poster

The God Who Wasn't There

Dokumentární / Historický

USA, 2005, 62 min

Režie:

Brian Flemming

Komentáře uživatelů k filmu (12)

 • Rex Mundi
  ****

  Škoda, že Richard Dawkins je len v bonusoch na DVD... inak slušné spracovanie postavené na anketách, spočiatku ma odrádzalo vizuálne spracovanie, ale zvykla som si. Dobrý predchodca prípadne doplnenie k filmu Religulous.(11.7.2011)

 • *CARNIFEX*
  ****

  Prečo ľudia veria v Ježiša a nie napríklad v Osirisa, Mitrasa či Dionýsa? Veď predsa všetky tieto uvádzané osoby z dávnych čias disponujú rovnakým životným príbehom ako viedol syn Boží. Všetci zišli z panny, kráčali po vode, konali zázraky, liečili ľudí, počas poslednej večere konzumovali chlieb, boli ukrižovaní a následne vstali z mŕtvych po troch dňoch. Je Biblia knihou faktov, ktorá stála pri zrode kresťanstva? Alebo sú dané informácie v nej, prezentované všetkým veriacim po celom svete, "tak trochu" skreslené. Pokiaľ je všetko čo sa v nej píše pravdou, ako je možné že tak mierumilovná bytosť akou je Boh, ktorý šíri lásku a pokoj, nedokáže tolerovať homosexuálov či neveriacich, ktorím sa po zrieknutí ducha svätého, vyhráža peklom i zatratením? Sme vôbec pripravený prijať pravdu? Nájsť odpovede na tieto odvážne otázky je niekedy náročnejšie, ako by sa mohlo zdať. V prvom rade musím povedať, že samotný dokument sa mi pozdával najmä vďaka prvej polovici, ktorá vysvetľuje určite pasáže z biblie či vyňatých evanjelií. Keď sa začal uberať formou dialógov, strácal na kvalite. Na mnohé iné dokumenty o kresťanstve, sa síce tento nechytá, ale hodnotením na úrovni obyčajného priemeru by sa mu zrejme krivdilo.(7.12.2015)

 • Frajer42
  ***

  Přišlo mi, že dokument vznikl snad pouze za účelem pomsty. Pomsty za to, že byl jeho tvůrce značnou část mládí nucen uzavřít přátelství s Ježíšem v jakési církevní škole. Informační hodnota je nevysoká. Dozvěděl jsem se snad jedinou, zato vydatnou novinku. Ježíš vám odpustí všechno s výjimkou toho, že se za žádnou cenu nesmíte zříct Ducha svatého. Třeba takovou zajímavost, či humor dokumentu rozhodně odpárat nelze. Opět je hlavním kamenem úrazu a sporu Bible. Kniha, při jejíž četbě je nezbytné znát historické souvislosti a obraz tehdejšího světa. Jinak postrádá smysl ji číst. Stejně, jako všemožné bajky, či pohádky je psána mýtopoetickým jazykem a na to se při četbě v žádném případě nesmí zapomínat. Brát cokoli napsaného v Bibli doslovně je největší chyba, jaké se čtenář může dopustit. V mnoha případech to může být dokonce nebezpečné, jak již nesčetněkrát předvedla historie. Celkově se mi dokument docela líbil. Jen trošku smrdí amatérismem a v mnoha ohledech mi přišel takový nedoladěný. Slabší 3 kousky.(7.8.2015)

 • selviskhed
  *****

  Duch Svatý je strašidlo.(15.4.2011)

 • Qualdezar
  **

  Z religionistického, nikoliv nutně věřícíhího pohledu, spíše tendenční a rétorická revolta, než odborný dokument, který vychází v některých případech z oprávněných postřehů, ale jen proto aby je překroutil, dezinterpretoval, nebo zmanipuloval. Závěry nevyvozuje, ale vybírá si pouze ty, kterým straní a ty který by rád viděl, přičemž mnohdy pomíjí ty, které jsou z odborného hlediska adekvátnější a více vypovídající. Což není nic než manipulace s laickým čtenářem nebo naprostá profesní nekompetence. Celková výpověd dokumentu je tedy úplně někde jinde, než co vyvozují současné studie odborníků na danou problematiku. Kvalitativně srovnatelné s některými popularně šokujícími new age výklady dané problematiky.(16.10.2010)

 • Riley
  ***

  Nic nového mi tento dokument nepřinesl, ale závěr hodně pobavil! :) I deny the holy spirit! :)(27.12.2010)

 • Doomer
  *****

  Dobrý historický dokument, ukazuje že JK je jen taková podivná starší urban legend a rozhodně není žádná historická postava protože nikdo takový nikdy nežil, mnoho lidí dodnes věří anebo chce věřit báchorkám - což je tedy v 21století šokující.(23.12.2011)

 • tikend
  *****

  Pozretie sa na zúbok "Greatest bullshit story ever told" a náboženstvu, ktoré sa z nej vyvinulo.Veľmi dobre poukazuje na hlavné nelogickosti a diery v kresťanskej viere a biblii.(16.8.2012)

 • Neklan006
  *****

  anglicky zde: https://www.youtube.com/watch?v=ik7GRQ9hoVY(2.12.2014)

 • Lukas0801
  *****

  Tak narozdíl od některých si myslím, že nic není překrucováno ani dezintepretováno. Základní problém křesťanství je skutečně v tom, že nejsou žádné důkazy. A v moderním světě vnucovat někomu víru v "cosi" z důvodu, aby unikl zatracení? Nepřipadá vám to trošku zvrhlé?? Dokument pěkný, hezky šťourá do mezer v tomto mýtu. Mohlo to být lepší i horší.(21.2.2011)

 • jigsaw44
  ****

  Další výživný film o výmyslu menom Boh.(3.3.2014)

 • throwaway
  odpad!

  Jedno slovo: HRŮZA. HRŮZA JAK HROM. Další hloupost, kterou se satan snaží oklamat lidi, a to nezmiňuji popírání historických faktů a jejich zkreslování. Odpad. Lituji každého člověka, který se na tenhle zvrhlý "dokument" podíval.(22.6.2019)