Historický velkofilm o legendárním ninjovi. Japonsko na konci 16. století je zmítáno nepokoji a boji o moc v nejvyšších kruzích. Obyčejní lidé trpí, dokud nepřijde ninja Goemon, který trestá nepravosti a nezalekne se ani šlechty. Vydává se proto na cestu pomsty, která má přinést mír. Svým počínám se ale neodvolatelně sám zaplétá do vysoké hry a jeho cesta ven bude dlouhá a krvavá... (oficiální text distributora)

Iroquois

Ninjovská verze superironspidermana se rozhodne, že už bylo dost válek a bojů o koryta a humánně odstraní z Japonska 16. století asi 10 000-nepočítaně záporáků, kteří mírovému procesu brání. No a když je dílo dokonáno, napíchne se na kudličkou svého pomateného uřvaného slouhy. Kýlečky jsou poměrně hojně prokládány sociálním dramatem ze života japonské chudiny a rovněž tak filozofickým rozjímáním nad smyslem svobody. Toť ve stručnosti děj japonské středověko-techno-komikso-CGI podívané. Je to sice naprostá slátanina, ale určité kouzlo to má. ()

jabbo123

Nejčistší esence japonské legendy. Každá scéna tohoto filmu ve mě zanechala hluboký zážitek, který se umocňoval každou další dějovou linkou, které se sice zběsile proplétají, ale dávají dohromady naprosto úžasný a kompaktní celek. Naproti Casshernu, kde chtěl Kazuaki Kiriya mermomocí ukázat všechn svůj talent najednou, dokáže v Goemonovi udržet příběh jednoho univerza. Přesto nesmírně komplexní. Dá se říct, že spousta příběhů, které v tomhle snímku najdete by se dalo rozvést do samostaných filmů. To ale není kritika. Naopak. Byl jsem ohromen a uchvácen. Mohl bych tady mluvit o duši filmu, o tom, jak vám závěrečné titulky sevřou hrdlo a nebudete vědět co říct, o dokonalé audiovizuální prezentaci, o tom jak směšné je, nadávat na nějaké zastaralé CGI (proboha, viděli jsme všichni stejný snímek??! Ani nemluvím asi o té minutě na CGI trávě, která vůbec ničím neurážela - jde o stylizaci, říká vám to něco?). Místo toho všeho ale shrnu tenhle snímek slovi samotného Goemona, krále zlodějů, shinobiho a rudého rytíře: "Jaký znamenitý pohled ..." Dononalé ... 100% ()

Lilielae

Bohužel jen průměr..Místo další japonské roztomilé úchylárničky, které všichni milujeme, měli jsme tu čest s trikově horším princem z Persie. A nezachránil to ani blonďatý sadistický záporák.. ()

Hell_yeah_

Japonský zoro, který zahodil klobouk a páska přes oči mu spadla pod nos :). Ale teď vážně celý film má skvělý příběh. Sice s občasným klišé, ale i tak příběh se mi velice líbil. Dokonce si troufám říct, že si zasloužil trilogii. Materiálu a námětů bylo dost. Začátek poněkud obyčejný směřující ke klasickému příběhu v duchu: "v mládí mi zabili rodiče měl jsem kliku, že mě vycvičil týpek, který to umí s mečem a nakonec si půjdu pro pomstu." Ovšem toto nakonec nečekejte :). Co se týče vizuálního zobrazení většina je točena (včetně soubojů) před zeleným pozadí a vůbec to neškodí ba naopak (osobně tuto variantu upřednostňuji před lidma zavěšenýma na provazech). Ještě musim dodat, že finále opravdu stojí za to:). Sečteno podtrženo **** doporučuji. ()

Regig

Hudba byla fantastická,mělo to pěkný příběh a ten závěr, bravo, bravo....Až na pár slabých grafických chvil, to byl vskutku skvělí zážitek. ()

SK_sprco

Ano, ano efekty na smiech, ale filmu vobec neskodia, prave naopak myslim si, ze je to Kiriyov rukopis, ktory s obstojnym scenarom robi tento film zaujimavym. Osobne mi prisla stopaz zbytocne prestrelena, avsak pribeh dokaze cloveka drzat v napati az dokonca. Cakal som na samotny zaver. Tam kde autori mohli kludne film ukoncit, oni dejovu linku dalej natahovali, mozno na skodu, teda aspon pre mna urcite. Film stoji za pozretie a mozno aj za dve. Lepsi priemer. ()

Norri

Borec je kombinací Supermana, Spidermana a Batmana. A efekty působí místy legračně. Ale pokud přistoupíme na pravidla hry, což je u těchto filmů vždy potřeba, tak je film velmi dobrý, zaujme a má pěkný příběh. ()

cachanell

Ač nemám tento žánr moc ráda - zaujalo mě toto dílko. No žánr - beru toto dílko jako zdařilý komics. Mě se líbilo výtvarné zpracování. Hra barev - kontrasty. Velmi zajímavé. Nepotřebuji se dívat na film okem kritika, ale okem diváka, který se chce pobavit a podívat. Děj je sice trochu moc překomplikovaný a člověk musí dávat pozor, protože stačí chvilka a nevíte proč a nač. Např. na konci se mi to stalo ... kdo to byl ? A ještě bych vzpomenula kostýmní zpracování ...moderní 16. století v Japonsku .... ()

Sandai

Taková japonská, středověká, ulítlá fantasy. Snímek je spíš japonské anime než hraný film, takže hodně lidem sedět nebude. ()

cartouche odpad!

Proč někdo takové fantasy CGI sr*čky píše a točí, to je spíš věc pro psychiatra. ČSFD 67%? Inu, chodí sem zřejmě většina puberťáků... ()