Historický velkofilm o legendárním ninjovi. Japonsko na konci 16. století je zmítáno nepokoji a boji o moc v nejvyšších kruzích. Obyčejní lidé trpí, dokud nepřijde ninja Goemon, který trestá nepravosti a nezalekne se ani šlechty. Vydává se proto na cestu pomsty, která má přinést mír. Svým počínám se ale neodvolatelně sám zaplétá do vysoké hry a jeho cesta ven bude dlouhá a krvavá... (oficiální text distributora)

Tony.cs

Právě jsem dokoukal krásně stylizovanou ...počítačovou hru se špatnou režií a trhavým scénářem. A to je trošku blbé... ()

kaylin

Pěkná ukázka toho, jak natočit historický velkofilm na první pohled velkolepě a s docela pěkným důrazem na obraz a na scény, které vás dovedou zaujmout na první pohled. Přitom je to docela drsné, jsou v tom i nějaké emoce. Mohlo by se to místy zdát jako prázdná podívaná, ale ono to celkem funguje. ()

m@rz

Zpočátku japonská řežba. Později se hodně rozvíjí příběh. I když na tyto japonské zvrácenosti nejsem, tohle byl fakt super film. I když ty jména mi dali hodně zabrat. ()

beran-ek

Hotové vizuální orgie.. Ty exteriéry a barvy prostě krása. To co je digitální už jsem po nějaké době přestal zkoumat a řešit.. a filmu vyčítat a bral to jako součást. Navíc Yosuke Eguchi je tu fakt rozkošná! ()

dee-key

Začíná to hezky. Japonský Robin Hood jde vykrást banku a vezmi z ní takovou malou krabičku, která se tváří strašně důležitě, ale s dějem nemá nic společného??? Pak utíká po střechách, přeskakuje stometrový vzdálenosti a létá z větve na větev v Narutovském stylu. Stejným způsobem působí i metání kunaiů na protivníky a dokonalý obraz Naruto/Sasuke je vidět v soboji Goemon s kunaiem vs. Saizo s mečem. Je blbost ale ubírat hodnocení kvůli věcem, které tam jsou zcela schválně, například rozsekání milionové armády jedním mužem atd. Někdy před polovinou filmu jsem se jako obvykle ztratil ve jménech a tudíž jsem naprosto nepochopil, kdo po kom jde a proč, takže celý film na mě půdobí jako animačka k nějaké straší PC hře (kvůli té přiblblé grafice) Co se hudby týče, nemám výhrady, líbila se mi. Suma sumárum, docela pěkná ulítlá rubačka. ()

Chen

Čekal jsem, že to bude, alespoň, co se týká akce, větší divočina. Po té trikové je to naopak divoké až příliš. Co na mě ale opravdu zabralo, byla emocionální rovina. Goemon je nesmírně poetický a nádherně sentimentální. ()

M.i.k.e

japonská kombinace sin city,300 a čert ví čeho ještě,která sice dějově nepřináší nic nového a formou zapadá do škatulky východních historických akčňáků (Hrdina,Kletba zlatého květu,...).Naštěstí vizuál tady lecos zachraňuje a to i přes to,že v některých scénách je vše digitální až moc a působí možná až moc lacině.Každopádně jako celek na mě Goemon docela zapůsobil a dostal sem víc,než sem čekal,tudíž...80% ()

HappySmile

Po vizuální stránce velice zajímavé. Chvilku to vypadá jako z počítačové hry, chvilku zase jako ze snu (nebo nějaké pohádky), pak zase přijde příběh s něčím novým, originálním. Příběh nebyl zase nic tak překvapivého, ale ta vizuální stránka prostě stála za to. ()

Martin741

Z japonskej kinematografie poznam len Kurosawu, Takeshi Kitana a Miyazakiho. Tento film natocil mne neznamy Kazuaki Kirija, a ide o legendarneho Ninju. Popri hlavnej linii existuje spusta odbociek, ktorym ked sa divak zacne venovat, okamzite sa strati v deji. Plus take veci, ako ninja preskoci dom/palac/vymlati niekolkonasobnu presilu - idu absolutne mimo mna. Z Japoncov ostanem verny asi len filmom spominanej reziserskej trojice. 50 % ()

TomikZlesa

Casshern se mi moc líbil, proto sem asi od Goemmona očekával až příliš. Film by se dal shrnout něčím jako Altair vs. Prince. Nejvíc mi asi vadil fakt, že většina filmu byla točena před modrým pozadím a bohužel to bylo i dost vidět. Digitální efekty byly i tam kde to nebylo třeba, jen se víc snažit. Příbeh jako takový je vyprávěn velmi dobře a film i přes svou délku nenudí. V ději sem se ani já tedy neztratil a to už je co říct :-). Dál mi celkem vadila absence pořádných soubojů. Akční film to tedy moc nebyl, ale dramatický epos to byl na výbornou. Je ale pravda že ke konci boje přibylo, ale v nikterak zajímavých sekvencí. Na konec musím vyzdvihnout luxusní hudbu ! ()

bukowski83

Tak tohle né, to je moc i na moji barevnou fantazii, takovýhle s odpuštěním zhovadilý omalovánky bez pořádnýho děje a s tupým příběhem mě opravdu nemohou oslovit. Přitom nápad to není špatnej tu animaci takhle spojit, no škoda, že to nevyšlo - snad příště. ()

C0r0ner

Čekal jsem kreténskou řežbu ve stylu Kenshina a dalších rákosnických demencí a dostal jsem parádní kurevskou fantasy řežbu ve stylu... Hm, těžko říct. Každopádně to mělo špičkový vizuál, skvělé souboje, příběh, vlastně tak nějak všechno. Jenom to mohlo být o malinko kratší, což je ale moje jediná výtka. 90% ()

pakobylka

Kritizovat vizuální stránku filmu by bylo totéž jako pohoršovat se nad tím, že Maxipes Fík mluví - a že není nakreslený dostatečně realisticky. Trochu komiksové výtvarné pojetí je záměrné - je součástí "Goemona“, spoluvytváří jeho atmosféru a dodává mu zvláštní kouzlo. Nikdy nemělo být dokonalým zrcadlem světa, jak ho známe - a nelze ho jen tak amputovat, protože bez něj by "Goemon“ nebyl tím, čím je: Jedinečným snímkem, kterému nestačí prostor vymezený naší přízemní realitou, snímkem, který vlastními originálními prostředky vypráví dávný příběh lásky a oddanosti, svobody, přátelství … a zrady, krutosti, zoufalství a nenávisti, hladu po moci - a touhy po pomstě. Pod hladkým povrchem barevně sladěných obrazů plných fantazie a efektních soubojů daleko za hranicemi lidských možností jsou skryté nepěkné, všeobecně platné pravdy o nás - a o našich dějinách. Tak se připravte … bude to masakr. ()

Martrix

To, co bych neodpustil vysokorozpočtovému filmu americké produkce, v Goemonovi velmi rád přehlédnu. Triky stály za prd. Ale tento film nestál jen na nich, takže proč nepřimhouřit oko. Zvlášť když jich tam bylo opravdu požehnaně a výrazně se podílely na zajímavém vizuelu celého filmu. Příběhu tento polokomiksový look velmi slušel, herci odvedli kus dobré práce a navíc nebyl scénář tak pitomý, jak by klidně mohl být. Takže paráda. A pokud se vyžíváte v intrikaření, tak budete vysloveně nadšeni. Hodnocení 70% ()

bartias

Velkolepá fantasy podívaná založená na v Japonsku známém mýtu sází na speciální efekty a digitálně animované prostředí. Tak moc, že chvílemi působí jako částečně animovaný film. Komplikovaný příběh s typicky asijsky dramatickými emocemi ale pořádně mate. Goemonovi se nedá upřít myšlenka. Jenže zapamatuje si ji v tom zmatku někdo? ()

tom88

Celý film zachraňuje hlavne skvostný vizuál, za ktorý pridávam hviezdičku hore. Efekty boli v niektorých momentoch veľmi diskutabilné až smiešne, ako aj niektoré digitálne pohyby v akčných scénach. Dejovo veľmi chaotické, ale to už je tradícia v ázijskej tvorbe. Celkový dojem je hlavne silný kŕč, ktorý je stráviteľný iba malému publiku. s prižmúreným okom je to priemer. 50% ()

2mig1

dvě hodiny jsem prakticky netušil, o co v tom flmu jde, jména jsem zapomínal ihned, jak v ústech postav dozněla, z obličejů jsem si zapamatoval tak dva tři, ale i tak jsem si ten vizuální mix videohry a komiksu parádně užil a neváhal bych do něj jít podruhý... ()

Vraccas

Ano tento japonský režisér stále drží skvělé tempo ba i se vyzdvihuje. Film nemá tak oslňující hudbu jako Casshern. Ale 128 je opravdu akorát. Od předchozí Casshernu je grafická stránka ještě o mnoho dál. Děj je zpočátku komediální, chvílemi jsem pociťoval inspiraci ze západních filmů jako je Indiana Jones až po Matrix a Pána Prstenů. Prostřední pasáž filmu je velice utahaná a režisér se snaží trochu vysvětlit prostředí. To ale vzápětí nahrazuje rychle gradujícím finálem. Sečteno podtrženo 5*. ()

DivX

Pěkně zpracovaný film režiséra Kiriya! Oproti filmu Casshern, který rozhodně nebyl pro moje oko! Jde vidět, že Kiriya má ještě nějaké esa v rukávě. Příběh luxusní, efekty (někdy až příliš animované) jsou parádní. 70% ()