Enšpígl odpad!

Nemám ve zvyku komentovat pořady, které dle mého mínění na filmové databázi nemají co dělat a už vůbec nehodlám hodnotit každej zdejší prd, jen abych měl co nejvíc nahodnoceno a vypadal zajímavě. Nicméně zdejší hodnocení mě vyprovokovalo k reakci. Tak předně diskuzní politický pořad má sloužit k tomu, aby politici podávali týdenní report své činnosti svým zaměstnavatelům, tedy nám občanům této země. A co dělají, řeknou si co chtějí , pobaví se a zase odejdou !! Co to jako má bejt ? Setkání kamarádů nad sodovkou ? Já na tohle nejsem vůbec zvědavej. Chci znát vyvsvělení jak to bylo se zatýkáním Krejčíře? Chci vědět proč v jednu dobu na jednom luxusním místě v Toskánsku bylo tolik politiků a lobistů. Zajímá mě to a pane Topolánku jednou jste placen z našich daní, tak se netvařte uraženě, když se Vás na to někdo ptá. Vaše povinnost je zodpovídat se lidem týhle země. Pokud toho nejste schopen, nemáte ve veřejný službně co dělat. Pokud se Moravec nechá utřít slovama o "náhodě" tak ať jde uvádět večerničky. Kde jsou přeběhlíci aby přišli říct svým voličům do televize, proč najednou přestali sdílet idee za který je lidé volili a z ničeho nic sdílejí idee úplně opačné? Ať Parobouek vysvětluje třeba celou hodinu jak je možný že nechal svrhnout vládu dokonce v době předsenictví naší země EU a vyvolá tak předčasný volby a nyní tentýž člověk předčasným volbám zabrání. Kecema o analýze právníku at si krmí Křemílka a Vochomůrku, to neměl ty samý právníky před rokem ? To před rokem nidko neznal ústavu téhle země ?? Co to je zase za hry?? Co tohle je za pořad ? K čemu je dobrej ? Kdo z Vás co tomu tady dáváte pět hvězdiček měl pocit, že politk je ve studiu a zpovídá se ze své práce ?? Kdo? To by mě teda zajímalo. Absolutní a totální nula. jak si vůbec může Topolánek během diskuze zvednout a jít hrát tenis, místo toho aby jako premiér tehle země nám skládal učty! Všichni co k Moravcovi lezou jsou velmi dobře placení, rozhodují o osudu týhle země i jejích obyvatel a televize jako nejvýznamnější medium, má sloužit k jejich největší kontrole, že svou moc a prostředky nezneužívají !!! Máte snad ten pocit že tento pořad k tomu slouží ?? Já ne, já mám pocit že tento pořad je zde pro politiky, stejně tak jako my, stejně tak jako tahle země, která připomíná, díky těm hajzlům, spíš vydojenou krávu a dokud si politici budou dělat s medii co chtějí, budou stejně jako doposud nad právem a nad zákonem a to je moc špatný. Aby to nevyznělo kriticky vůči všem podobným pořadům, existuje jeden, který si pochvalu přece jen zaslouží - Události, komentáře ve 22:30 na ČT2 - Daniela Drtinová, Martin Veselovský, Jakub Železný, tam se debata s politiky blíží mé představě o politicích v mediích. Zejména Danuška Drtinová má u mě pusu a zmrzlinu, její práce je na speciální prémie, protože v týhle zemi je absolutní špička v rozhovoru s politiky. Čím víc u ní politici rozehrávájí ty svoje idiotský fráze a naprosto zcestný kecy, tím ostřeji je tlačí k odpovědi. Měl by jste se někdy kouknout pane Moravče na tenhle tým a Danu Drtinovou zvlášť ! () (méně) (více)

Han22 odpad!

