poster

Mílaři (TV film)

Drama / Sportovní

Československo, 1977, 64 min

Režie:

Karel Pokorný

Scénář:

Ivan Hubač

Kamera:

Eduard Landisch
 • rakovnik
  ***

  Dost nudně natočené sportovní "drama". Černobílá nuda s banální pointou, taková krátká a slabá "Dlouhá míle".(27.7.2018)

 • slunicko2
  **

  Nepříliš věrohodné okénko do duše socialistického sportu. 1) Školometské poučky se z herců sypají jako moli z cukřenky. 2) Herecké výkony jsou takové...hm...televizně inscenační. 3) Přidejte příšernou hudbu a je hotovo. 4) Naštěstí je tu 23letý Marcel Vašinka (trenérův syn Roman) a 24letý Ivan Luťanský (talentovaný běžec). Nic zvláštního kromě svých těl chlapci nepředvedli, ale já jsem skromný.(1.8.2018)

 • lubospoti
  ***

  Zajímavý námět, ale náznaky psychologického filmu byly bohužel trochu ploché. Charakterům a dialogům chybí hloubka, vše je příliš předvídatelné.(27.7.2018)

 • mira007
  **

  Před Skopalem a jeho Dlouhou mílí byl ještě tento černobílý sportovní film trenérovi a jeho běžcích v období normalizačního sportu. Pozitiva to má: téma běhání, skvělý Hlušička a jeho svěřenci Vašinka a Luťanský hrají věrohodněji než běhají. Z hlediska kvality je to na 15% Dlouhé míle a ještě bez šťávy.(22.9.2018)

 • bidja
  ****

  Kdo netrénoval nepochopí, možná filmařsky slabší, ale tématem daleko před dobou nebo taky již za dobou, že to může vyznít jako klišé.(4.1.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace