Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Týdenní mozaiku o zajímavých místech a lidech ze všech koutů naší země Toulavá kamera nabízí Česká televize divákům každou neděli dopoledne na ČT1 od roku 2003. Autorkou pořadu je Iveta Toušlová, která je zároveň dramaturgyní a magazín moderuje střídavě s Josefem Maršálem v režii Hanuše Hackenschmieda. Magazín vzniká ve spolupráci s regionálními studii. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (82)

ainny 

všechny recenze uživatele

Mám tenhle pořad ráda a patří k mým rituálům. Ukazuje kolik je u nás krásných míst, jak rozmanitou krajinu máme a kolik tu žije šikovných lidí, kterým nejsou lhostejná řemesla naších předků. Víc než moře a jídlo v restauraci mi vždycky byly bližší kopce a kopečky, výhledy do krajiny a namazaný chleba s jablkem v trávě. Když se v reportážích objeví moje milované Lužické hory nebo Chudenicko, tak to pak chrochtám blahem ještě půl dne. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

"Touláva kamera" je obdobou dokumentaristicko-cestopisnej relácie "Objektív". Lenže v tomto prípade sa jedná o reportáže rýdzo domáce, čiže české. Vôbec to nie je zlý projekt. Ukazuje, že Česká republika je krásna krajina, v ktorej žijú tvoriví, príjemní ľudia. To ja už dávno viem. Máte peknú vlasť a ste mi naozaj blízky, bratia moji český, ale tejto relácii viac ako dve hviezdičky dať nemôžem. ** ()

Reklama

Sinecod 

všechny recenze uživatele

Zdá se, že Toulavá kamera s časem ztrácí dech. Už to neni ono. Zajímavých míst po české republice si myslím, že je pořád dost, ale příliš často se opakujou muzea s auty, který sou takhle starý a takhle starý nebo se starými koly, nebo traktory nebo zemědělskýma strojema nebo loutkama a to pro mě neni zrovna moc zajímavý. Mam ráda reportáže z přírody a nebo z mojí Plzně:-) ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Cesty toulavý, já vím, že se vás už nikdy nezbavím, na jednom místě stát mě nebaví, a dál mě vedou mý cesty toulavý. Sorry Michale, že jsem si takhle bez dovolení vypůjčil jeden z tvých mnoha geniálních a krásných textů, ale právě on se mě vždycky vybavuje, když sleduju Toulavou kameru. Tolik krásných míst v tak malý zemi, tolik šikovných lidí z tak malýho národa. To je první důvod proč se hrozně rád dívám na tenhle pořad a druhý ? Inspirace. Vždyt co může být krásnější zážitek než vzít bágl dát do něj pití, foťák, plavky a pelášit na nejbližsí vlakový spoj a přesvědčit se osobně v jak krásný zemi to vlastně žiju a že nejsme jenom národ zlodějů a lhářů, že jsme i národ lidí, kterým nedělá problém dát se do řeči, spřátelit se na cestě ve vlaku, pomoct si v horách, poradit, zasmát se, vyprávět si příběhy, ukázat správný směr v neznámých končinách a žebrat na turisticky výzmaných místech o krásná pamětní razítka na pohledy. Toulává kamera dle zdejšího hodnocení určitě není pro lidi jejichž hlavním smyslem života je ohodnotit na csfd pokud možno úplně všechno, nebo pro uživatele kteří zde den co den žebrají o body. Toulovou kameru ocení hlavně lidi, kteří mají v předsíni toulové boty a v nohách tisíc mil. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Toulavá kamera je zřejmě nejlepší český pořad, který mě týden, co týden přesvědčuje o tom, že Česká republika je nejkrásnější zemí na celém světě. A ano, mohl bych mluvit o subjektivní zaujatosti, ale Toulavá kamera díl za dílem už skoro dvacet let ukazuje, že tohle je informace čistě objektivní. Posuďte sami. Na severo-východě nádherné hory, na jihu překrásně hluboké lesy, v Jižní Moravě překrásné vinice, v Severní Moravě opět pás překrásných hor. No a do toho kopečkovitá Vysočina, která co kopec, to neuvěřitelný výhled do krajiny...a takhle bych mohl o různorodosti naší země vyprávět do zblbnutí. Týden, co týden, tak přidávám výlety do seznamu přání, kam bych se rád podíval, ideálně vlakem, a tuším, že vše, co bych chtěl v Česku objezdit, neprojedu za celý život. Byť se budu snažit sebevíc. Navíc se v tomto pořadu setkám s úžasnými, šikovnými lidmi, kteří dokazují, že řemeslo je stále pojem a ne zbytečnost. Pak mě tu neustále přesvědčují o tom, že co vesnice, to historie a ne nadarmo jsme země s největším počtem hradů, tvrzí a jejich zřícenin na kilometr čtvereční. No a takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. Už jen, kdyby ta korona šla do hajzlu a já zase mohl sbalit baťoh, naplánovat výlet a vyrazit na vlakovou stanici směr výlet do světa, který mám tak rád. Už se nemůžu dočkat... ()

Galerie (3)

Zajímavosti (3)

  • Na motivy pořadu vyšlo již několik desítek knih. První díl tohoto knižního vydání vyšel již v roce 2005. (willy1)
  • Díky svému úspěchu se pořad do roku 2012 dočkal celkem 1 447 reportáží. (willy1)
  • Dne 3. 11. 2019 dosáhl počet reportáží čísla 5 000. Jednalo se o první reportáž pořadu o Pravčické bráně. (Frontie)

Reklama

Reklama