Toulavá kamera (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 2003, 26 min

Přestože se na ta místa asi nikdy nepodívám,jelikož není nikdo s kým bych cestovala a hlavně nejsou peníze ,tak mě všeliké krajiny zajímají.Líbí se mi dozvědět se něco zajímavého z televize co nesouvisí s nejnovějším sestřihem Gábinky Partyšové nebo všemožných/nemožných róbách Agáty Hanychové a dalších "krasotinek".(2.7.2012)

• Horác

Tato show má pro mě jen jediný půvab. A to je Ivetčin postoj. Myslím to, jak je Ivetka ve studiu fyzicky situována, aby si někdo náhodou nemyslel, že mi jde o nějaký morální postoj. Když se mi to zdaří, rád se pořadu vyhnu. Je modelově omšelý a nepůvodní ( navzdory tomu Ivetka ráda vypráví jak to šikulka hezky sama vymyslela) a že bych podle něj měl jet na výlet, to si snad ze mě někdo dělá srandu.(4.1.2015)

Těch pět hvězdiček není ani tak za uměleckou hodnotu jednotlivých reportáží, nýbrž především za to, že tento pořad existuje a dokonce, že STÁLE existuje (neboť naše ČT s oblibou ruší dobré pořady, zatímco ty přežité leckdy nechávat přežívat i svou fyzickou smrt) a že ještě nikoho z moudrých nenapadlo přesunout jeho premiérové vysílání třeba na středeční odpoledne od 14.30 a pak se divit, že sledovanost rapidně poklesla.(14.2.2009)

Vynikající, jedno z nejlepších, co Česká televize divákovi nabízí. A to nejenom díky výborným moderátorům. Díky skvělé kameře a skvělým komentářům můžeme poznávat krásy a zajímavosti své země a získávat tak tipy k osobnímu poznávání a "světe zboř se" dokonce i v závěru každého příspěvku s kontakty. A protože krásně je i u nás doma, nemusíme hledat přírodní a kulturní zajímavosti vždy jen v dalekém zahraničí. Zajímavé by pro mě bylo také více poznávat krásy a zvyky Slovenska. I to má jistě co nabídnout, vždyť se Slováky máme stále ještě tolik společného. Enšpígl zde napsal: "Toulovou kameru ocení hlavně lidi, kteří mají v předsíni toulové boty a v nohách tisíc mil". A já k tomu dodávám: "A ocení ji také Ti, kteří milují přírodu a váží si práce snaživých a schopných lidí".(26.6.2011)

• MM_Ramone

"Touláva kamera" je obdobou dokumentaristicko-cestopisnej relácie "Objektív". Lenže v tomto prípade sa jedná o reportáže rýdzo domáce, čiže české. Vôbec to nie je zlý projekt. Ukazuje, že Česká republika je krásna krajina, v ktorej žijú tvoriví, príjemní ľudia. To ja už dávno viem. Máte peknú vlasť a ste mi naozaj blízky, bratia moji český, ale tejto relácii viac ako dve hviezdičky dať nemôžem. **(15.1.2009)

• - Na motivy pořadu vyšlo již několik desítek knih. První díl tohoto knižního vydání vyšel již v roce 2005. (willy1)

• - Díky svému úspěchu se pořad do roku 2012 dočkal celkem 1 447 reportáží. (willy1)