Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Týdenní mozaiku o zajímavých místech a lidech ze všech koutů naší země Toulavá kamera nabízí Česká televize divákům každou neděli dopoledne na ČT1 od roku 2003. Autorkou pořadu je Iveta Toušlová, která je zároveň dramaturgyní a magazín moderuje střídavě s Josefem Maršálem v režii Hanuše Hackenschmieda. Magazín vzniká ve spolupráci s regionálními studii. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (82)

ainny 

všechny recenze uživatele

Mám tenhle pořad ráda a patří k mým rituálům. Ukazuje kolik je u nás krásných míst, jak rozmanitou krajinu máme a kolik tu žije šikovných lidí, kterým nejsou lhostejná řemesla naších předků. Víc než moře a jídlo v restauraci mi vždycky byly bližší kopce a kopečky, výhledy do krajiny a namazaný chleba s jablkem v trávě. Když se v reportážích objeví moje milované Lužické hory nebo Chudenicko, tak to pak chrochtám blahem ještě půl dne. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Cesty toulavý, já vím, že se vás už nikdy nezbavím, na jednom místě stát mě nebaví, a dál mě vedou mý cesty toulavý. Sorry Michale, že jsem si takhle bez dovolení vypůjčil jeden z tvých mnoha geniálních a krásných textů, ale právě on se mě vždycky vybavuje, když sleduju Toulavou kameru. Tolik krásných míst v tak malý zemi, tolik šikovných lidí z tak malýho národa. To je první důvod proč se hrozně rád dívám na tenhle pořad a druhý ? Inspirace. Vždyt co může být krásnější zážitek než vzít bágl dát do něj pití, foťák, plavky a pelášit na nejbližsí vlakový spoj a přesvědčit se osobně v jak krásný zemi to vlastně žiju a že nejsme jenom národ zlodějů a lhářů, že jsme i národ lidí, kterým nedělá problém dát se do řeči, spřátelit se na cestě ve vlaku, pomoct si v horách, poradit, zasmát se, vyprávět si příběhy, ukázat správný směr v neznámých končinách a žebrat na turisticky výzmaných místech o krásná pamětní razítka na pohledy. Toulává kamera dle zdejšího hodnocení určitě není pro lidi jejichž hlavním smyslem života je ohodnotit na csfd pokud možno úplně všechno, nebo pro uživatele kteří zde den co den žebrají o body. Toulovou kameru ocení hlavně lidi, kteří mají v předsíni toulové boty a v nohách tisíc mil. ()

Reklama

DarthArt 

všechny recenze uživatele

Klasiku typu Toulavá kamera asi nemá smysl příliš komentovat, protože každý, kdo má v srdci vandrování po té naší malé krásné laskavé krajině ví, o co se jedná. Snad jen jediná výtka: Toulavka by neměla běžet v neděli, protože druhej den se jde do rachoty a já mám po reportážích okamžitě touhu naskočit na vlak a vyrazit za nějakým tím kostelíčkem, naučnou stezkou nebo muzeem. A v neděli po obědě toho člověk už moc neobjede. Takže: v sobotu Toulavku, v neděli výlet a v pondělí tupé zírání z okna kanceláře a čekání na další podnět z tohohle bezvadnýho informačního centra Český televize ! ()

Sinecod 

všechny recenze uživatele

Zdá se, že Toulavá kamera s časem ztrácí dech. Už to neni ono. Zajímavých míst po české republice si myslím, že je pořád dost, ale příliš často se opakujou muzea s auty, který sou takhle starý a takhle starý nebo se starými koly, nebo traktory nebo zemědělskýma strojema nebo loutkama a to pro mě neni zrovna moc zajímavý. Mam ráda reportáže z přírody a nebo z mojí Plzně:-) ()

Horác 

všechny recenze uživatele

Tato show má pro mě jen jediný půvab. A to je Ivetčin postoj. Myslím to, jak je Ivetka ve studiu fyzicky situována, aby si někdo náhodou nemyslel, že mi jde o nějaký morální postoj. Když se mi to zdaří, rád se pořadu vyhnu. Je modelově omšelý a nepůvodní ( navzdory tomu Ivetka ráda vypráví jak to šikulka hezky sama vymyslela) a že bych podle něj měl jet na výlet, to si snad ze mě někdo dělá srandu. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (3)

  • Díky svému úspěchu se pořad do roku 2012 dočkal celkem 1 447 reportáží. (willy1)
  • Dne 3. 11. 2019 dosáhl počet reportáží čísla 5 000. Jednalo se o první reportáž pořadu o Pravčické bráně. (Frontie)
  • Na motivy pořadu vyšlo již několik desítek knih. První díl tohoto knižního vydání vyšel již v roce 2005. (willy1)

Reklama

Reklama