Zahrajte mi "MISTY"

Dee Barton

Carl Pingitore

Kostýmy:

Helen Colvig

Iracionální posedlost, jenž nemá své hranice. Film o odlišných povahových stránkách člověka, o trpělivosti a v neposlední řadě o nenávisti. To vše Clint zakomponoval do romanticko-psychologického hávu takovým způsobem, že někde v hloubi duše podle mě věděl na jaké profesní dráze bude nejúspěšnější. Zápletka je sice trochu triviální, ale díky Eastwoodovu talentu je z toho neobvyklá podívaná. Alespoň tak jsem to vnímal já. 75%(18.12.2011)

V úvodu mě překvapilo, že Clint hraje normálního chlápka. Pak vyšlo najevo, že alespoň klátí statisíce ženskejch, ale stejnak. Jessica Walter je správně vyšinutá a bavilo mě, jak mu dělala ze života peklo. Líbilo se mi uvolněné intermezzo před koncem filmu, kdy si postavy vyrazí na jazzový festival.(5.8.2017)

Režijní debut mého oblíbence dopadl skutečně velmi dobře. Příběh je na svou dobu dost originální. Už vím, kde čerpali tvůrci filmů jako je Misery anebo Osudová přitažlivost. Hezky pěkně pomalý rozjezd. Ale po půl hodině to začne být hodně zajímavé a především napínavé. Problém je, že je to dost předvídatelné, ale i tak jsem ke konci filmu nedýchal. Dvě dost brutální scény, které kazí divně zbarvená krev! A možná bych si odpustil i ten jazzový koncert, nebo co to bylo. Clint Eastwood podává jako vždy skvělý výkon, ale je jasné, že hlavní hvězdou je zde Jessica Walter s jejím naprosto dokonalým výkonem. Na to, že je to staré 40 let, tak je to stejně skvělý film a trošku mě zaráží místní hodnocení. Alespoň že tržby při rozpočtu 725 000 dolarů se vyšplhali na 10 milionů!(21.8.2012)

Eastwoodov debut, ktorý sa nesie (chce sa niesť) v Hitchovskom duchu a jemne asociuje napr. Psycho (netreba brať doslova!). Film veľmi pekne graduje, je preto pre mňa nepochopiteľné, že v miestach, kde by mal film kulminovať vložil Clint scény, ktoré absolútne nabúrajú atmosféru a gradáciu (prechádzka, jazzový festival - wtf?). Veľkou devízou je Jessica Walter, ktorá zahrala psychopatickú fanynku naozaj presvedčivo. Na Play Misty sa veľmi rýchlo po projekcii zabudne, ale pre Clintových fanúšikov je to taká celkom "milá" zábavka na jedno pozretie...(26.1.2009)

Clint Eastwood v roli diskožeje a zároveň jeho režisérská prvotina.Clint je pronásledován fanatickou fanynkou ,která mu nedá pokoj (dnes se to moderně nazívá stalking nebo tak nějak) ,ale když už se to celé dotýká i jeho přítelkyně tak Clint neváhá a ránou pěstí vše skoncuje.Jinak na filmu je sem tam vidět,že je to jeho první film coby režiséra,ale myšlence filmu to neubírá a za mě tím pádem celkově 75 % a čtyři hvězdy.(1.2.2015)

• - Studio film Eastwoodovi svěřilo pod podmínkou, že ho natočí bez nároku na honorář. Clint Eastwood rád souhlasil a natočil svůj režijní debut. (ClintEastwood)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (reich)

• - Malou roli barmana si zahrál Eastwoodův dvorní režisér Don Siegel. (ClintEastwood)