Vědomostní soutěž AZ-kvíz, která se připravuje v brněnském studiu České televize pod vedením režiséra Ladislava Cmírala, už svým názvem oznamuje, že vyžaduje od soutěžících co nejširší znalosti. Název koresponduje také s hrací tabulí, na níž jsou otázky skryty pod políčky označenými písmeny abecedy od A do Zet. Soutěž kombinuje tematicky pestré vědomostní otázky se strategickou hrou. Ta spočívá v obsazování polí na hrací tabuli a v jejich propojení do souvislého řetězce, jenž spojí tři strany trojúhelníku. (oficiální text distributora)

WolfR

Je to pořad inteligentnější, to není na škodu, nicméně je neuvěřitelně nudný, nemůžu jinak, 1 hvězda. ()

Šimpy

Jen takový můj osobní postřeh, při sledování pořadu mi hodně otázek přišlo jednoduchých a většinou jsem jich tak 60-70 procent věděl, ovšem při mé účasti na konkurzu jsem nevěděl skoro žádnou, jak byly složité a oborově specifické ;-) ()

tom88

Po dlhom čase pozerania mi relácia začala pekne liezť na mozog a vytvoril som si na to alergiu podobne ako na iné vedomostné súťaže. Inak tie výhry fakt stoja za to. ()

sir-dave

Kdysi mně to bavilo. Sledoval jsem teletext a poslouchal AZ kvíz otázky.. Na bankomat už přepnul abych byl v napětí kolik si vyhrajou :) ()

daEmoNickY

Rozumět věcem nebo znát nazpamět kdejakou dvojicí? Radši než dopadnout jak Halina Pawlowská, volím to první. Hodnotím účel hry, ne její provedení, procvičit si čas od času bednu není na škodu. _____________ VYBORNE PROVEDENI ______________ 1) Je zobrazeno kolik zbývá času 2) "barvy" se dají jakžtakž rozlišit i na černobílé televizi 3) od pohledu je jasné kdo je na řadě 4) "kroužkem" zobrazené kolik času zbývá na otázku z celk. času viz. http://en.wikipedia.org/wiki/Pie_graph 5) na konci je vysvícené jak vypadá vítězné spojení. Dobrá práce! ______________ SYSTEM ______________ Výhra je poměrně malá, takže lidi nezpychnou a (na encyklopedické znalosti netřeba být příliš hrdý viz. mýtus http://c2.com/cgi/wiki?MappersVsPackers ) CT má na natočení dalšího dílu. _________ DOPORUCENO _________ Seznam různých skládaček http://en.wikipedia.org/wiki/Logic_puzzle . Moudrý týpek Richard Feynman http://www.youtube.com/watch?v=WspwWN2ReV0 . ()

Gavin87

Já na AZ-kvíz nedám dopustit ! "obligátní třináctka" a "ká jako karel" jsou nedílnou součástí mého denního režimu. Zdejší nízké hodnocení mě příliš nepřekvapuje, jelikož soutěž nesmrdí komercí a stále v ní jde o klasické vědomosti a ne o to, kdo z účinkujících ze sebe před televizní kamerou udělá většího dementa. Tímto zdravím tvůrčí tým TV Nova :)) ()

Charms

Vyplnilo mnoho deštivých odpolední a ani dnes neurazí. Obtížnost otázek kolísavá, ovšem soutěžící, to je skutečné panoptikum. Moderátoři pořadu mají celoživotní džob, nevím, jestli jim ho ale nutno závidět... ()

otík

Kvalitní a dlouhotrvající kvízový pořad. Nikdy tu nešlo o velké částky, ale o inteligenci a znalosti, kterých někteří lidé mají neuvěřitelné množství. ()

Saraph

Vítám Vás, milí diváci, nyní budou soutěžit dva štramáci. Velmi inteligentní pražáci budou odpovídat na záludné otázky. Který z nich pokoří bankomat? Který vyvolený bude losovat? A kdo z nich skončí v encyklopedii snů, kdo si odnese auru vítězů? ()

wafc

A jako ANUS, B jako BUKKAKE, C jako COURA, D jako DILDO, E jako ELEKTROŠOKY, F jako FLUNDRA, G jako GANGBANG, H jako HONIMÍR, CH jako CHLAMÝDIE, I jako INSEMINACE, J jako JEBAČKA, K jako KUNDIČKA, L jako LÍZAČKA, M jako MRDAČKA, N jako NÁMRD, O jako ORÁLEK, P jako PEDOFIL, Q jako QUATTROFORMAGI, R jako REKTUM, S jako SEMENO, T jako TRANSKA, U jako UROLOGIE, V jako VEJŠKRAB, W jako WAFC, Z jako ZOOFIL.... A prosil bych atlas hub, děkuju. ()

mr.kliky

výhry, které se nezřídkakdy pohybovaly v magickém rozmezí litr - patnáct stovek, dělají z az kvízu nevědomky jednu z nejškodolibějších televizních soutěží všech dob. ()

filmmovier

Jednou za čas je to fajn, některý otázky jsou navíc fakt hardcore. Rozhodně jedna z těch lepších televizních soutěží, která ani po čtvrt století ze svých kvalit prakticky neztrácí. Lepší je rozhodně Aleš Zbořil. ()

LiborGondek

Snad jediná soutěž, která tu zbyla z let předešlých... O tuto soutěž se nezajímám, ale když ji občas vidím, musím konstatovat že některé výroky především Aleše Zbořila stojí opravdu za to - typu vy jste z Pankráce a kde tato obec leží? Reakce: "V Praze..." ()

st.verka

Jediný skutečně užitečný pořad, kde si člověk osvěží dříve nabyté vědomosti, případně získá nové. Jsem ráda, že i po těch letech stále existuje. ()

skrblik007

Skvělý soutěžní pořad, dokonce nejlepší v celé širé ČR! Je neuvěřitelné, že se soutěž, ve které klade kultivovaný a sympatický moderátor smysluplné otázky vzdělaným (až na malé výjimky) soutěžícím (ne slávy chtivým retardům), vysílá tak dlouho. Je fantastické, že se v naší kotlině někdo dívá na soutěž, kde je druhou cenou naučná literatura a první cenou možnost vydělat si pár šupů na bankomatu (sem tam to červené políčko někdo trefí). Dalším kladem je to, že výhry lze dosáhnout dvěma způsoby: 1) odpovídat na otázky a strategicky spojit všechny strany pyramidy, nebo 2) počkat na vypršení časového limitu a pak si to jednoduše vymačkat. Ne, vážně - doufám, že bude tato kultovní soutěž mít vždy místečko v programu ČT. Samozřejmě to nesleduju pravidelně, ale když to náhodou občas chytím, rád se podívám a něco nového dozvím. ()

Lachtaan

Kdysi dáno mě AZ-kvíz až přímo iritoval, ale když jsme teďko začali doma hrát stejnojmennou stolní hru, tak jsem se i během nudných chvil začal vracet na YT k highlightům tohoto pořadu, ať už těm bizarním či naprosto normálním, a koncept se mi v rámci všech možných patetických vědomostních soutěží líbí zdaleka nejvíce. Sice mi 3/4 otázek přijdou nad síly normálního člověka, ale semtam se dozvím i leccos zajímavého. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno