Příšerka v Paříži

• Francie Un monstre à Paris (více)

Paříž roku 1910. Městem vládne panika. Hladina vody je čím dál vyšší a příšera je na útěku! Začátkem roku 1910 čelila Paříž katastrofálním záplavám, které způsobila rozlitá Seina. Řeka kulminovala osm metrů nad svou obvyklou hladinou, a možná proto už si dnes nikdo nepamatuje, že se tehdy město také třáslo hrůzou z šestinohé příšery, která řádila v jeho ulicích. A jen málokdo by si tyto události spojil s hudebním fenoménem, který se zrodil v jednom místním šantánu. Rozruch ve městě působí děsivý tvor, který je na útěku. V patách je mu hrozivý komisař Maynott se svými muži. Příšerka naštěstí najde útočiště v pěveckém kabaretu po boku místní hvězdy, krásné a srdečné Lucille. Ta se společně s výstředním vědcem a jeho vznětlivou opicí snaží neškodnou příšerku zachránit. (Česká televize)

majo25

Slabé, a to som ani veľa od toho nečakal. Animácia je celkom podarená, sympatičnosť postáv je na vysokej úrovni. S animáciou napr. automobilov je to už horšie...s cieľom dynamickej jazdy (ako keby to bolo v animáku nejaké podstatné) odchádzajú fyzikálne zákony a logické prevedenie animácie do úzadia. Príbeh je jednoduchý až podpriemerný, prosto nič, čo by z neho nejako viac zaujalo. No a humor ma ani raz nepobavil, a to je na zamyslenie. Nie že by ho bolo málo, ale chcel byť až priveľmi in, priveľmi kúúl, prosto príliš "tlačil na pílu" a viackrát bol slabý až trápny. Opäť sa raz mi potvrdilo, že francúzske 3D animácie nestíhajú ani "európsky vlak". Posun vidno akurát po technickej stránke. Hodnotenie: 55% ()

vesper001

Blechatá zpěvačka s vysokým hláskem Vanessy Paradis (ale bez průrvy mezi horními řezáky :). zmutovaný hmyzák, povodně, polda-podlec a dva ňoumoidi. Ale především: ladná animace, dobré vtipy a spousta krásných písniček i melodií. Už od Renesance mě napadá rouhavá myšlenka, že malovaná Paříž je možná krásnější, než skutečná. ()

chelseaman22

Nikdy by jste neřekli, jaký rozruch dokáže vyvolat přefouklá blecha oháknutá v hábitu á la Django v uličkách města Amelie a Paris Saint-German! Ichtylní dvojka tragédů s vohozem z druhé ruky se transformuje ve dvojku STVOŘITEL-PROTEKTOR, přičemž fantóm stařičkého Montmartru (všude vetřelí pocit potřeby duševního svazku) se hlavních hrdinů drží jako dlouhonohá smíchovská blondýna střevíčků od Christiana Louboutina. Resumé na věži pana ing. arch. Eiffela evokuje myšlenky na polský croissant rozpečený v Bille s una tazza di caffé latté. Doporučení filmovému štábu: Pro příště bych se nebál poloviční stopáže! 32% ()

LeoH

Potěšila odvaha udělat animák s pravou francouzskou lehkostí, žádný druhý Ratatouille (jehož Amerikou přežvýkaný francouzský šarm najednou působí ve vzpomínce poněkud těžkopádně). Gagy, nápady a zvraty se nesypou v kadenci, na jakou je navyklý divák začátku 21. století, ale zato je čas užívat si kouzelně nakreslenou Paříž v decentním 3D, mile „rodokapsový“ děj i vkus neurážející, barvitě zaranžované pop-šansony. Škoda rozhodnutí distributora vydat BD jen v anglické verzi (byť povedené), v originálním znění to musí být ještě větší libůstka. ***1/2 ()

tnp101

Další z řady naprosto zbytečných animáků. Jediným pozitivem je příjemná stylizace, kterou si však autoři kompenzují nižší úroveň animace. Postavy jsou nevýrazné, humor i děj předvídatelný, písničky příliš „corny“, takže proč u něj ztrácet 90 minut života? … Jednoduchá odpověď. Buď se spokojíte s nevýrazným průměrem nebo vám pojmy jako Pixar, či Dreamworks nic neříkají. 50% ()

