Vědomostní soutěž AZ-kvíz, která se připravuje v brněnském studiu České televize pod vedením režiséra Ladislava Cmírala, už svým názvem oznamuje, že vyžaduje od soutěžících co nejširší znalosti. Název koresponduje také s hrací tabulí, na níž jsou otázky skryty pod políčky označenými písmeny abecedy od A do Zet. Soutěž kombinuje tematicky pestré vědomostní otázky se strategickou hrou. Ta spočívá v obsazování polí na hrací tabuli a v jejich propojení do souvislého řetězce, jenž spojí tři strany trojúhelníku. (oficiální text distributora)

adamo_znk

Nejkultovnější pořad ČT hned po Brankách, bodech, vteřinách !! Projít konkurzem je jeden z mých životních cílů ! ()

Marek1991

Tak na popoludňajšie nič nerobenie dobrá relácia, ale zas slabé ceny, slabé výhry, nie moc dobré vedenie a otázky mi hodnotenie stláčajú dole. ()

Kryton

Sice ceny symbolické , ale třeba ty knižky bych bral. Jeden čas jsem to sledoval hodně. Ted už jen z nostalgie , když se nudím. Dal bych A jako Boris! :D ()

FFilipCZ

Jedna z posledních televizních soutěží, která se na obrazovkách udržela a stále jí můžeme sledovat. Myslím, že si i celkem drží svojí úroveň - až na těch pár exotů, co tam kolikrát přijde :D Ale stresovat se tam nad těma pitomejma políčkama, "těžce" si svýma vědomostma vybojovat postup k bankomatu, a pak si vyklikat 500,500,100, tak to bych si asi hodil mašli! ()

themic

Když seriál začínal, tak mohl být dobrý. Ale v porovnání s teď vysílanými pořady je to na hodně nízké úrovni. Už jenom ty ceny, který se dostávaj. Vadí mi tam Zbořil. ()

Krt.Ek

Už klasická televizní soutěž si stále udržuje svůj standart. Otázky stále dobré, moderátoři pořád stejně kvalitní, ceny stále málo motivující (možná největší vada) a soutěžící někdy na vynikající znalostní úrovní a jindy krapet vědomostně méně zdatní. Já jako milovník vědomostních soutěží si toho pořadu opravdu vážím a pokaždé když mám čas se na něho rád podívám. 75% ()

NinonL

Soutěž celkem ujde a moderátoři také. Pokud nic jiného, může si člověk ověřit školní i další znalosti z různých oblastí. ()

Adasin

Na procvičení vědomostí naprosto ideální. Nejlepší je ten pocit, kdy víte víc než oba soutěžící. Oba moderátoři jsou skvělí a mě osobně hodně sympatičtí. AZ-kvíz tak podle mě doplácí hlavně na to, jací lidé se do něj dostanou, i když tak už vzniklo několik legendárních momentů. 7/10 ()

zdepapepa

Vědomostní soutěž, kde se nehraje na ultra drama, dojení napínavých momentů a ani na obří výhry. O to víc může být dílů, o to víc může být otázek, o to víc může být soutěžících. O to víc může být také memetických momentů, ostatně k tomu nahrává i koncept soutěže, kdy soutěžícím dává volnou ruku ve volbě polí, vymýšlení odpovědí a upřesnění zvolených písmen ve finále formou slova začínajího na dané písmeno. Přes 25 let vysílání mi to zpestřuje večery a já doufám alespoň ještě v dalších 25. ()

Korbitch

Stovká, stovká a zase stovká. Vyhráváte krásných 300,- korun. Ale já jsem přijel k Vám do Brna až z Aše, to mi nestačí ani na vlak. ()

MartinezZ

Tohle byl pořad na minimálně čtyři hvězdy. Poměrně těžké, ale ne nemožné otázky a první písmeno, k tomu nutnost si hlídat soupeře a jeho tahy. Ve své době pecka. --- Postupem času se to ale okoukávalo a okoukávalo a ani ty změny to holt nemohly zastavit. Přišlo mi, když jsem na to čas od času narazil, že i otázky se zesložitěly, krom vzhledu a nějakého časového limitu se na tom změnil jen věk moderátorů a Eva si prodloužila příjmení na suverénně nejdelší v TV, Brettschneiderová-Machourková-Lorem-Ipsum-Dolor-Sit-Amet. Po tolika letech ale už dnes pořad působí až jako vedlejší odnož projektu Retro, ačkoliv je to paradoxně stále asi nejlepší soutěžní pořad, kde musí mít soutěžící v hlavě. Hromady vznikajících a zanikajících rádoby soutěží o hromady peněz, kdy soutěžící v podstatě nemusí nic vědět a znát, mi přijdou oproti tomuhle fakt bídné. ()

kobejn

J jako Josef, V jako Veronika, D jako Debil, Č jako...a tak dál...jako by nestačilo říct jen to písmeno, jako bychom byli všichni imbecilové co musí říkat něco jako...jinak bez výhrad, občas se člověk i pobaví...například když HO někdo nazve Hroch obecný místo obojživelný...občas se tam člověk dobře ztrapní, což je milý. ()

ivishka

No moderátorskou stránku věci hlavně co se týče úvodu a závěru pořadu nehodlám vůbec komentovat,protože čeští producenti zjevně neviděli pořádné moderátorské eso a pokud ano tak jen z rychlíku.Typické staré křížovkářské otázky,které když je někdo v televizi neví tak se komediálně plácnu do hlavy a vychrlím ze sebe proud urážek,kterými povětšinou častuji soutěžící za jejich tupost - tím ovšem neříkám jak moc jsem chytrá a že bych to zvládla lépe, ale jen jsem velice škodolibá.Poslední kapkou na závěr je vždy bankomat, který by mohli přejmenovat ja bankromat,protože ten kdo se strefuje se chudák vždycky strefí někam na stovku nebo co, tudíž to dostane asi po zdanění na ruku a třeba ze tří tisíc mu zbyde tak jeden a půl a to má akorát tak na cestu z ČT zpět domů :-D .. ()

UncleG

Vždycky jsem se chtěl do téhle soutěže přihlásit. Dělat tam ze sebe čtvrthodinku blbce před celým národem a pak si třeba odnést Enycklopedii duševních poruch, Knihu o historii obuvnictví nebo Velký atlas písku. ()

gogos

Oblíbená soutěž. Ačkoliv zde nejde o těžké prachy, i tak to má náboj. Člověk se něco dozví, občas žasne nad cizí blbostí atd... ()

rt12

Tempo má tak trochu socialistický nádech, ale líbí se mi to. Když se dostanu k TV v daný čas tak se juknu. P.S. Tome Riddle, protože soutěžící vidí všechna políčka ve stejné barvě.. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno