Zahrajte mi "MISTY"

Dee Barton

Carl Pingitore

Kostýmy:

Helen Colvig

Clint dokazuje už ve svém režijním debutu, že z něj jednou bude vynikající režisér. Skvěle vystupňované napětí a atmosféra. Krásně až děsivě zahraná posedlost představitelky hlavní role. To vše se navíc odehrává v mém oblíbeném prostředí slunné Kalifornie.(16.12.2007)

Režijní debut mého oblíbence dopadl skutečně velmi dobře. Příběh je na svou dobu dost originální. Už vím, kde čerpali tvůrci filmů jako je Misery anebo Osudová přitažlivost. Hezky pěkně pomalý rozjezd. Ale po půl hodině to začne být hodně zajímavé a především napínavé. Problém je, že je to dost předvídatelné, ale i tak jsem ke konci filmu nedýchal. Dvě dost brutální scény, které kazí divně zbarvená krev! A možná bych si odpustil i ten jazzový koncert, nebo co to bylo. Clint Eastwood podává jako vždy skvělý výkon, ale je jasné, že hlavní hvězdou je zde Jessica Walter s jejím naprosto dokonalým výkonem. Na to, že je to staré 40 let, tak je to stejně skvělý film a trošku mě zaráží místní hodnocení. Alespoň že tržby při rozpočtu 725 000 dolarů se vyšplhali na 10 milionů!(21.8.2012)

Škoda tých nudných hippie scien...zbytočne to naťahovali...inak na prvotinu slušná atmoška...(30.3.2009)

Clintova režijní prvotina a jeden z nejdůležitějších filmů celé jeho kariéry. Nejen NA DOBU VZNIKU PERFEKTNÍ THRILLER o závislosti jedné osoby (Walter) na druhé (Eastwood), za který by se nestyděl ani mistr napětí Alfred Hitchcock. Skvělé výkony herců, atmosféra slunné Kalifornie a Eastwoodova svěží režie dělají z tohoto ne příliš ambiciózního snímku vynikající dílo, které stojí za to vidět. A ne jednou.(17.11.2009)

Démonická Jessica Walter vo výborne natočenom stalkerskom thrilleri, ktorý stále bezchybne funguje, takže v dobe svojho vzniku to musela byť naozaj nervydrásajúca záležitosť.(24.3.2017)

• - Studio film Eastwoodovi svěřilo pod podmínkou, že ho natočí bez nároku na honorář. Clint Eastwood rád souhlasil a natočil svůj režijní debut. (ClintEastwood)

• - Film byl natočen za 21 dní. (D3VIL)

• - Režijní debut Clinta Eastwooda. (D3VIL)