Toulavá kamera (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 2003, 26 min

• MM_Ramone

"Touláva kamera" je obdobou dokumentaristicko-cestopisnej relácie "Objektív". Lenže v tomto prípade sa jedná o reportáže rýdzo domáce, čiže české. Vôbec to nie je zlý projekt. Ukazuje, že Česká republika je krásna krajina, v ktorej žijú tvoriví, príjemní ľudia. To ja už dávno viem. Máte peknú vlasť a ste mi naozaj blízky, bratia moji český, ale tejto relácii viac ako dve hviezdičky dať nemôžem. **(15.1.2009)

Přestože se na ta místa asi nikdy nepodívám,jelikož není nikdo s kým bych cestovala a hlavně nejsou peníze ,tak mě všeliké krajiny zajímají.Líbí se mi dozvědět se něco zajímavého z televize co nesouvisí s nejnovějším sestřihem Gábinky Partyšové nebo všemožných/nemožných róbách Agáty Hanychové a dalších "krasotinek".(2.7.2012)

Málokterý televizní pořad od ČT se drží na obrazovkách tak dlouho přesto, že asi nepatří k těm nejsledovanějším. Já sama si ho pouštím jedině pokud na něj narazím, ale líbí se mi ten nápad a líbí se mi i provedení. V Toulavé kameře totiž o nic závažného nejde. Dokonale milým způsobem se reportéři toulají krajem a hledají všechny možné zajímavosti, které by stály za vidění a vzhledem k tomu, jak dlouho už tomu tak je, jedná se o krásný důkaz toho, že naše malá země uprostřed starého kontinentu má na každém rohu co nabídnout. Takže jediné negativum, které mi sledování znepříjemňuje, je prapodivné "umělé" studio, které mi k charakteru pořadu vůbec nesedí.(3.12.2013)

skvelé na tom je, že po ňom ide ešte objektív:-) . Tu jeponúknutý dobre spracovaný tradičný formát o skutočnom živote lidu ze země oplývající srdím ...tu je cítiť skutočne obrovský rozmach regionálne dokonale zvládnutých projektov od rozhľadní, cez cyklostezky, záujem tvoriť a vylepšovať, neskutočne nápaditých šikovných ľudí..vidieť toľko kumštu k umeniu a remeslám že je človek k Čehom plný obdivu. príspevky sp tak skvele vyberané, že minimálne 50 hradov , zrúcanín a stovky rozhladní po celých Čechách máme v nohách,..a že nám tie kilometre cez víkend za to stoja.(11.9.2020)

• Horác

Tato show má pro mě jen jediný půvab. A to je Ivetčin postoj. Myslím to, jak je Ivetka ve studiu fyzicky situována, aby si někdo náhodou nemyslel, že mi jde o nějaký morální postoj. Když se mi to zdaří, rád se pořadu vyhnu. Je modelově omšelý a nepůvodní ( navzdory tomu Ivetka ráda vypráví jak to šikulka hezky sama vymyslela) a že bych podle něj měl jet na výlet, to si snad ze mě někdo dělá srandu.(4.1.2015)

• - Dne 3. 11. 2019 dosáhl počet reportáží čísla 5 000. Jednalo se o první reportáž pořadu o Pravčické bráně. (Frontie)

• - Na motivy pořadu vyšlo již několik desítek knih. První díl tohoto knižního vydání vyšel již v roce 2005. (willy1)

• - Díky svému úspěchu se pořad do roku 2012 dočkal celkem 1 447 reportáží. (willy1)