Zahrajte mi "MISTY"

Scénografie:

Alexander Golitzen

Kostýmy:

Helen Colvig

Obstojný režisérsky debut - Clinta Eastwooda, ale nič prevratné to nie je ! Taktiež si k tomu zahral aj pred kamerou, a tak stíhal obe profesie naraz. Páči sa mi hlavná myšlienka filmu, t.j o čom to je... O šialenej, ale krásnej fanúšičke, ktorá so železnou pravidelnosťou počúva - nočnú SHOW Davea Garvera, ktorému sa v-o-t-r-i-e do života až tak, že to smrdí fanatickou posadnutosťou ním, začína sa to, čoraz viac stupňovať, pokým sa to v extrémne nebezpečnom finále, neuvedie na správnu mieru. To je dobrý nápad, s ktorým film pracuje, bohvieako to, ale nie je kvalitatívne spracované, ak v zábere chýba postava Evelyn, ktorú fantasticky stvárnila - Jessica Walter, tak večne otrávený Clint Eastwood stále stojí na mieste, vtedy sa nudím, keď večne diskutuje so svojou zvláštnou priateľkou Tobie, ktorá poskytuje neustále akýsi privát rôznym ženským, pokiaľ jedna z nich, nebude práve Evelyn, ktorú si k sebe nasťahovala, trochu divné, že jej nič nepovedal o tejto posadnutej psychopatke. Aspoň sa mal ísť k nej mrknúť na jej horúce adeptky, hneď by bolo všetko naprosto jasné. Priemerná rež. prvotina, ktorá hlbšiu dieru do sveta neurobila, aspoň, že každým svojim ďalším filmom, ktorý režíroval, aj si v ňom, trebárs zahral, sa zo snímku na snímok, viac a viac zlepšuje, lebo toto ma extra neoslovilo ! Síce sú aj lepšie debuty, ale potom ich to kariérne zničilo, rozprávať by mohol asi najviac - O. WELLES !!! Radšej začať takto opatrne, ako rýchlosťou svetla vytasiť veľký komerčný, či kritikou úspešný film, lebo potom býva problém nadviazať na niečo, čo sa už nemusí podariť...(31.7.2016)

Iracionální posedlost, jenž nemá své hranice. Film o odlišných povahových stránkách člověka, o trpělivosti a v neposlední řadě o nenávisti. To vše Clint zakomponoval do romanticko-psychologického hávu takovým způsobem, že někde v hloubi duše podle mě věděl na jaké profesní dráze bude nejúspěšnější. Zápletka je sice trochu triviální, ale díky Eastwoodovu talentu je z toho neobvyklá podívaná. Alespoň tak jsem to vnímal já. 75%(18.12.2011)

Režijní debut mého oblíbence dopadl skutečně velmi dobře. Příběh je na svou dobu dost originální. Už vím, kde čerpali tvůrci filmů jako je Misery anebo Osudová přitažlivost. Hezky pěkně pomalý rozjezd. Ale po půl hodině to začne být hodně zajímavé a především napínavé. Problém je, že je to dost předvídatelné, ale i tak jsem ke konci filmu nedýchal. Dvě dost brutální scény, které kazí divně zbarvená krev! A možná bych si odpustil i ten jazzový koncert, nebo co to bylo. Clint Eastwood podává jako vždy skvělý výkon, ale je jasné, že hlavní hvězdou je zde Jessica Walter s jejím naprosto dokonalým výkonem. Na to, že je to staré 40 let, tak je to stejně skvělý film a trošku mě zaráží místní hodnocení. Alespoň že tržby při rozpočtu 725 000 dolarů se vyšplhali na 10 milionů!(21.8.2012)

Tak tohle me prijemne prekvapilo, Clint ukazal, ze byl schopnej reziser uz od zacatku, takze skvele natocil i svuj rezijni debut. Jinak pribeh je docela fajn, problem je, ze, jak uz tu nekdo psal, dost pripomina Misery, jenze oproti ni se neodehrava na jednom miste a tudiz je dej misty drobet roztahanej, ale pak to zase vyvazi nejaka napinava scena s naprosto fantastickou Jessicou Walter, ktera je i lepsi nez samotnej Eastwood s obrim harem. Ten navic hraje na sebe docela netradicni postavu, protoze tady neni za zadnyho drsnaka, ale v podstate za obet. Nicmene neni to zas zadnej pochcanek a zarvat taky umi. Celkove sice lehce roztahany, ale dobre natoceny i zahrany a misty fakt skvele napinavy.(14.11.2008)

Jaké by to bylo příjemné být pohledným kalifornským diskžokejem, mít vlastní pořad v rádiu a kupu grupies, kterým se podlamují kolena při zvuku vašeho hlubokého a melodického hlasu. O něco méně příjemné by však bylo narazit na fanynku, která vám po jedné noci nezávazného sexu začne donášet domů nákupy, kazit vám kariérní schůzky, řezat si zápěstí ve vaší koupelně, řezat do vašeho portrétu i do vaší služebné a vůbec mít až nezdravě velkou zálibu v rozličných ostrých předmětech. Podobných námětů o šílené ženě zamilované až na smrt do muže, který do ní až tak oddaně zamilovaný není tu už bylo více - v čem však Eastwoodův raný film vyniká nad obdobné filmy je brilantní režie, nápadité stylistické postupy a naprosto bezchybné herecké výkony. Co mě přijde lehce znepokojivé (nikoliv na filmu, ale na mě samotném) je mé neustálé se vracení k myšlence na to, jaké by bylo mít za fanynku číslo jedna tak neskonale přitažlivou ženu, jako je Jessica Walter. A to i přes všechnu její zcela nezpochybnitelnou vyšinutost a zřetelné vražedné sklony.(17.12.2018)

• - Vzhledem k absolutní volnosti poskytnuté Universal Pics. Eastwood předstihl očekávaný konec natáčení o čtyři dny a ušetřil $50,000 z rozpočtu. (D3VIL)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (reich)

• - Tímto filmem si Clint Eastwood splnil svůj sen, stal se konečně i režisérem. „Myslel jsem, že to zvládnu natočit. Vybral jsem si skromný film, jen s několika herci a tak v tom nebyl z hlediska produkce žádný větší problém.“ (ClintEastwood)