Mílaři (TV film)

Československo, 1977, 64 min

Karel Pokorný

Ivan Hubač

Eduard Landisch

Zajímavý námět, ale náznaky psychologického filmu byly bohužel trochu ploché. Charakterům a dialogům chybí hloubka, vše je příliš předvídatelné.(27.7.2018)

Průměrné televizní drama s u nás ne moc běžnou tématikou, hlavně s ohledem na dobu vzniku.(29.7.2018)

• mira007

Před Skopalem a jeho Dlouhou mílí byl ještě tento černobílý sportovní film trenérovi a jeho běžcích v období normalizačního sportu. Pozitiva to má: téma běhání, skvělý Hlušička a jeho svěřenci Vašinka a Luťanský hrají věrohodněji než běhají. Z hlediska kvality je to na 15% Dlouhé míle a ještě bez šťávy.(22.9.2018)

• slunicko2

Nepříliš věrohodné okénko do duše socialistického sportu. 1) Školometské poučky se z herců sypají jako moli z cukřenky. 2) Herecké výkony jsou takové...hm...televizně inscenační. 3) Přidejte příšernou hudbu a je hotovo. 4) Naštěstí je tu 23letý Marcel Vašinka (trenérův syn Roman) a 24letý Ivan Luťanský (talentovaný běžec). Nic zvláštního kromě svých těl chlapci nepředvedli, ale já jsem skromný.(1.8.2018)

Dost nudně natočené sportovní "drama". Černobílá nuda s banální pointou, taková krátká a slabá "Dlouhá míle".(27.7.2018)