Tohle je komentář hodně mimo moje obvyklé hodnocení prastarých oldies filmů či nových sci-fi/hororů. Bohužel politika se dotýká nás všech a zároveň ze všech stran slyšíme stížnosti nebohých zaměstnanců České televize o útocích na její nezávislost a tak mi to nedá nevyjádřit se k vlajkové lodi této "nezávislé" televize. Za prastarých dob televizní novinařiny tu byla TV Nova a její pořady Na Vlastní oči, Občanské judo a i ten dryáčnický Kotel nekompromisně šily do všech politiků stylem padni komu padni, aniž by podsouvaly vlastní názory a závěry. Televizní debaty byly ostré, ale férové. Pak přišla dohoda Železného s Klausem, oposmlouva, Nova začala v pořadech fandit ODS a korunu tomu po tragickém Vávrovi nasadila Klausova kamarádka Bobošíková. Někde plus mínus pár let se tou dobou dobou objevila konkurence v podobě Otázek Václava Moravce s trochu sucharským, ale vždy perfektně připraveným moderátorem, který nenechal politiky vydechnout, grilovat je nemilosrdně, tahal z nich odpovědi a nešetřil nikoho. Dokonalý nestranný profík, který v rozhovoru kdysi prohlašoval, že si nemůže dovolit mít politické názory, že dokonce ani nechodí volit. No a časem to začalo v ČT zasmrádat. Jak se měnil klasický souboj ODS-ČSSD s příchodem nových jmen a stran, začala pozvolna jednostranná kampaň proti těm "zlým". Když se kopalo převážně do Paroubka, zatímco Topolánkovy úlety se tak nějak tolerovaly, odráželo to náladu ve společnosti a málokdo si všiml. Hlavní takový mezník kdy si všiml každý a kdy ČT přestala předstírat objektivitu byl prezidentský souboj Zeman - Schwarzenberg v roce 2013. Samozřejmě se k tomu přidal i Moravec a z kdysi prvotřídního pořadu se stala žumpa. Typická scéna? Moravec si notuje s Kalouskem a útočí na Babiše. Za ty roky vykrystalizovalo zlo, na které se musí útočit a které kupodivu ani příliš neodpovídá volebnímu rozložení. (Zeman, Babiš a jeho ANO, Okamura a SPD). Pak jsou tu neutrálně braní komunisti (fuj!) ČSSD (i když je podruhé ve vládě) a Lidovci (i když byli ve vládě). A jako svaté je bráno cokoliv řekne či udělá ODS, Piráti a samozřejmě TOP 09 (i když je nikdo nevolí). Mají ty správné názory, podporují cokoliv z EU, nenávidí Rusko, vítají uprchlíky které tu nikdo nechce, podporují všechny trans, eko a gender nesmysly co se hrnou z EU. Jsou prostě "hodní" takže se na ně neútočí, jejich kauzy se nepitvají, a takový Pavel Novotný může dělat ostudu jak chce, ale je tolerován. Na otázky už se pár let nevídám, stačí mi úryvky na youtube, aby se mi chtělo zvracet. Z pořadu se stala aktivistická žumpa, z moderátora nositel názoru, který tlačí do hlavy těm "zlým". A totéž platí o dalších pořadech - Reportéři, 168, třeba takový Marek Wollner se na svém FB zcela jednoznačně vyjadřuje na čí je straně. A týká se to i dalších témat - americké volby, brexit, EU, všechno je ideologické jednostranné a bohužel tohle musíme platit. Takže pane Moravče, jestli si tohle někde čtete, tak se styďte za takovou novinařinu. PS: Nejsem fanda Ruska, komouše nesnáším a Babiše považuje za absolutní estébácko-oligarchické-populistické zlo zvlášť po tom co jeho vláda předvádí v souvislosti s koronakrizí. Jenže zaprvé nejsem novinář a nemusím být nestranný a zadruhé jen hlupák nevidí, že opozice mění názory jako ponožky (stejně jako Babiš) v souvislosti s koronakrizí jen aby byla v opozici, že ODS je stále plná kmotrů, TOP 09 by stále vítala a Piráti mají některé velice nebezpečné socialistické nápady. Jen hlupák nevidí šílenou ostudu co dělá Pavel Novotný (a novináře co mu dávají prostor) či aktivisticko-neschopnou vládu pana Hřiba v Praze. Pane Moravče a kolegové z ČT, jste hlupáci. () (méně) (více)

Šakal

Kapacita, navíc i ten toreador to má 100x jednodušší než ON. Přiznávám, já bych to nedokázal a ty (v drtivé většině případů) samolibé frajery, co se TAK rádi poslouchají, bych (max) po 10-ti min postřílel. Klidně bych si to i odseděl, protože za polehčující okolnosti a (popř. dobré chování) bych byl doma dřív než by jeden řekl Kájínek.... ()

Mo.

"Moravec je holt osobnost." - nezájem, má to být především moderátor. Jeho názor mě nezajímá a neměl by zajímat nikoho. Moravec tam má sedět proto, aby kočíroval ty dva pány (dámy), o kterých má být tenhle pořad především. To, že do toho tahá svůj pohled a konfrontuje ho s názorem hostů je sice divácky atraktivní, ale je to absolutně špatně a totálně to ničí celou diskuzi. Není to pak o tom a tom politikovi a jeho přístupu k tomu, jak zajistit "blaho občanů", ale o Moravcovi. A ve výsledku bohužel i ty jeho názory jsou vždy takové, aby bylo jednoznačně určitelné, ke kterému mainstreamovému názorovému proudu je přiřadit, a nic moc zajímavého vlastně od Moravce neuslyšíme. A navíc když se na to člověk podívá z celkového pohledu, tak pořad, kde se baví dva libovolní čeští politici, je prostě už jen z tohohle titulu sám o sobě někde hodně hluboko u dna a nenacházím důvod, proč se na něj koukat. ()

mcleod

Václava Moravce čím dál tím víc nemohu vystát... to jeho neustálé skákání do řeči a snaha o dynamiku pořadu, která absolutně znemožňuje jakoukoli hloubku diskuzí, snaha být za každou cenu vtipný, neobjektivita přístupu k jednotlivým debatujícím (byl jsem bohužel svědkem, kdy naprosto neprofesionálním způsobem zesměšňoval odboráře Pražského dopravního podniku, zřejmě jen proto, aby byl považován za vtipného... pravda, odborář sice nebyl moc obratný, ale politiky se stejnými odpověďmi nechává moderátor většinou být) a v neposlední řadě naprosto neodpustitelné zapojování se do diskuze svými vlastními názory. Píšu o tom tady mnohokrát, tak se mi to ani nechce zase opakovat, ale tohle je typický příklad průniku zábavního průmyslu i do oblastí, kde nemá co dělat... jak píše Neil Postman. Potom to vede k tomu, že tento moderátor je považován za nejlepšího moderátora v Česku a ta pravá kvalita v podobě Martina Veselovského je zapadlá v Událostech, komentářích. To je jediný kvalitní diskuzní pořad v Česku, OVM jsou opravdu, jak je uvedeno v záhlaví ČSFD, spíše talk-show než publistický pořad. ()

• První půlrok vysílání - od 4. ledna do 27. června 2004 - byl pořad vysílán ve večerních hodinách v neděli a trval jen 42 minut. 4. července byl pořad vysílán poprvé v poledne a vysílací čas se již nezměnil. Změnila se také jeho délka, a to na dvě hodiny. (Zdroj: wikipedia.cz) (Kmotr76)
  • V souvislosti s moderováním pořadu získal Václav Moravec v letech 2007, 2008, 2009 a 2011 cenu Týtý v kategorii nejoblíbenější osobnost televizní publicistiky a v letech 2008 a 2009 cenu Elsa České filmové a televizní akademie v kategorii nejlepší moderátor. (JoranProvenzano)