Alfa a Omega

• USA Alpha and Omega (více)

Co nemůže postrádat správné dobrodružství na cestě? Stopování, naskakování do rozjetých náklaďáků, rozzlobené medvědy, píchavé dikobrazy nebo setkání s husou golfistkou a kačerem coby nosičem holí. Jen se zeptejte Kate a Humphrey! Jsou to dva vlci z jedné smečky. Ovšem s pořádnými rozdíly. Kate je z rodu Alfa a její otec je jeden z vůdců smečky, takže se mladá vlčí dáma musí chovat podle toho – vznešeně a odpovědně vůči osudu celé rodiny (trochu připomíná bojovnici Laru Croft). Humphrey je Omega vlk, to znamená, že stojí na nejnižší příčce hierarchie. To mu umožňuje být absolutně svobodný - tráví celé dny s kamarády, baví se a paří. Aby zajistil klid ve smečce, otec Kate se rozhodne zasnoubit svou dceru se synem konkurenčního Alfa samce. Nicméně, čáru přes rozpočet všem plánům udělají lidé. Při lovu zasáhnou Kate a Humphreyho uspávající střelou. Oba mladí vlci pak procitnou daleko od domova v přírodním parku v Idahu, kde by podle lidí měli založit rodinu. Oni se ale rozhodnou jinak – vypraví se napříč kontinentem zpět domů, do Jasperova národního parku v Kanadě. Jak to ale dát dohromady, když Humphreyho heslo je „Ať se všichni baví!“, zatímco Kate prosazuje „Já jsem vůdkyně“? Při své dobrodružné cestě se naučí spolupracovat jako tým a – jak jistě brzy uhodnete – se do sebe zamilují. Jak je ale přivítá rozhádaná smečka? Podaří se jim zachránit vlčí rod? (oficiální text distributora)

oveckaoa

než jsem tenhle film viděl tak byl v červených barvách (měl přes 70 procent) od té doby se hodně bohužel změnilo a už je v modrých (Zatím na 50 procentech) což je i škoda dle mě je nadprůměrný animák. Po stránce humorné je to hodně slabé (zasmál jsem se tak 2 krát a 2 scénám) a po stránce animované a příběhové se my to hodně líbilo. Když porovnám tohle například s Loveckou Sezónou 2, která je na stejných procentech, tak o proti ní my příjde tohle daleko lepší. P.s. ten bílý vlk byl úžasný a hodně mě překvapilo studio Lionsgate většinou znám od něj jen horory (Saw) a oni už produkují i animáky. ()

ivan bohatyr

Vlci dělaji přemety, tancujou a zpívají, tak to snad ne! Úplně bez nádechu, prostě uplná pitomina. S animáčama poslední doby jako Jak vycvičit draka, Na vlásku, Megamysl, Já padouch... se to vůbec nedá srovnat. Ani po stránce grafiky ani po stránce smysluplného příběhu to nesehá zmiňovaným ani po kotníky. ()

lennyd

Osudem Kate, Alfa vlčice, je být jednou tahounem celé smečky. Oproti tomu jeden z Omegů Humphrey, je na kmenovém žebříčku úplně na opačném konci, a kdyby zmizel, nikdo (kromě jeho nejblížších přátel) si toho ani nevšimne. Pár dní před velkou svatbou Kate a alfa vlka z vedlejší smečky se Humphreye a Kate zmocní lidští lovci, a odvezou je na druhou stranu Kanady. Kate si uvědomuje svoji zodpovědnost, a přesvědčí i Humpreye k návratu domů, i když ten je vyhlídkou života pouze s Kate plně spokojený... Tento animák nepřináší nic, co by mně přinutilo se na něj podívat znovu - nicméně dospělý mužský divák asi není úplně tou pravou cílovou skupinou. Cílovou skupinou jsou romanticky založené ženy (které stále věří, že pravá láska hory přenáší a že se pan továrník vždy zamiluje do chudé služtičky (nebo naopak)) a hlavně děti, kterým se určitě animovaná pohádka s pejsky (kdo pozná vlka od psa ať zvedne ruku) a ptáčky (s francouzským přízvukem, alespoň v originálním znění) bude líbit. Ale nebudu hanit - animace je slušná a příběh tak roztomile romanticky předvídatelný a času stráveného u tohoto filmu až tolik nelituji... ()

Danny F.

Na moderní animák je to ostuda. Příšerná animace, otravné vytí, příběh taky nic moc a v celém filmu jsem nenašel nic pro mě humorného. Není zde ani pasáž co by mě zaujala. 50% ()

D28

Dezorientované viac než vlci mimo domov, a to vo všetkých smeroch.Deti však boli spokojné aj s vtípkami,aj s vlčími "účesmi" a určite aj so záverom.My, dospeláci, radšej rýchlo zabudneme na dosť čudnú rozprávku.Či zase som čudná ja, keď nepotrebujem v detskom filme vidieť zvieratká spievať a hrať golf, a už vôbec nie počuť slová ako cikať a rozmnožovať sa? ()

Herráček

Vlastně ani nevím, co jsem od toho čekal, ale rozhodně to bylo příjemné překvapení, neboť ze začátku bych Omegu tipoval jako nějakého absolutního zoufalce... Akorát ten morální podtext, že nezáleží na rase, mě v tom trošku rozčiloval... Na druhou stranu kam jinam než do animáků ho cpát, že... ()

dj-chrosto

Najslabsi animak, aky som doteraz videl. Hodne slaba grafika, dej, scenar... proste nuda. Pri "dojemnych" scenach mi bolo hodne do smiechu a tie zavijania, to co bolo??? wtf??? ()

Han22

Mám rád animáky a nakoukaný jich mám dost, proto jsem se rozhodl dohnat resty. Ale Alfa a Omega opravdu za moc nestojí. Vlci jako hrdinové tu ještě nebyli, ale je to všechno takové nezajímavé, jednoduché, bez vtipu, akce či dobrodružství. Jen celkem nudná romantika a cesta domů dvou vlků, jejichž lásce nepřejí tradice. Vedlejší postavy jsou nijaké, či trapné (husy) a jediné co stojí za to je pár nápadů - sáňkování je super, stejně jako vlčí vytí na měsíc ala milostné árie. Váhal jsem mezi 2-3 hvězdami, ale ten konec je takový slzopudný kýč, že dávám dvě. ()

Fary

Těžké zklamání. Celý film je dělaný jenom jako předváděčka 3D efektů, jinak je bez myšlenky (pomineme-li to, že podobný příběh už pojednává Lady & Tramp) a bez špetky čehokoliv inovativního. Škoda. V půlce jsem to znuděně vypl! :( ()

pavlikv

Byla to jedním slovem nuda. Animace jako bychom se vrátili časem zpět a celkové zpracování nic moc ani ty vlci nebyli příliš podaření. Viděl 3D verzi.S odřenýma ušima 30% ()

Ilhan

Druhý pól ke komentáři k Megamindovi. Dlouho jsem se rozhodoval, jaké hodnocení tomuto animáku dám. Přestože děj není nic objevného a občasné scény jsou občas až moc dětinské, nijak zvláštní problém jsem s tím filmem po celou dobu neměl. Ale zatímco Megamind měl vyrovnanější děj a lepší scénář, emocionálně mě úplně minul, tak Alpha and Omega se sice nemohl pyšnit tak dobrým scénářem, měl však ke konci pár silných scén, které se mi líbili a zadřeli se trochu pod kůži. Hodnocení u obou stejné, 70 % a tři hvězdy. ()