, píle a neústupnost zaujme toho nejvyššího šéfa, Salvatora Palmeriho v dokonalém podání "Corleonovského gangstra" Jamese Caana. Ten jí dá nabídku, kterou je pro Patty Montanari těžké odmítnout. Byla jsem rovněž potěšena, když jsem poznala, že dabing Alyssy má na svědomí Kateřina Lojdová, jejíž hlas jsem si oblíbila už v dobách, kdy dabovala její postavu Phoebe v Čarodějkách. Pro mě moc povedený mafiánský film z jiného soudku, kdy hlavní postavou je žena. Nebyl natočen drsným stylem jako klasické gangsterky, drsní chlapíci, spousta zbraní a krvavé scény. Je zaměřen na hlavní postavu a její "kariérní vývoj", coby rostoucí mafiánky. Takže také díky tomu nechutná film po olovu, ale může vyznít jako pohled na nádhernou ženu v sametových šatech, u níž by vás nenapadlo, že pod šaty může mít zbraň:) A Alysse tato postava velmi slušela, docela si ji dokážu představit ve více takových filmech.(13.11.2010)

 • ivishka
  *****

  Podle mě je tento film na to, že je to TV film velmi kvalitní. Moc se mi líbila role Alyssy Milano a jako celek to na mě(i když s tématem mafiánů a do podobných dramat s krimi tématikou se vážně nerada hrnu)působilo, že to mělo hlavu a patu a navíc Alysse tato role sedla. Dokážu si představit, že každá dobrá matka by pro své dítě udělala snad cokoliv na světě a díky pohledu malého kluka to pro mě byl o to cennější snímek. Možná se někomu pět hvězdiček bude zdát poněkud přemrštěné hodnocení ale to je můj sklon k tomu, že to co se mi líbilo a něják jsem od toho nic nečekala a vážně mě to překvapilo má pro mě velkou cenu.(27.7.2011)

 • magu
  ***

  Vôbec mi nevadilo, že je to TV produkcia. Keby to tu nebol napísané v každom druhom komentári, ani si to nevšimnem. Ale k filmu. Malo to nábeh na viac, ale koniec to pokašlal. Akosi sa mi nechce veriť, že ju len tak nechali odísť. To mafia nerobí... Ale keďže som o skutočnej postave, podľa ktorej mal byť film, nanašiel na nete nič, asi je v ochrane svedkov.(7.1.2012)