lennyd

Emile, promítač filmů a Raoul, řidič a závozník mají jedno společné - nedokáží vyjádřit city k ženám, které milují - ať už je to milá prodavačka lístků v místním kabaretu, nebo slavná diva Lucille. Jednoho večera se oba dostanou do tajné vědecké laboratoře, kde se jim jejich neobratností podaří z malé blešky vytvořit obřího netvora, který okamžitě začne děsit celou Paříž. Ale Lucille, a později i Emile a Raoul objeví v monstru mnohem více lidskosti a lásky, než v kandidátovi na starostu, který na monstrum upořádá hon... Francouzský animovaný film je mi možná o chloupek bližší, než ten americký - ať už šlo o skvělý Ratatouille, nebo právě třeba Příšeru v Paříži. Rozjezd je sice trochu vlažný, ale jak se na scéně objeví ona zmiňovaná příšera, film dostane spád a nezastaví se až do grand finále na - zčásti utopené - Eiffelově věži. Kromě zajímavého příběhu (a originálního!) kladné body samozřejmě přináší samotná lokace Paříže (Sacre Coeur), i spousta drobnějších (byť v kontextu příběhu nedůležitých) vtípků (místní zlodějíček a jeho trable s Raoulovým autem)... ()

oveckaoa

Váhám mezi dvěma a třema hvězdama. Největší problém vidím v tom, že je to strašně nudné a když se tam neobjeví ta příšera za moc to nestojí. Pokusy o humor se též míjí účinkem a tak jde pochválit jen hudební stránka. Ze 4-5 songů je nejvíce povedený ten 2, který je dobře stylizovaný ostatní jsou spíše průměr navíc ty songy mě příjdou na stejné brdo ( a to, že má pokaždé stejné oblečení to nevylepší). Hodně to zachraňuje i akční závěr. 40 procent ()

Mishqo

Dobrá premisa, o niečo horšie spracovanie, hrozne nesympatické postavy až na Lucille v podaní Vanessy Paradis a megablchu =D. Ale šansónové pesničky boli nádherné :) ()

blechy

Tyjo, myslím, že je škoda, že tento film nejde co české distribuce. Viděl jsem ho ve Francii a musím říct, že je to naprosto nenáročný animák se super písničkami od Vanessy Paradis a M ... :)) Žádný nucený humor... prostě taková príjemná hodinka a půl francouzského filmu :))) Písnička z filmu: http://www.youtube.com/watch?v=F5widTOLfmM ()

manonfire

Hmm...tak určitě tam není takové to moje divácké nadšení, které by z filmu udělalo soukromý kult, ale svou poetiku film má. Hlavním jejím pilířem je krom dobové atmosféry, hudební složka filmu, která je na animák relativně chytlavá. Také obě romance byly vcelku milé, ovšem celkově do dokonalosti chybělo spoustu. Od animace zejména pařížských exteriérů, přes praktickou absenci vtipu, alepoň tedy toho vtipného. 60% ()

Hollohlaway

Animace nic extra, ale dá se označit jako příjemně starosvětská. Ovšem scénář je pohádkově šílený a nelogický a humoru také moc není. Ale hudebně je to celkej fajn, písničky jsou chytlavé a zajímavé, jinak nic co by zaujalo. ()

Tejkina

Milý animák, který se odehrává v prostředí Paříže. Moc hezká hudba a animace. A ta příšerka byla opravdu roztomilá. ()

DavidS.

Atmosféra zaplavené Paříže ani kabaretní výstup Lucille s písní La Seine nemohou zakrýt dějovou prázdnotu...Málo emocí i humoru... ()

danielosbourne

Abych pravdu řek, tenhle animák uběhl jako voda v Seině a mně se vážně líbil. Vybraný humor s lehkým dramatem se krásně doplňuje a navíc je vše spestřeno krásnými písněmi. Pro mě vážně krásné spestření po bláznivých, vtipem hýřících animácích jako Madagascar. Ikdyž si stejně myslím, že to mělo skončit na Eifelovce se slovy " A vždy na něho vzpomínali." Ale i tak...spokojenost . ()

bloodline

Príjemná animovaná vsuvka do komerčných vôd utopených v giganticky nekresťanských rozpočtoch s podstatne kostrbatejším výsledkom. Vizuálom síce nejde o VIP sektor, ale samotný dej odetý do sexi sympatických výpravných koktejliek a pôvabné hudobné krytie dajú so spokojnosťou na perách zabudnúť na ošarpaný námet s charakterovým klišé. Proste taká roztomilá oddychovka aj za neislamský rozpočet :) ()

Lachvos

Velmi, velmi, velmi dobré! V posledních jsme byly obdařeni/spokojeni/týráni mnoha "animáky" různých kategorií, od nadšených reakcí při sledování Tangled, přes jistotu fenoménu Shreka, až po ne tak dobré snímky, kde jich bohužel bylo vícero, ale zde se nám naskýtá opět něco nového tentokrát ze země lásky, vína a sýra. Jsem plně spokojen, jak s příběhem samotným tak jeho zpracováním, postavami, animací, ale jako třešničku na dortu považuji i vynikající hudební doprovod, vyzkoušejte ;) ()

zdeny99

Hodně nudný animovaný film, ve kterém vyčnívají jen písničky a obří brouk zahalený v klobouku a plášti. [1309. hodnocení, 72. komentář, 65%] ()